Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Kurs Instruktora Hipoterapii

kurs

22 odpowiedzi w tym temacie

efib

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Zpraszamy na kurs Instruktora Hipoterapii, który startuje w Poznianiu 21 lutego 2015 r.

Podczas trwania kursu, nauczysz się jak: dobierać i przygotowywać konie oraz pomoce do pracy z osobami niepełnosprawnymi, jak rehabilitować poprzez bezpieczną zabawę, jak motywować do pracy podopiecznych, odpowiednio dobierać terapię do schorzeń i problemów zdrowotnych pacjentów. Poznasz kryteria diagnostyczne, nauczysz się jak dokonowyać oceny funkcjonalnej zachowań, jak zorganizować sprzyjające środowisko terapeutyczne. Nauczymy Cię także jak sporządzić dokumentację terapeutyczną.
Kurs poza przystępnie podaną wiedzą teoretyczną, przygotuje Cię wszechstronnie do pracy w zawodzie, ponieważ szczególny nacisk kładziemy na zagadnienia związane z codzienną pracą fizjoterapeutyczną i psychoterapeutyczną przyszłych hipoterapeutów. Uzyskasz wskazówki dotyczące budowania relacji z opiekunami pacjenta, poznasz główne założenia metod pracy przy poszczególnych schorzeniach.
Specjalizacja realizowana jest w formie weekendowej, a po jej ukończeniu otrzymuje się tytuł Instruktora Rekreacji w specjalności Hipoterapia.

Po więcej informacji zapraszamy na www.efib.pl lub kursy@efib.pl :)

hippi11

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
Witam

A ja z czystym sumieniem mogę polecić kurs hipoterapii organizowany przez Green Way , wszystko czego się tam nauczyłam wykorzystuję z powodzeniem w pracy ;)

http://szkolenia-gw....ora_hipoterapii

Mareczek

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
Orientuje się ktoś czy w okolicach Lublina lub Rzeszowa można odbyć taki kurs?

Artanis

Kulawy jeździec na kulawym koniu ;)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
W Lalinie teraz będzie - to jest pod Sanokiem. Czyli w sumie nie tak daleko do Lublina :)
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Mieliśmy dość ciągłego zawieszania w działaniu tego forum.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
jak znam życie o kilometr za daleko i o złotówkę za drogi ...
po takim kursie zarobisz 100 pl ale na miesiąc
arkady66

hippi11

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
tak w Lalinie niedaleko Lublina :http://szkolenia-gw.pl/

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
Ktoś się wybiera na ten kurs do Lalina? ;)
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
Artanis a ty ile lat już się wybierasz na taki kurs ? ... haha
doskonale wiesz że taki kurs nic nie daje i nie zarobisz nawet na obierki ... amen
arkady66

cavaliera

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Na chwilę obecną rację bytu w polskim ustwodawstwie oraz w klasyfikacji zawodów i specjalizacji funkcjonuje jedynie instruktor hipoterapii - uprawnienia instruktora IRR bez względu na to gdzie i u kogo robiony był kurs oraz czy był zrealizowany na podstawie autorskiego programu PTHiP czy też ogólnego, wykorzystywanego przez inne firmy szkoleniowe). Jedynie kursy zakończone laurkami, zaświadczeniami i innymi "dokumentami" a nie legitymacją MEN należy omijać szerokim łukiem.
Kiedyś PTHiP może i wprowadzi zawód "hipoterapeuty". Wprowadzi też wymóg odnawiania licencji co 5 lat oraz konieczność stałego udziału w szkoleniach w jego ośrodkach. Obecnie pracę w zawodzie instruktora hipoterapii (potocznie hipoterapeuty) można zdobyć na podstwie uprawnień pozyskanych po ukończeniu kursu na instr. irr ze spec. hipoterapia (do ubezpieczenia OC na prowadzenie zajęć hipoterapii potrzebny jest numer legitymacji intsruktorskiej). I zarabia się więcej niż na obierki ... Trzeba tylko wiedzieć co się robi, umieć i lubić to robić oraz ciągle się dokształcać.

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
Arkady, na hipo to wybieram się od miesiąca.
I właśnie nie wybieram się na IRR spec. Hipoterapia tylko na Instruktora Hipoterapii.

I nie ważne do czego mi to jest potrzebne, mam taki kaprys to idę.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
tak Artanis oprócz kaprysu trzeba mieć kasę i kilka miesięcy czasu wolnego ... obawiam się że jednego i drugiego ci zabraknie ... kurs hipoterapii to kolejna luka aby wyrwać od naiwniaków kasę ... kurs IRR był podpisywany przez ministra sportu i jak się okazało miał taką wartość jak kupa mojego dziadka ... nie dajcie się nabierać bo nikt po żadnym kursie nie zarobił nawet na jego koszt nie mówiąc o dodatkowej kasie ... amen
arkady66

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
Arku skąd wiesz, że ja na tym chcę zarabiać? Może idę bo zawsze było to moim marzeniem i tyle?
Na IRR jazda konna też nikt według Ciebie nie zarobił, ale własnie ja zarobiłam tyle, że mogę sobie jechać ot tak na kurs hipo.
Więc coś sie Twoje teorie nie sprawdzają.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
wiesz Artanis nie chcę być arogancki ale pokaż mi swój PIT a powiem ci kim jesteś .... haha ... nie rozśmieszaj mnie zarobkami IRR a tym bardziej hipo ... skoro taki kurs to twoje marzenie to po prostu idż na niego i będziesz spełniona ... ale jak znam życie a rzadko się mylę niestety nie pojedziesz na ten , ani na kolejny ani na żaden inny kurs w tym roku ... amen
arkady66

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
Arku trudno nie isc na kurs na ktory jest sie zapisanym z wplacona zaliczka. To, ze nie poszlam na kurs organizowany przez Ciebie, to nie znaczy, ze na zaden nie pojde.

(sory za brak polskich znakow, cos mi sie porobilo)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
weż na resztę należności kredyt ,, chwilówkę ,, ... hahaha
każdy kurs organizowany przeze mnie był nastawiony tylko na zarobienie kasy a czyjeś marzenia miałem gdzieś .. brałem kasę za coś co było nic nie warte ... kursy hipo są też nic nie warte a ty jako kobieta dojrzała będziesz dojona z marzeń i z kasy ,,, posłuchaj raz mądrzejszego ...alleluja
arkady66

tootalna

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
Artanis bardzo miło było Cię poznać na kursie:)
Widzisz nawet nie wiedziałam, że ktoś z forum był:)
today, tomorrow, always.....

hippi11

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Wyświetl postUżytkownik Mareczek dnia 25 luty 2015 - 14:23 napisał

Wyświetl postUżytkownik Mareczek dnia 25 luty 2015 - 14:23 napisał

Witam serdecznie

z tego co mi wiadomo Green Way organizował kursy w Lalinie zajrzyj na stronę , albo zadzwoń ;)

pozdrawiam ;)

Gabi1

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa

Wyświetl postUżytkownik hippi11 dnia 17 luty 2015 - 20:39 napisał

Witam

A ja z czystym sumieniem mogę polecić kurs hipoterapii organizowany przez Green Way , wszystko czego się tam nauczyłam wykorzystuję z powodzeniem w pracy ;)

http://szkolenia-gw....ora_hipoterapii

no hej ;)

Ja też robiłam kurs w Green Way i także polecam . Można się naprawdę dużo nauczyć w świetnej atmosferze , a instruktorzy są świetni, doświadczeni Z OGROMNĄ WIEDZĄ , pozdrawiam ;)

VetO3

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzczecin
Czy ktoś się orientuje, kto w Szczecinie lub okolicach organizuje kursy hipoterapii?

nszarty

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
Może jakieś ośrodki, musisz chyba szukać na własną rękę.
Na poprawę dnia, garść żartów - www.zarty.biz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych