Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Problem z zaźrebieniem!!!!

5 odpowiedzi w tym temacie

niemamarty

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
Mam 8letnią klacz, która dała jednego źrebaka 5 lat temu. Była inseminowana. W maju postawiłam ją u ogiera, później okazało się, że zresorbowała zarodek. Następnie była na stanówce jeszcze dwa razy, a za ostatnim okazało się, że zarósł pęcherzyk w jedym jajniku i weterynarz usuwał go progesteronem. Po usunięciu pęcherzyka na USG wyszło, że ma płyn w macicy, została dwa razy wypłukana, dostała oksytocynę na oczyszczenie. Krótko przed kryciem dostała hormon na pęknięcie pęcherzyka i wszystko miało być już ok. Dzisiaj rano (17 dni po kryciu) okazało się, że w ogóle nie zaskoczyła, jest na jajniku pęcherzyk 5,2x4,7. Daliśmy hormon na pęknięcie... a tu się okazuje, że kobyła w ogóle nie chce przyjąć ogiera. Co teraz?? Hormon na pęknięcie podany a tu nie ma szans krycia. Może inseminować...?? Proszę o pilną odpowiedź.
"Zza chmur wychodzi słońce, gdy na świat przychodzi nowe życie..." M.CH.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
weż mnie ja ją pokryję ... hahah .... takie pytania kieruje się do wetów położników lub do punktów krycia .... jakiej oczekujesz tutaj podpowiedzi ?
arkady66

niemamarty

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
Oczekuję odpowiedzi od ludzi, którzy byli w podobnych sytuacjach.
Nie ma głupich pytań, są jedynie głupie odpowiedzi, dlatego, arkady66, polecam zabrać się za robotę, jeśli nie masz co robić, i nie psuć krwi ludziom, którzy chcą sensownie rozmawiać.
"Zza chmur wychodzi słońce, gdy na świat przychodzi nowe życie..." M.CH.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
ja nie byłem nigdy w podobnej sytuacji .... moja klacz nigdy nie była w podobnej sytuacji ... i nikogo nie znam ko był w podobnej sytuacji .. ale warto spytać weta zajmującego się inseminacją lub hodowców co mają licencjonowane ogiery i stanówkę .. amen
arkady66

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin

Wyświetl postUżytkownik niemamarty dnia 21 sierpień 2015 - 07:48 napisał

Oczekuję odpowiedzi od ludzi, którzy byli w podobnych sytuacjach.
Nie ma głupich pytań, są jedynie głupie odpowiedzi, dlatego, arkady66, polecam zabrać się za robotę, jeśli nie masz co robić, i nie psuć krwi ludziom, którzy chcą sensownie rozmawiać.
chcesz sensownie pogadać? zapraszamy na http://koniomaniak.kiv.pl/index.php . Tam nie ma Arkadego.

rohirrim1

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 71 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska

Wyświetl postUżytkownik edzia 69 dnia 22 sierpień 2015 - 14:46 napisał

chcesz sensownie pogadać? zapraszamy na http://koniomaniak.kiv.pl/index.php . Tam nie ma Arkadego.
Jest za to parę innych osób, które pojęcie o koniach mają takie jak ja o balecie. :mrgreen:
Wystarczy wejść na jakiekolwiek forum i od razu widać, że nie ma żadnego porządnego końskiego forum :-P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych