Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Zakładanie pensjonatu dla koni.

pensjonat

31 odpowiedzi w tym temacie

Lola047

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Witam.
Mam 20 lat i chciała bym otworzyć pensjonat dla koni.
Warunki ku temu są następujące - budynek przeznaczony na stajnie na 9 boksów - 3,5x3,5 ; około 5h ziemi ; oraz moje doświadczenie w kontakcie z końmi spowodowany pracą w 2 stajniach przez okres 4 lat.
Pensjonat znajdował by się 20 km od centrum Łodzi a w okolicy znajdują się piękne trasy do jazdy w terenie.
Moje pytanie brzmi następująco - jakie kroki prawne muszę poczynić do otworzenia owej działalności? Czy są możliwe jakieś dotacje/dofinansowania na wykończenie stajni? No i jak myślicie czy taka działalność miała by sens? :)
Dziękuję z góry za pomoc i zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam.

Ah zapomniałam dodać, że jeśli pomysł "wypali" chciała bym zrobić kurs instruktora jeździeckiego więc klienci będą mieli dostępne w ofercie lekcje jazdy. Myślałam także o karuzeli, krytej ujeżdżalni etc.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
nie ma takiego zawodu jak instruktor jazdy konnej ( od 3 lat ) , nie ma dotacji do pensjonatu .... koszt krytego lonżownika to 50 tys pln ... to ile masz tej kasy na dalsze inwestycje ??
arkady66

Lola047

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Z kasą problemu nie ma a pytanie o te dotacje/dofinansowanie to tak przy okazji bo może coś takiego jest a myślę, że każdy z chęcią by zaoszczędził trochę pieniędzy. :)
Najbardziej i interesuje mnie kwestia prawna.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
po co ci kwestia prawna jak masz kasę ... weż sobie prawnika to on ci wszystko pozałatwia zgodnie z literą prawa ...
arkady66

Lola047

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
No dziękuje za "pomoc" ;)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
po prostu chodzi o to że tego się nie da opisać w dwóch zdaniach ... a poematu to nikt ci nie będzie pisał tylko dlatego że Ty pytasz ...
masz kasę to reszta jest tylko formalnością chociaż jak znam życie to z tą kasą jest jak z Yeti nikt nie widział a jedynie słyszał
arkady66

Lola047

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
od czegoś jest forum prawda?
w takim razie słabo znasz to życie ;)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
no niby tak ale skoro masz 4 letnie doświadczenie i nie wiesz że nie ma takiego zawodu jak instruktor jazdy konnej a ty chcesz robić papiery to poddaje wątpliwości całe twoje doświadczenie ....
nie wiesz że dotacji unijnych do koni nie było nigdy .... w żadnej formie ...
nie masz biznes planu
nie masz nawet znajomych którzy na początku by wstawili swoje konie do Ciebie
dlatego też uważam że za dwa lata będziesz w tym samym miejscu co dzisiaj czyli w ciemnej dupie ... amen
arkady66

Lola047

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Może to dlatego że jestem młodym człowiekiem i dopiero rozpoczełam myślenie o tym? i właśnie dlatego że nie wiem jak się zabrać za to zwracam się o pomoc do forum? stajnie w których pracowałam nie zajmowały się lekcjami jazdy gdyż znajdują się w nich araby pokazowe.
Myśle że powinniśmy zakończyć konwersację bo widać że Pan skory do pomocy nie jest, jedynie do krytyki i to bezpodstawnej.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
dokładnie pomoc to moja słaba strona ... mocna to loża szyderców ... proszę zaprosić mnie na dobry obiad domowy to wszystko wtedy wyjaśnię i pomogę ... wysiłek za wysiłek to chyba dobry pomysł i uczciwy
arkady66

resttart0

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
Dowiedz się od jakiś firm, które pomagają w pozyskaniu dotacji, może mają jakieś rozeznanie w tym temacie. Musisz wiedzieć jedno, jak zwiążesz się z dotacją to potem amen i krzyż na drogę wiec jak masz własną kase to zapomnij o dotacji - zaoszczędzisz sobie nerwów, kontroli i papierologi.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
lub bądź bardziej otwarta na ludzi i po prostu zaproś mnie na obiad .... coś za coś bo darmo umarło wiele lat temu ...
arkady66

Lola047

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Ludzie na moją komunikatywność nie narzekają ;) i za darmo wcale nie umarło, ja jakoś potrafie pomagać i nie oczekiwac absolutnie niczego w zamian.
resttart0 może to i dobry pomysł. wiedzy napewno zaczerpnę a czy wszystko pójdzie na mój rachunek to jeszcze zobaczymy ;) Cierpliwość i praca drogą do sukcesu.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
jak mawiali Indianie ,, życzę powodzenia ,, a jak robisz wiele rzeczy za darmo podaj do siebie numer bo szkoda się marnować .... amen
arkady66

Lola047

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Prosze Pana... jest Pan bardzo arogancki nie rozumiem do czego ma prowadzić taka rozmowa. Naprawde bezinteresowna pomoc jest dla Pana rzeczą obcą?

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
bezinteresowne rzadzenie jest dla mnie ujmą ... trochę żyję na tym świecie i wiem że to taka pusta zagrywka młodej osoby bez doświadczenia i bez złotówki przy dupie ... także możecie sobie doradzać i wymieniać się próżnymi pomysłami które doprowadzą jak zawsze do niczego ...men
arkady66

Kajurka

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniaOpole
Klasyczny ból dupy. A ja trzymam kciuki i uwaga - nie mam juz niestety 20 lat:)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
nie mów o bólu dupy tylko o swoich postępach w otwieraniu pensjonatu .... jak tam ruszyły prace ? podaj adres to wpadnę zobaczyć na własne oczy tą czarną dziurę .. hahah
arkady66

Lola047

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Kajurka dziękuje za wsparcie :D
A z Panem zakończyłam już konwersację, nie mam zamiaru staczać się do Pańskiego bezczelnego poziomu.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
ktoś tutaj jest zwyczajnym kłamcą ... na początku napisałaś że masz 20 lat a kilka postów niżej z kolei że już nie masz 20 lat .. i nie jestem bezczelny tylko szybko korygujący głupich ludzi .. amen
arkady66

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych