Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Zakładanie pensjonatu dla koni.

pensjonat

31 odpowiedzi w tym temacie

sumka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1025 postów
  • Miejsce zamieszkaniaBytom
Arku- Ty jak zwykle w "formie" i gnębisz innych użytkowników.... (zwykle tych nowych...)
Tak od lat piszesz, że nie masz czasu na pierdoły, a jeśli zerkam raz na kilka miesięcy na forum, to zawsze znajdę Twoje wypowiedzi - ciekawostka jakaś.... ;)
Przy okazji - obrażasz i kłamcą nazywasz Lola047 czy Kajurka ? Jedna napisała, ze ma 20 lat, druga, że już nie ma.... Więc może skoryguj nie kogoś a siebie?...
Jak zawsze, pozdrawiam serdecznie ;)
Lola - nie przejmuj sie Panem Arkiem, "on już tak ma" i w ten sposób leczy swoje kompleksy od lat. Niestety m.in. dzięki temu Panu jakis czaś temu z forum wyniosła sie wiekszość osób mających coś mądrego i konkretnego do powiedzenia i chcących się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem....

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
wyniosła się większość osób na inne forum ale czy tam coś mają ciekawego do powiedzenia to bym polemizował ...
sumka zamiast mnie korygować mogłabyś coś koleżance podpowiedzieć i pomóc ... ( ale chyba nie bardzo ci się chce)
arkady66

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów

Wyświetl postUżytkownik sumka dnia 17 wrzesień 2015 - 06:23 napisał

Niestety m.in. dzięki temu Panu jakis czaś temu z forum wyniosła sie wiekszość osób mających coś mądrego i konkretnego do powiedzenia i chcących się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem....

Większość tych osób jest tutaj: http://koniomaniak.kiv.pl :)
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
można też ich spotkać na www.kółkoróżańcowe .pl
lub na okolicznych placach jak jedzą sobie z dziobków ... tam jest jedyny w Polsce pełny profesjonalizm na forum .. min mistrzowie świata w wiedzy ogólnej , w dobrych radach oraz zasłużeni hodowcy koni nadzwyczajnych z dobrymi wynikami głównie w konkursach za stodołą na niezapłaconych siodłach ...amen
arkady66

Pumcia

Maniusia

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5772 postów
  • Miejsce zamieszkaniaZz Zz Zz ...
No prosze a tu ciągle wrze. Arkady jak tam Twoje byłe i obecne żony i dzieci? jak zdrówko?
M.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
u mnie jak zawsze tylko do przodu ... zrezygnowałem z handlu konikami bo i wszystkie ruiny wykupiłem z rynku i bawię się trochę w PTTK ( polskie towarzystwo krzewienia kultury konnej ) czasami w westa mam już 4 letniego AQH .... w pracy zarabiam kasę a potem wydaję na żony , bachory i konie ( w odwrotnej kolejności hahhaa)
pozdrawiam
arkady66

ugier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • Miejsce zamieszkania.
Arek jak zwykle w formie. Jakiś urok to ma, prawda w oczykole, ale Arek raczej życie zna i to dobrze. Jest szorstki, ale wie co mówi.
Lola, nie przejmuj się.
Rację jednak przyznaję Arkademu. Pytasz na forum, a masz kogo zapytać stajconarnie? Myślałaś kto będzie "grupą docelową" ? Znajomi odpadają, bo gdybyś miała ich kilku, sama odpowiedź by się znalazła na większość Twoich pytań i nie zadawałabyś ich na forum.
Ja jestem z końmi od ponad 20 lat. Mam własne od 9ciu. Pensjonat również "pod" Łodzią (od 1,5 roku) z halą, postawione za własne (sprzedałam mieszkanie, ot takie ryzyko). Konie zapełniły stajnię po krótkim czasie, przed budową miałam oczekujących... A skąd? Mała, drewniana stajnia przydomowa, ciekawy teren, infrastruktura i to co było iwdać było zapowiedzią tego co Może się zdarzyć. I się udało postawić taką murowaną na 10 koni. Pracy dużo, satysfakcja jest. I pracownik nawet, bo się nie wyrabiam. Brama dla rekreacji zamknięta. Dotacje planowałam na halę namiotową, ale... głównie to strata czasu i szrpanie nerwów. Etapy pewne przeszłam, na koniec dostał i tak ktoś, kto świniarnię ma powiększać. Ale i to się udało. Nikomu nic nie zawdzięczam. A z firmami pośredniczącymi w dotacjach lepiej uważać. Doświadczenia znajomych są różne, skrajne wręcz. Zależy na kpogo trafisz. Ja starałam się sama o to zadbać, stąd może moje zniechęcenie.
Pozdrawiam i powodzenia!

astani

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaGdynia
Ogólnie wspaniały pomysł. Trzeba realizować swoje marzenia!
Życzę powodzenia ;)
Solidne balustrady schodowe to bezpieczeństwo w Twoim domu.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
no trzeba najlepiej samemu za swoją kasę lub po prostu marzyć na forum ....
arkady66

ugier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • Miejsce zamieszkania.
Mnóstwo jest koniareczek, które marzą o przydomówkach dla konika czy dwóch. Jak zaczyna się praca na serio- pass.
Lola- kasiata dziewczyna ale rzeczywiście nie zna realiów.
Albo masz firmę, która sponsoruje "grymas", albo firmę ma tatuś (Lola "ma" 20 lat wic opcja 2ga wchodzi raczej w rachubę), a jeśli biznes się kręci, to tata sobie poradzi. Poza tym jak już miejsce jest gotowe na 50% (jest podobno stajnia, hektary), to tylko do roboty się zabrać samemu: okorować żerdzie, powkręcać słupki, montaż, zamówić separacje boksów, otynkować, przygotować ujeżdżalnię, zbierać do usranej śmierci kamienie... I jest w co się bawić dopóki fizycznie kręgosłup pozwoli ;-).
Lola- nie nastwiaj się od razu na zyski ;-). Jak po 5ciu latach stwierdzisz, że jest ok, to może przeciągniesz to na jakiś czas. Nie mówię tak, bo rezygnuję- nic z tych rzeczy. Mam stajnię pełną, ale to zależy jakie ma się podejście do tematu. Ile stajni pada, czy Ty to wiesz?

Lola- Violet tu pasuje.

Mriola55

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
Marzenia nie są niczym złym :P Mam dla Ciebie inną propozycję. Spróbuj znaleźć pracę w jakiejś stadninie, zobacz jak to działa, ile są koszty. Możesz dalej odkładać kasę, zrobić dodatkowe uprawnienia (księgowe, animator zabaw itd.) a potem może wróć do pomysłu. Nie możesz zakładać, ze od razu zaczniesz zarabiać, to może potrwać wiele miesięcy, więc warto mieć odłożony spory zapas gotówki. Nawet najlepsi specjaliści od marketingu i reklamy w sieci http://in-sane.pl nie spowodują, że zaczniesz świetnie prosperować. Poszukaj stowarzyszeń czy fundacji, które oferują pomoc finansową nowym firmom albo skocz do PUP.

my_way

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
O ile wiem, forum służy do wymiany zdań między ludźmi i zdobywania informacji, a nie do wzajemnego "pyskowania" sobie.
Nie oskarżam tu nikogo ani nie bronię. Proszę tylko Was, dajcie spokój. Takie rozmowy nie mają żadnego sensu. Do niczego nie prowadzą.
Jeśli chodzi o moją odpowiedź do posta - trzeba działać. Jeżeli masz zaplecze finansowe i kawał ziemi - droga wolna.
Kwalifikacji do pensjonatu nie potrzeba, natomiast trzeba załatwić wszystkie formalności, ale to chyba nie problem. :)
Jeśli masz tylko chęci i możliwości - zakładaj ten pensjonat jak najszybciej. :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych