Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Grzybica/ alergia u starszego konia

• Nie możesz odpowiedzieć
Brak odpowiedzi do tego tematu

kofola

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska/ Bycina
Witam. Mam konia w wieku 19 lat. Jest to wałach rasy angloarabskiej. Jakiś czas temu (ok. 2/3 lata temu) pisałam tutaj już w jego sprawie. Wtedy strasznie schudł i nie miał na nic siły, nie wiedziałam czy to wynik starości, czy czegoś innego. Okazało się wtedy, że miał 3 rodzaje pasożytów. Wyszedł z tego i do tej pory wszystko było ok. Tego lata znowu trochę schudł, a na początku września pewnego dnia zaczęło się dziać z nim coś dziwnego. Bardzo się przestraszyłam. Leżał na padoku między innymi końmi, głowę miał położoną na ziemi. Leżał tak ok. 10min, po czym wstawał, chwilę pochodził i znów to samo. Zmierzyłam mu temp. - okazało się, że ma gorączkę. Dodam, że nic nie chciał jeść. Przyjechał weterynarz, podał zastrzyki. Powiedział, że mógł się przeziębić (dzień wcześniej go kąpałam), albo mógł złapać jakąś infekcję/ wirusa. Przez kilka dni jeszcze bardzo mało jadł, w wyniku czego opadł z sił i był strasznie wychudzony. Dwa tyg. po tym znowu przyjechał weterynarz, wyszlifował mu zęby i zaszczepił na grzybicę, bo zauważył, że coś zaczyna dziać sie z jego sierścią, po czym był zaszczepiony jeszcze raz. Wszystko mialo być ok. Ale szczepienie nie przyniosło żadnej poprawy. Jest znacznie gorzej z dnia na dzień ("placki" bez sierści, wytarty ogon, wytarte miejsca na szyi czasem nawet do krwi). Weterynarz dał mi taki spray na to, zużyłam już cały, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Już nie wiem co mam robić. :( Widać, że skóra bardzo go swędzi, ciągle próbuje się wycierać. Może ktoś miał podobną sytuację ze swoim koniem? Co mogłabym jeszcze zrobić, jak mu ulżyć?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych