Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Koń z uchyłkiem przełyku - ktoś ma doświadczenia?

5 odpowiedzi w tym temacie

Dorotek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • Miejsce zamieszkaniapodbeskidzie
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z koniem z uchyłkiem przełyku, chodzi mi o karmienie głównie, mam takie zwierzę, u którego uchyłek pojawił sie najprawdopodobniej wskutek zatkania przełyku na dużym odcinku. Teraz koń karmiony jest co 2 godziny papkami, chciałabym wiedzieć jak to wygląda później czy można wydłużyć przerwy, co można podawać w tym celu, czy występują jakieś powikłania... koń nie nadaje się do operacyjnej likwidacji zachyłka z powodu zaawansowanego wieku (zdaniem lekarzy w klinice którzy mu przełyk odtykali). Będę wdzięczna za rady, póki co jestem uziemiona w domu jak z małym dzieckiem :-)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
ja miałem taką klacz przez 10 lat .. karmienie jest bardzo proste ... na mokro i stały dostęp do wody z wiaderka ... siano też zwilżone wodą ...amen
arkady66

Dorotek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 848 postów
zabronili mi w klinice calkiem dawac mu siano. A nawet sieczke. Tylko papki rozmoczone. Naprawde dawales siano? Nigdy sie nie zatkala? Na jakiej wysokosci miala zachylek i jak duzy Skad wiesz ze miala, robiliscie endo?

julia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1446 postów
Też miałam takiego konia, karmiłam go na mokro pasza treściwą a siano na sucho, siano mu nie szkodziło....Ale polecam stosować się do zaleceń lekarzy.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
a ja proponuję stosować się do poleceń mojej teściowej
arkady66

Dorotek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 848 postów
no to się stosuj wszak ona Twoja jest. :P Albowiem każdy ma taką teściową na jaką zasłużył.

Mj koń zatkał się sianem, więc nie będę ryzykować, wyciągali mu z przełyku czop długości 50 cm.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych