Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

źrebie choroba (owies w pożywieniu matki )

3 odpowiedzi w tym temacie

ryba

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Witam, otóż mam taki problem po wyźrebieniu źrebię po 7 dniach ssania mleka zaczęło laksować. Przypuszczaliśmy ,że jest to spowodowane przez owies i faktycznie po odsunięciu owsa i serii zastrzyków źrebie przestało laksować po kolejnych dwóch tygodnia klacz dostała mała ilość owsa i również źrebie zachorowało (dostało kolki) i dalej biegunka.Wszystko było by dobrze gdyby klacz nie mizerniała.Zrebie ma 6 tygodni mam pytanie czym zastąpić owies klacz nie dostaje dostatecznej ilości białka i nie ma siły pracować na samym sianie.Proszę o poradę

melehowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Miejsce zamieszkaniaNORDA
Po pierwsze to słuchać co powie wet. Po drugie te objawy zbiegają się z cyklem rujowym u klaczy - wtedy bym się biegunką nie przejmował przez kilka dni. Czasem się przedłuża wtedy trzeba podać leki. Po czwarte zmienić owies - może zagrzybiony?
www.namarynku.pl Hodujemy konie dla Ciebie.

rohirrim1

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 71 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Co to znaczy "laksować"? Ja się z takim określeniem nie spotkałem jeszcze.

masia13

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
To jest biegunka końska ? tak mi się wydaję, ale nie jestem pewna. Słuchaj, moja koleżanka miała podobny problem z rok temu i ona zawsze karmiła swoje konie paszami masters. Babeczka na infolinii poleciła jej slobbermeel - mesz dla klaczy to jest pasza dla koni właśnie z takimi problemami.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych