←  Hodowla

Świat Koni

»

źrebie choroba (owies w pożywieniu matki )

- zdjęcie ryba 06 kwi 2016

Witam, otóż mam taki problem po wyźrebieniu źrebię po 7 dniach ssania mleka zaczęło laksować. Przypuszczaliśmy ,że jest to spowodowane przez owies i faktycznie po odsunięciu owsa i serii zastrzyków źrebie przestało laksować po kolejnych dwóch tygodnia klacz dostała mała ilość owsa i również źrebie zachorowało (dostało kolki) i dalej biegunka.Wszystko było by dobrze gdyby klacz nie mizerniała.Zrebie ma 6 tygodni mam pytanie czym zastąpić owies klacz nie dostaje dostatecznej ilości białka i nie ma siły pracować na samym sianie.Proszę o poradę
Odpowiedz

- zdjęcie melehowicz 07 kwi 2016

Po pierwsze to słuchać co powie wet. Po drugie te objawy zbiegają się z cyklem rujowym u klaczy - wtedy bym się biegunką nie przejmował przez kilka dni. Czasem się przedłuża wtedy trzeba podać leki. Po czwarte zmienić owies - może zagrzybiony?
Odpowiedz

- zdjęcie rohirrim1 27 maj 2016

Co to znaczy "laksować"? Ja się z takim określeniem nie spotkałem jeszcze.
Odpowiedz

- zdjęcie masia13 31 maj 2016

To jest biegunka końska ? tak mi się wydaję, ale nie jestem pewna. Słuchaj, moja koleżanka miała podobny problem z rok temu i ona zawsze karmiła swoje konie paszami masters. Babeczka na infolinii poleciła jej slobbermeel - mesz dla klaczy to jest pasza dla koni właśnie z takimi problemami.
Odpowiedz