Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Choroby układu oddechowego

3 odpowiedzi w tym temacie

Izabela20

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Witam. Od niedawna moja klacz zaczęła ciężko oddychać i sporadycznie pokasływać. Objawom tym również towarzyszy katar i posmutnienie. Wspomnę również, że wzięłam ją na delikatniejszą jazdę i po niej od razu zaczęła lepiej oddychać. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale od pewnego czasu właściciele stajni coraz rzadziej wypuszczają konie na pastwisko(nawet w bardzo ładną pogodę) tłumacząc, że nikogo nie będzie w stajni i boją się wypuszczać. Przez myśl przeszło mi, że moja kobyłka mogła zachorować na RAO. Czy mieliście podobne problemy ze swoimi końmi? I czy możecie polecić dobrego weterynarza ( najlepiej z województwa mazowieckiego), który mógłby zrobić badania?

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
ja nie miałem żadnych problemów ze swoimi konikami ... stoją czasami po dwa miesiące w stajni , ponieważ konie zimą stoją w boksach ...
nie chorują i nie potrzebuję żadnych badań ... wiosną ruszam z kopyta w teren na wielokilometrowe przejażdżki np. wczoraj zrobiłem 40 km a dzisiaj 36 km
arkady66

blackhorse

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzczecin
Tak, objawy tak właśnie wyglądają. Ale to nie musi być od razu wyrok RAO. Choć wiele na to wskazuje. Równie dobrze koń może cierpieć w wyniku złej wentylacji stajni, ale jeszcze nie być chory. I tak, RAO ujawnia się głównie w zamkniętych źle wentylowanych i niedoczyszczonych stajniach. Jak najszybciej ulokuj kobyłkę gdzieś na wolnym wybiegu lub w angielskim boksie, regularnie czyszczonym. Oczywiście wezwij weta, kogoś w posiadaniu odpowiedniego sprzętu, najlepiej polecanego w twojej okolicy. I oby to było zwykłe wiosenne przeziębienie.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
wezwij weta zrób badania , zapłać za leki i endoskopię i napisz apel o pomoc przy spłacie kredytu chwilówki zaciągniętej na konika .... amen
arkady66

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych