Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Koń wyłamuje

wyłamywanie skoki

3 odpowiedzi w tym temacie

b_nataa

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Mój koń podczas treningu wyłamywał tylko na jednej przeszkodzie-jakieś 70 cm stacjonacie. Kombinował żeby ją ominąć juz kilka metrów wcześniej...nie pomagały ani mocna łydka , ani palcat w łopatkę, wolty przed przeszkodą, najazdy z kłusa, z obu stron , próby skoków z zaskoczenia po zakręcie, żeby nie miał czasu zastanawiać się jak ominąć, w miedzy czasie skoczyłam parę kopertę (jakieś 80cm) i skoczył bez problemu...nie wynikało to ze strachu , obeznalam go z przeszkodą , nie wywierała na nim większego wrażenia. Tą problematyczną stacjonatę udało się skoczyć 2 razy z bardzo dużym zapasem , po pierwszym udanym razie i odpoczynku miałam skoczyć drugi raz , sprawdzić czy powodem był strach i koń się przełamał , ale wszystko się powtórzyło. Skończyłam trening po drugim wykonanym skoku, żery zakończyć dobrze wykonanym ćwiczeniem. O co może chodzić? Jak postępować w takiej sytuacji?

Monia95

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPruszcz Gd
Oswajać. Spokojnie, to przyjdzie z czasem. Być może źle zaczął z tą przeszkodą i ma opory.
Trenuj, oswajaj. Będzie skakał. Z sercem, takie przeszkody to nie przeszkody - skoro ma zapas.

Pozdrawiam ;-)

Natalia123

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Czasami tak jest, moze za pierwszym razem nie wyszlo? To tylko bariera w głowie, wiec za jakis czas juz sie z tym oswoi, na pewno :)

areczko

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
Witam, mam podobny problem. Poprawiło się coś? To nowa klacz, pierwszy raz się tak dzieje (bo u innych wcześniej nie) stąd nie wiem, co robić

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych