Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Biegunka PILNE!

weterynaria pilne biegunka problem choroba koń nie chce jeść co robić

• Nie możesz odpowiedzieć
Brak odpowiedzi do tego tematu

anka99

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniaMazowieckie
Piszę, bo może ktoś spotkał sie z czymś takim, a ja już nie wiem co robic.
Główne objawy to biegunka i to, że klacz bardzo mało je (mniej więcej 1/4 tego, co zawsze). Owies je, natomiast siana własnie trochę. Był weterynarz, dał jej antybiotyk który miał zabić bakterie. Niestety nic to nie dało. Dostała tak kolejno w sumie 3 antybiotyki, żaden nie zadziałał. W związku z tym weterynarz wyeliminował opcje, że choroba jest od jakichkolwiek bakterii, nie może byc także od czegos co zjadła i jej zaszkodziło - bo antybiotyk by zadziałał. Dziś dostała kroplowkę z glukozą na wzmocnienie i zalecone siemie lniane. I do wtorku mamy poczekać, bo nie mozna na razie jej podac kolejnego leku. Ale nie wiadomo co jej jest. Słabnie, to widać po niej. Trwa to już w sumie półtora tygodnia, zanim to się zaczęło przez 3 miesiące była ze stadem na łące (reszcie koni nic nie dolega)
Nie wiem, czy to może mieć znaczenie, ale przez 3 ostatnie lata klacz raz poroniła i raz urodziła źrebaka który natychmiast zmarł. Może to być odzielna kwestia, ale może ma coś wspólnego..
Jeśli ktoś ma jakiś pomysl to będziemy wdzięczni :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych