Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Warsztaty RWYM z Elaine Butler

ElaineButler

  • Nie możesz odpowiedzieć
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
StajniaOlender

    niemowlak

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSady
Weź udział w warsztatach świadomego jeździectwa z Elaine Butler i odczuj na własnym (i końskim) ciele korzyści płynące z metody Ride With Your Mind. Dzięki szkoleniu z Elaine wyszukasz krzywizny, poczujesz napięcia w swoim ciele, a przede wszystkim otrzymasz narzędzia do rozwiązywania problemów ze swoim dosiadem.
O METODZIE RIDE WITH YOUR MIND
Nowatorskie podejście do jeździectwa oraz dwudziestopięcioletnie wnikliwe badania Mary Wanless doprowadziły do stworzenia koncepcji świadomego jeździectwa Ride With Your Mind. W oparciu o wiedzę m.in. z fizyki, psychologii, sztuk walki, tańca i anatomii, Mary Wanless rozwinęła wyjątkowe zrozumienie fizycznej i psychologicznej relacji, jaka zachodzi pomiędzy koniem a jeźdźcem. W rezultacie powstała jedyna w swoim rodzaju i niezwykle efektywna metoda nauczania jazdy konnej.
Metoda Ride With Your Mind pozwala każdemu jeźdźcowi zorganizować umysł i ciało w taki sposób, jak to robią jeźdźcy postrzegani jako “utalentowani”. Podczas zajęć tajniki umiejętności jeździeckich są przekazywane krok po kroku w przyswajalnych dawkach. Ukierunkowane techniki nauczania zwiększają świadomość ciała jeźdźca i dzięki temu są bardzo skuteczne. Przy pomocy wizualizacji pomagają zrozumieć nie tylko, co jeździec ma zrobić, ale także jak ma to zrobić. Takie podejście pozwala zaobserwować szybki postęp w wyjątkowo krótkim czasie.
Więcej informacji na temat metody RWYM na stronie (po angielsku): http://www.mary-wanless.com/
O PROWADZĄCEJ:
Elaine Butler to jedna z wychowanek Mary Wanless i dyplomowany instruktor metody Ride With Your Mind. Przyjeżdża do Polski od sierpnia 2006 r., w Stajni Olender będzie już czwarty raz. W podejściu do koni i jeźdźców łączy otwartość, wyrozumiałość i bezpośrednią komunikację, w efekcie trenowane pary otwierają się na jej wiedzę i wskazówki, uzyskując lepsze porozumienie i świadomość obszarów, nad którymi muszą pracować.
HARMONOGRAM DWUDNIOWYCH WARSZTATÓW:
W kursie uczestniczy maksymalnie 6 par koń-jeździec.
Godz. 8.00 – 13.00 blok indywidualnych 45 min. lekcji z Elaine, filmowanych kamerą (fragmenty). Po każdej lekcji następuje analiza nagrań.
Uczestnicy są zachęcani do przyglądania się lekcjom innych uczestników.
Godz. 13.00 –13:30 przerwa na obiad
Godz. 13.30 – 16.30 zajęcia “na sucho” bez koni (teoria, ćwiczenia pomocnicze na macie, z piłką)
Godz. 16.30 – 19.00 blok godzinnych zajęć w parach w celu przećwiczenia materiału z porannych jazd
Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim, zapewniamy tłumaczenie na język polski.
WARUNKI UCZESTNICTWA
Dysponujemy ostatnim wolnym miejscem dla pary koń-jeździec, oraz kilkoma miejscami dla słuchaczy. Cena dla pary koń-jeździec: 1400 zł, cena dla słuchaczy: 250 zł za dwa dni, 150 zł za jeden dzień.
Zgłoszenia: staajnia@wp.pl; tel. 603 821 017; lub wiadomość prywatna via Facebook https://www.facebook...6577974472441/.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych