Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Osierocony źrebak

Hodowlaźrebak klacz Osierocony

4 odpowiedzi w tym temacie

SylwiaGut

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaOborniki
Witam. Kupiłam dwa dni temu osieroconego źrebaka. Ma on 2 tygodnie, matka padła chwile po porodzie, troche nap il sie siary i klacz zostala oddana na rzeź. Źrebakowi podajemy mleko od krowy z wodą i dwiema lyzkami cukru. Zauwazylam ze po wypiciu mleka źrebak staje i tupie lekko nogami albo tylnimi kopie o brzuch.. Co to znaczy? Ma kolke? Pytanie kolejne czy dobrze ze jest karmiony tym mlekiem i czy nie mam kupic proszkowanego dla źrebaka.. Ile dawac mu mleka i w jakich odstepach czasowych? Czego go uczyc? Oczekuje tu normalnych odpowiedzi a nie w stylu "skoro nic nie wiesz po co go kupilas" nie moglam go zostawic samego dodam jeszcze ze źrebak jest od koni zimnokrwistych jeżeli to wam pomoze w odpowiedzi na moje pytania ;) z gory dziekuje

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7386 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
co za bzdury .... żrebak ma dwa tygodnie a klacz sprzedana na rzeż .... trzeba nie mieć rozumu aby pisać takie idiotyzmy ...
arkady66

SylwiaGut

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaOborniki

Wyświetl postUżytkownik arkady66 dnia 09 lipiec 2017 - 09:19 napisał

co za bzdury .... żrebak ma dwa tygodnie a klacz sprzedana na rzeż .... trzeba nie mieć rozumu aby pisać takie idiotyzmy ...
klacz stracila odbyt byla przy malym 24 h i potem pojechala to nie jest tak ze specjalnie na rzeź poszla -.-

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7386 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
wiesz padniecie matki po porodzie to nie oddanie klaczy do ubojni ....

karm żrebaka mlekiem w proszku plus trochę mleka krowiego co 2 3 godziny po ok 1 - 1,5 lt
powodzenia
arkady66

Radek81

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKoszewnica

Wyświetl postUżytkownik SylwiaGut dnia 07 lipiec 2017 - 17:59 napisał

Witam. Kupiłam dwa dni temu osieroconego źrebaka. Ma on 2 tygodnie, matka padła chwile po porodzie, troche nap il sie siary i klacz zostala oddana na rzeź. Źrebakowi podajemy mleko od krowy z wodą i dwiema lyzkami cukru. Zauwazylam ze po wypiciu mleka źrebak staje i tupie lekko nogami albo tylnimi kopie o brzuch.. Co to znaczy? Ma kolke? Pytanie kolejne czy dobrze ze jest karmiony tym mlekiem i czy nie mam kupic proszkowanego dla źrebaka.. Ile dawac mu mleka i w jakich odstepach czasowych? Czego go uczyc? Oczekuje tu normalnych odpowiedzi a nie w stylu "skoro nic nie wiesz po co go kupilas" nie moglam go zostawic samego dodam jeszcze ze źrebak jest od koni zimnokrwistych jeżeli to wam pomoze w odpowiedzi na moje pytania ;) z gory dziekuje
Witam, śmiało możesz kontaktować się z tym hodowcą, dał radę wychować źrebię na samym krowim mleku.
Patrz post z 11 lutego
https://www.facebook...=PAGES_TIMELINE

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych