Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Siodło west - instrukcja obsługi

143 odpowiedzi w tym temacie

Mucha

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Miejsce zamieszkania...
julia, pad z wycięciem na kłąb stosuje się u koni, które nie umieją nosić głowy nisko (jak uczone tego są konie westernowe). Więc jeśli Twój koń nie był szkolony pod western, to ja bym kupiłam pad z wycięciem na kłąb.
konto nieaktywne

julia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1446 postów
Mucha, a na jakiej zasadzie to ma dzialac? tzn, jezeli mam konia na ktorym jezdze w tereny to mam kupic wyciety, a jesli jezdze west to nie wyciety?

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów

Mucha napisał:

pad z wycięciem na kłąb stosuje się u koni, które nie umieją nosić głowy nisko
a co ma piernik?? :lol:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana :D

salkada

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 490 postów

Gaga napisał:

Mucha napisał/a:
pad z wycięciem na kłąb stosuje się u koni, które nie umieją nosić głowy nisko

a co ma piernik??

też z chęcią się dowiem...
koń rozpoznaje, że ma wycięty i wie, ze ma opuścić głowę?
Inteligentna bestia!

Artanis

Kulawy jeździec na kulawym koniu ;)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
nieee.. to chodzi o to, że jak maja głowe wysoko to potrzebuja wycietego padu, a jak nosza normalnie to potrzebuja zwykłego...

ja pierwsze o czyms takim słysze... ale ja sie nie znam.. mucha wie lepiej, bo ma koleżanke, która nie jest podwórkowa :lol:
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Mieliśmy dość ciągłego zawieszania w działaniu tego forum.

Mucha

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Miejsce zamieszkania...
Dobra, daje sobie spokój, bo to nie ma sensu. Ciężko mi to będzie wytłumaczyć pisząc, a nie pokazując na żywo. Napisałam to czego mnie nauczono - jak widać, źle mnie nauczono - ok. Sądzę, że nawet jakbym się postarała i naprodukowała i wyjaśniła o co chodzi, to zaraz i tak by były zarzuty, bo przecież ktoś słyszał inaczej, zaczęłoby się czepianie. Więc nie widzę sensu wyjaśniania. Jak ktoś naprawdę będzie chciał się dowiedzieć o co chodzi to się dowie i bez mojego wyjaśnienia.
konto nieaktywne

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów

Mucha napisał:

Napisałam to czego mnie nauczono - jak widać, źle mnie nauczono
Ale ja na prawdę chciałabym wiedczieć co ma wycięcie na kłąb do sposobu noszenia głowy u konia / czy też odwrotnie... To już się zapytać nie można??
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
Gaga, może wycięcie na kłąb jest po to by nie ograniczało ruchów konia? Ja tez ciekawa jestem po co..
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
wycięcie na kłąb jest po to aby pad westowy lepiej się układał bo jest bardzo gruby i przez to lekko krępuje pracę szyi konia ... przedni łęk siodła westowego jest tez bardzo wysoki i w tym miejscu przaktycznie nie styka się z padem ani szyją konia ....
i takie tam trurtu tu tu ....
arkady66

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
arkady66, bo pad ten normalny leży prawie na szyi .. ale to ma związek z wyszkoleniem konia? Czy tylko z jego ogólną budową(np. jelenią szyją?)... ja się jeszcze nie spotkałam z wyciętymi padami, a znam wyszkolone konie i nie wyszkolone chodzące w siodle westernowym (nie mówię tu o weście z podwórka).

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów

Artanis napisał:

ja się jeszcze nie spotkałam z wyciętymi padami
Fakt, ja też nie...

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
julia, może taki był by dobry?
http://www.wwrshop.pl/Pad_show_western_ ... y-133.html

ma zgrubienie z przodu..

Żeby nie było nieporozumień, nie spotkałam nikogo kto używa z wycęciem na kłąb czapraka..

ale jak pojadę do M.S.M Western to się zapytam po co to wycięcie.. :lol:

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
wycięcie w padzie jest popularne ... szczególnie w grubych padach z owczej wełny ...
konie westowe są szkolone do noszenia szyi dosyć nisko więc generalnie czy pad z wycieciem czy też bez nie robi im to wielkiej różnicy ... ja używam takich padów z wycięciami do jazdy typowo terenowej więc i o ułożeniu szyi konia w różnych pozycjach. więc takie rozwiazanie bardzo mi się sprawdza a dodatkowo pad nie cofa się z raz ułozonej pozycji pod siodłem ...
arkady66

julia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1446 postów
ja znam osoby ktore uzywaja takich i takich, jedni chwala te inni tamte...
ten korekcyjny podobno tez nie zawsze bedzie spełnial swoja funkcje prawidlowo- podobno-( ostrzegali mnie przed tym...)
wiec postanowilam ze bedzie zwykly na poczatek i zobaczymy.
poza forum odradzono mi także wyciety...ale popytajcie jak macie mozliwosci...moze maja inne patenty np jakies podkladki...?

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
arkady66, ja jak na razie doczytałam, że pad z wycięciem na kłębie jest padem korekcyjnym.. jak to się ma do tego co piszesz?
W sumie może pare lat temu nie było czegos takiego...

Ale w sumie to dla mnie troche nielogiczne bo co, typowo westowy koń nie podnosi nigdy szyi?

iwona_35

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 441 postów
  • Miejsce zamieszkaniasiemianowice
Ja jeżdżę westowo,i używam padu z wycięciem i bez-wycięcia.

Osobiście różnicy nie widzę, jedynie w tym ,że ten z wycięciem nie wchodzi na szyję.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
o tym napisąłem ... jeden wchodzi i może z lekka stwarzać dyskomfort drugi nie wchodzi ...
arkady66

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
iwona_35, no to po prostu modyfikacja zwykłego padu w ten sposób: "bo po co ma wystawać na szyję?" ?

iwona_35

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 441 postów

arkady66 napisał:

o tym napisąłem ... jeden wchodzi i może z lekka stwarzać dyskomfort drugi nie wchodzi ...

dokładnie.

Ale czy stwarza lekki dyskonford?Sczerze mówiąc nie zauważyłam, może dlatego,że jak pisałeś,mój koń 99 procent drogi,pokonuje z szyją w dole .

iwona_35

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 441 postów

Artanis napisał:

iwona_35, no to po prostu modyfikacja zwykłego padu w ten sposób: "bo po co ma wystawać na szyję?" ?

Nie jestem znawcą , ale jako zwykły uzykownik z jakimś tam doświadczeniem, jest tak jak piszesz.
Gdy siedzę na siodle , przynajmniej nie widzę tyle cm padu przed sobą.

Dla mnie jeszcze jest jeden plus,może banalny, ale jako ,że mam araba i dużą uwagę skupiam na jego grzywie,gdy zakłądam ten pad tzn z wycięciem, grzywa spokojnie leży tak jak w naturze, natomiast ten nie wycięty,jest dł€ższy i musze ,uważac ,aby mu nie powyrywac.
Może banalne i ale, dla mnie, mały dyskonfort :lol:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych