Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Co jechać??

65 odpowiedzi w tym temacie

Pumcia

Maniusia

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5772 postów
  • Miejsce zamieszkaniaZz Zz Zz ...
dziękuje za pomoc ale w linkach nie ma nic o mistrzostwach polski młodych koni. Chodzi o wyrobienie licencji przez takie mistrzostwa ogierowi. Zastanawiam się czy mogłabym sama jechać. Koń ma dopiero 2 lata ale zastanawiam się czy szykować go na zakład treningowy czy może lepiej rozłożyć prace i pojechać mistrzostwa już 4 latkiem.
M.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
pumcia znowu tysiące pytań bez sensu ... i tak nigdzie w żadnych rajdach nie wystartujesz ... znam takie przysłowie ,, panie ja nigdy nic nie wygrałem na wyścigach ... a grasz pan ?? ... ano nie gram ,, .... tak samo jest i z tobą ... po co pytasz i stwarzasz zamieszanie skoro i tak nie ruszysz tyłka , ponieważ nie dość ze jesteś w lesie z formalnościami , to jesteś 10 lat za murzynami z koniem a dodatkowo to nie są tanie zawody .... amen .... jeśli masz jakieś ale to ja dam ci konia który za ciebie wygra rajd na dowolny dystans tylko przyjedż , zabierz konia , opłać transport , zawody , licencje , starowe , weż luzaka i w drogę .... haha ... i teraz nastąpi jak zawsze tysiące powodów na NIE , albo na ALE ...
arkady66

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
Pumcia, nie wiem jakiego masz konia czy młp. czy sp. ale arkady ma trochę racji, bo jak wszystko dobrze policzysz, to takie MPMK w rajdach wyniesą cię tyle samo co za ZT, a na MPMK nie możesz zaprzestać, licencję ogier może otrzyma jak już przejdzie przynajmniej 2x120km, a to naprawdę długa i kosztowna droga... choć nie powiem, że tak sprawdzony koń jest naprawdę po doskonałej próbie i osobiście szanuję to bardziej niż ZT i MPMK...

poza tym koń 4letni może tylko przejść 2x L w jednym sezonie (to konkurs raczej dla przyzwyczajenia koni młodych do warunków na wyjeździe), a MPMK z tego co pamiętam zaczynają się od 6roku życia konia w konkursie N...

ps. najlepiej zapytaj Izę, która chyba już zagrywała młode konie i dobrze się orientuje w teraźniejszych przepisach :)
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

Pumcia

Maniusia

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5772 postów
Arek nie produkuj się bo przeczytałam tylko "Pumcia"...

Koń jest rasy małopolskiej. Pytam i to nie kwestia pieniędzy tylko możliwości jego jako 3 czy 4 czy jak dalej piszesz 6 cio latka. Zobaczymy jego możliwości i dlatego pytam co i jak. Pytam wcześniej bo nie wiadomo na ile to realne a tak może przecież pojechać ktoś inny.
Ja też bardziej szanuje mistrzostwa niż ZT.

Dzięki za info, reszte będę jak coś pytać na PW bo tu jakaś natrętna mucha lata ;)
M.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
nic dodać nic ująć do wypowiedzi arena
arkady66

iza90

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
Pumcia, 4- i 5-latkowi nie zrobisz licencji przez rajdy. Dopiero z 6-latkiem można się ubiegać o lickę po MPMK
Wymaganie dla 6-latków i starszych ras sp i wlkp
- ogier 6-letni ukończył konkurs Mistrzostwa Polski Młodych Koni 6-letnich w tempie powyżej 15 km/h, na 1 i 2 bramkę weterynaryjną wchodził poniżej 5 minut oraz na wszystkich bramkach weterynaryjnych otrzymał ruch A oraz w tym samym sezonie ukończył minimum raz konkurs klasy N.
- ogier 7-letni i starszy w ciągu dwóch sezonów startowych musi ukończyć 3 razy konkursy 2* (dystans minimum 120 km).
Pisałam do PZHK w sprawie uznania ogierów małopolskich i od ponad miesiąca (a może i dwóch) nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć. Czyżby w jedynej księdze prowadzonej przez PZHK, w której konie są predysponowane do rajdów, nie można było uznać ogiera rajdowego? Paranoja...

arkady, ja jadę do Ostródy na kl. N

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
zatem do zobaczenia ... ja będę już w piątek na przegladzie weterynaryjnym .... biorę whiskey i martini bianco każdego po 12 sztuk ... hahaha
arkady66

Pumcia

Maniusia

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5772 postów
Iza dziękuje za wyczerpującą odpowiedź :)
M.

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów

Wyświetl postUżytkownik iza90 dnia 09 maj 2013 - 18:38 napisał

Pisałam do PZHK w sprawie uznania ogierów małopolskich i od ponad miesiąca (a może i dwóch) nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć. Czyżby w jedynej księdze prowadzonej przez PZHK, w której konie są predysponowane do rajdów, nie można było uznać ogiera rajdowego? Paranoja...

Paranoja to mało powiedziane! :mad: im się wydaje, że rajdy, to zabawa w bieganie po lasach i polach, a nie sport!!! bonitacja, oceny za typ i ruch u 4latków po 100dniowym ZT to dopiero wyczyn!!! K>>>A JEGO M>>>Ć!!!

Arkady trzeba było od razu mówić, że bierzesz tyle "dobrych rzeczy"... :cool:
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

Pumcia

Maniusia

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5772 postów
Co do PZHK ja pisałam kilka razy i raz otrzymałam odpowiedź :???:
M.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
byłem nawet w stajni u petroniusza w pasikoniach aby zobaczyć czym może nas zaskoczyć ... i okazuje się że może , może ....
arkady66

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
że kupi więcej whiskey i martini bianco :shock: :mrgreen:
arek na tym poziomie nie można podchodzić do zawodów w ten sposób, macie ograniczone tempo i najważniejsze, to ukończyć w dobrej kondycji...
na ściganych się wykażcie :cool:

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
do ściganych to ja muszę zrzucić 20 kg i odmłodnieć o kolejne 20 lat ... haha
arkady66

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
zrzucić kgmy -jak najbardziej wskazane, a z tym odmłodzeniem daj sobie spokój, bo i starsi od ciebie jeżdżą... ważne aby zachować ducha młodości! :mrgreen:

iza90

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
Info z PZHK dotyczące uznania ogiera xo przez rajdy:
"Zgodnie z ostatnimi postanowieniami Komisji Księgi Stadnej, w rasie małopolskiej obowiązują następujące zasady wpisu do ksiąg stadnych, na podstawie wyników w rajdach długodystansowych:
Konie 7-letnie i starsze - dwukrotne ukończenie konkursu 1* (min.80 km) w tempie powyżej 15 km/h na zawodach krajowych lub międzynarodowych, w ciągu 2 sezonów startowych;
Konie 6-letnie – ukończenie MPMK w tempie pow. 15 km/h, na 1 i 2 bramkę wet. wchodzić w czasie poniżej 5 min. i na wszystkich bramkach otrzymać ocenę za ruch A."

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
no to już wszystko wiemy ... dzięki iza za bezproblemowe pozbawienie nas wątpliwości .... pumcia kiedy zatem ruszasz do pracy aby ci uznali twojego ogiera ?? przypominam że od razu ani z marszu to dzisiaj trudno cokolwiek wygrać nawet w zawodach za stodołą ... amen
arkady66

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
Arek, to o której jutro się zwijacie?

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
o jakieś 16.00 wyjeżdżamy z kołbieli ....
arkady66

Gajowa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2249 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLas
powodzenia :)

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
no i ja wam :) życzę udanego rajdu i dobrej (chłodnej pogody!)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych