Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

kamizelki

33 odpowiedzi w tym temacie

fryzyjka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWawa
papa
Kucunio:
Dołączona grafika

Nigdy więcej,niczym więcej,nigdzie więcej :(

Iga

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
w sumie to jak chcesz 8) jak ci pasuje jak robia u mnei w klubie zawody to nie jest to obowiaskowe ale jezdza zeby sie czuc pewniej :?:

fryzyjka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWawa
nigdy wiecej,niczym wiecej,nigdzie wiecej...
Kucunio:
Dołączona grafika

Nigdy więcej,niczym więcej,nigdzie więcej :(

carmina

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 564 postów
obowiązakowe???? od kiedy?? i jak niby wygląda kamizelka skokowa - tak jak do próby terenowej??

Robi

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 494 postów
Ubiór ochronny obowiązkowy to kask lub toczek z certyfikatem w kolorach zatwierdzonych przez FEI . Kamizelka jest poza wymogami.
Rynny drewniane do dachów z gontu http://rynny.gorzelak.eu

nurwadi

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
Kamizelka tak jak kask - kwestia bezpieczeństwa. W Łodzi jest klub w którym wszyscy skaczą w kamizelkach i wychodzi im to na dobre. Lepiej chyba jechać w kamizelce niz po nieportunnym upadku i uszkodzeniu kręgoslupa jechać na wózku? Przepisy , a znajdziesz je na stronie PZJ wyraxnie opisują, kto, kiedy i w co , musi być ubrany na zawodach. Polecam poczytać.

Gość__*

• Gość
Jak można wiedzieć to w jakiej stadninie w Łodzi bo tak z ciekawości sie pytam? Ja tam kilka razy skakałam w tej kamizelce ale to mi tak jakoś nie wygodnie i to mi krepuje jakos ruchy możę to tylko moje złudzenie...ale to wyłącznie od skaczącego zależy:)

Robi

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 494 postów
A to w Łodzi jest jakaś stadnina? ( przypominam że stadnina to mjejsce gdzie hoduje się konie: mamy klacze + ogiery kryjące, są stanówki, źrebienia itd)

met

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2573 postów
  • Miejsce zamieszkaniaprawie jak krakow
min. 6 klaczy-matek i reproduktor :twisted:
najbliżej to chyba SK Walewice i SO Bogusławice
1% podatku zbieramy dla Komitetu Pomocy dla Zwierząt: nr KRS 0000015352 - cel szczególny "Szkapa"

ten_veroniq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5417 postów
  • Miejsce zamieszkaniazachodniopomorskie
Stadnina koni i stado ogierów to jest państwowe, lub państwowe sprywatyzowane (z księgami stadnymi). A stajnia hodująca konie może być conajwyżej hodowlą prywatną, natomiast punkt kopulacyjny to punkt kopulacyjny, lub stacja ogierów. No :twisted:

Robi

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 494 postów
CHodziło raczej o czystość języka hipologicznego, aby na ośrodki jeźdzeckie nie mówiono stadniny. A tak gwoli ścisłości to się powinno chyba pisać PSO ?

ten_veroniq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5417 postów
  • Miejsce zamieszkaniazachodniopomorskie
SK, PSO
Zdecydowanie jestem za czystością "języka hipologicznego" :twisted:

Aventia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
hehe a co jesli na stado ogierow wszyscy mowia STADNINA :twisted:) poza tym PSO to bylo za komuny potem SOSP a teraz chyba juz do panstwa tak bezposrednio nie nalezy (do ANR?)wiec jest SO (oficjalnie) o ile sie orientuje

Agniecha

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Wracając do tematu :twisted:
W zawodach konkurencji "skoki" osoby do 18. roku życia mają obowiązek jeździć w kamizelkach ochronnych z atestem.

Gość_Chaonia_*

• Gość
W Polsce nie ma obowiązku startu w kamizelkach ochronnych (nie wiem jak w pony, ale w dużych koniach jest to nieobowiązkowe)

Pozdrawiam

Gość_Michelle_*

• Gość
Agniecha skąd masz te informacje czy ktoś je potwierdza??
Bo jeśli tak to nie wiedziałam.
A tak wogóle to chyba lepiej jechać w kamizelce no chyba że komus (tak jak mojej kumpeli) tak krępuje ruchy że jazda sprowadza się do tego żeby utrzymac się na koniu.
A tak właściwie to moim zdaniem lepiej jeździć w tym w czym wygodniej (ale to nie wyklucza bezpieczeństwa)

+butelka+

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 90 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKonin
Podobno miał wejśc taki nakaz, ale na razie nie trzeba. Oczywiście można dla własnego bezpieczeństwa, ale na razie nie jestto obowiązkowe.
Konie, dumne konie, w blasku wstającego dnia. Dzikie i szalone, czemu Was uwielbiam tak?

dagmara_14

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1809 postów
mam pytanie. Co taka kamizelka chroni? Miałam drobny wypadek i zeby znów jeździc jedynym ratunkiem jest znalezienie czegoś co wrazie upadku będzie chroniło klatkę piersiową. Chodzi o to zeby w pewnym stopniu zamortyzować uderzenie.

Wykożystałam ten temat bo nie chciało mi sie zakładać nowego. Myślę ze moje pyt, się tutaj nadzadzą. Jakie kamizelki są najlepsze?
Ty nigdy nie byłeś lokomotywą, Słoneczniku, byłeś słonecznikiem !

A ty lokomotywo, ty jesteś lokomotywą, nie zapomnij !

wisienka24

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Miejsce zamieszkaniaBora-bora...;)
Dagmara,więc takie kamizelki to najczęsciej amortyzują upadki,oraz chronią kręgosłup.Ja taką mam zamiar kupić,choc nie ma wymogu aby w niej obowiąskowo startować...kupuje ją dla własnego bezpieczeństwa :mrgreen: Nie wiem jak w niej bede się czuła,ale mam nadzieje że świetnie;)..heh;)

dagmara_14

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1809 postów
Mam jescze jedno pyt. Mam dosyć bardzo uszkodzoną wątrobę (zostało mi jej jakoś 1/3) i czy taka kamizelka będzie mnie w jakiś sposób chroniła. Ogólnie do jazdy nei mam przeciwskazań, raczej do upadków. I zastanawiam sie czy gdybym spadła wątroba by nie zaczęła krwawić, powstałby kolejny krwiak i znowu rurka w brzuch :mrgreen:
Ty nigdy nie byłeś lokomotywą, Słoneczniku, byłeś słonecznikiem !

A ty lokomotywo, ty jesteś lokomotywą, nie zapomnij !

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych