Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

kamizelki

33 odpowiedzi w tym temacie

wisienka24

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Miejsce zamieszkaniaBora-bora...;)
myśle że ochroni także twoją wątrobe.

Vercuruite

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 75 postów
  • Miejsce zamieszkaniaz miasta
witam wszystkich:) to mój pierwszy post pod nowym nickiem;) mojej wcześniejszej tożsamości nie zamerzam ujawniać ale nieważne. Co do kamizelek: w zależności od poziomu (1 2 lub 3) chronią różnie. Mam kamizelkę, ale jej nie używam (bo nieprofesjonalnie w niej wyglądam :lol: ) Ale te parę razy jak w niej jeździłam, to jedno trzeba przyznać- trzyma w pionie i pomaga zachować prawidłową postawę (żadnego garbienia po długim treningu :lol: ) Dagmara ja jednak radzę uważać bo moim zdaniem kamizelka może nie wystarczyć...
...bo nakazał swoim aniołom by mnie strzegli na wszystkich mych drogach...

dagmara_14

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1809 postów
Ja już nabyłam kamizelkę USB tą jakąś nową i podobno dobrą :lol:

Vercuruite napisał:

Dagmara ja jednak radzę uważać bo moim zdaniem kamizelka może nie wystarczyć...
Ta... uważać to ja mogę... ale niestety to i tak nie na wiele sie zda.. Chyba ze ujeżdżalnie sobie wyłożę materacami :lol:
Ty nigdy nie byłeś lokomotywą, Słoneczniku, byłeś słonecznikiem !

A ty lokomotywo, ty jesteś lokomotywą, nie zapomnij !

Sara lu Hanover

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 65 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzczecin
Ja też mam i nie uzywam bo dla mnie to jest straszne i krępuje ruchy! Wole się już zabić niż się męczyć :cool: Spróbowaliby zrobić taki nakz!! ;)

Martunia005

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2134 postów
Tak a propo kamizelek to dzieciaki które startują na kucykach na ogólnopolakach muszą mieć kamizelki bo inaczej nie dopuszczają do startu... - prztnajmniej ja tak słyszałam ale nie jestem tego do końca pewna... a po za tym taka kamizelka jest zawsze przydatna bo przynajmniej podczas spadnięcia z konia kamizelka chroni nasz kręgosłup. A przecież drobny wypadek może zdarzyć się w każdej chwili i każdemu jeźdzcowi...
A miało być tak pięknie
miało nie wiać w oczy nam
i ociekać szczęściem
miało być "sto lat! sto lat!"

Sara lu Hanover

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 65 postów
Jeżdze na ogólnopolskie i jakoś mnie do startów dopuszczają ;)

Koniczynka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 322 postów
Sama kiedys mialam wypadek i ucierpiala w nim moja watroba... Obecnie zawsze jezdze w kamizelce (juz 4 lata od wypadku) i musze przyznac ze choc spadlam od tamtego czasu tylko dwa razy,to wydaje mi sie,ze w pewnym stopniu napewno amortyzuje to uderzenie. Niestety faktem jest to ze moze nie krepuje az tak, ale nie ma takiej swobody przy oddychaniu. Przyzwyczailam sie do niej i bez niej czuje sie jednak jakos mniej bezpiecznie....

GniadaNS

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Ze mną jest tak samo... bez kamizelki dziwnie się czuję. Spadam naprawdę rzadko, bo ok. 3 razy w roku :cool: takie moje obliczenia. Kamizelki się przydają, tak sądzę. Wkurza mnie tylko to, że moja jest paskudna i latem jest mi w niej strasznie gorąco... ale da się przeżyć :sad:
Bóg nie chciał stworzyć niczego, co byłoby idealne...
A jednak stworzył konia
;)

marciata

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 649 postów
Ja mam Tattini. Kupiłam ją po tym jak rok temu się z siwym fatalnie nie zgraliśmy - do dzisiaj boli i mrowi okolica poniżej krzyża i kości ogonowej :sad: Od tamtej pory nie skoczę większej przeszkody niż 30 cm bez kamizelki - po prostu psychicznie się blokuję i koniec. A z kamizelką - luzik :cool:
Fakt - latem pomimo tego, że staram się nie jeździć w największy upał jest bardzo gorąco. Ale ja sobie pod nią po prostu top zakładam i jest mi lepiej - grunt to minimalizm :mrgreen:
Kamizelka nie krępuje mi ruchów choć nie jest to najnowszy najbardziej super mega dopasowany model. Jedyne co mi czasem przeszkadza to to że nie jestem w stanie w niej rąk blisko ciała trzymać.
Jeszcze w niej nie spadłam więc nie wiem co chroni a czego nie i jak amortyzuje ale komfort psychiczny mam.

marciata

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 649 postów
no i sobie wykrakałam.....
OFICJALNIE STWIERDZAM - KAMIZELKA TATTINI DZIAłA :???:

jadzia

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
  • Miejsce zamieszkania...
Moze polecił by mi ktos kamizelkę?
Szukam: wygodnej, nie krępującej ruchów, itd chyba wiadomo - zeby dobrze sie w niej jeździło, i błagam nie ceny z kosmosu!
Mam kamizelkę czasami w niej jeżdze, ale tylko w tereny, chciałabym w niej skakać ale po prostu się nie da i już! :???: jest tak nie wygodna :grin: jakis prehistoryczny (mam ja 5 lat, hmmm dziwie się że jest nadala na mnie dobra... ;) ) model z GO SPORT'u ;)
prosze o pomoc (mile widziane zdjęcia kamizelek).

jola2002

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów
  • Miejsce zamieszkaniapolska
KAMIZELKA z poduszką powietrzną HELITE Air Jacket- Black

http://www.equiland....ack-p-1049.html

jola2002

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów
KAMIZELKA z poduszką powietrzną HELITE

http://kamizelkiochronne.pl/
Dołączona grafika

jola2002

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów
Zamiast kamizelki ochronnej elastyczny i wygodny FRAK (bluza) z poduszką powietrzną,zatwierdzony przez FEI jako strój konkursowy w dyscyplinie skoków przez przeszkody:
http://kamizelkiochr...air-soft-shell/

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych