Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

jak nauczyć konia wspinania się

101 odpowiedzi w tym temacie

karolkarol8

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
jak w temacie. Prosze o rady i propozycje

Tusia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
ale po co?? :-)
Be happy for this moment, this moment is your life

met

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2573 postów
  • Miejsce zamieszkaniaprawie jak krakow
idź do psychiatry, nie będziesz potrzebował takich instrukcji
1% podatku zbieramy dla Komitetu Pomocy dla Zwierząt: nr KRS 0000015352 - cel szczególny "Szkapa"

karolkarol8

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
bo to fajna rzecz.

[ Add: Sro 02 Lis, 2005 13:59 ]

met napisał:

idź do psychiatry, nie będziesz potrzebował takich instrukcji

psychiatra mi nie potrzebny. Nie wiem czy wiesz ale bardzo dużo super ujeżdżonych koni potrafi się ślicznie wspinać czy robic lewadę czy jak to się tam nazywa

Aurela

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Miejsce zamieszkaniaRybnik
chyba sam nie wiesz o czym mówisz... co ty treser jesteś czy co albo chcesz się zabić- siebie i konia chyba...

Re-a

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • Miejsce zamieszkaniasama nie wiem....
no a co jeden mniej jeden więcej - dla takich to co za roznica 8) - niestety coraz więcej ludzi psychicznie okaleczonych, szkoda ze wsrod koniarzy :-) -

met

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2573 postów
masz swojego konia? ehh... następny do ratowania będzie :-) bo ścięgna i stawy pójdą, to konio na kiełbasy tylko będzie się nadawał, jak więcej dęba nie stanie 8)

lewada nie jest jednoznaczna ze wspinaniem się - idź do tego psychiatry, a zaraz potem poczytaj może jakąś książkę o koniach, dobrze? umówmy się, że za rok porozmawiamy o tym, czy nadal chcesz takich głupot się uczyć
1% podatku zbieramy dla Komitetu Pomocy dla Zwierząt: nr KRS 0000015352 - cel szczególny "Szkapa"

Re-a

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 598 postów
karolkarol8 - chyba juz wiesz wszystko na ten temat ----- rada - poczytaj o koniach , propozycja - idz moze jednak do tego psychiatry :-)

Tusia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
Załoze sie ze za jakis czas na forum pojawi zie post z pytaniem " jak oduczyc konia wspinania sie" ech.... szkoda gadac :-) 8)

[ Add: Sro 02 Lis, 2005 14:41 ]
Załoze sie ze za jakis czas na forum pojawi sie post z pytaniem " jak oduczyc konia wspinania sie" ech.... szkoda gadac 8) :)
Be happy for this moment, this moment is your life

LaNsElOtKa...

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów
  • Miejsce zamieszkaniaGG
hyba przesadziłyscie mimo ze macie 10000% racie ale mozna łagodniej :-)

k_cian

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 633 postów
lanselotka zmniejsz to foto....
Dołączona grafika

met

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2573 postów
po co się wysilać? jak ci go żal, to go pogłaszcz po główce i pomóż w tresowaniu konia

Robi

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 494 postów
prawidłowa lewada oraz następne figury dla których lewada jest bazą nie dopraowadzają do problemów zdrowotnych. Oczywiście jeśli uczy sie konia zgodnie ze sztuką ( czyli wodpowiednim tempie).

Ponieważ poytajacy jest z Warszawy zalecam spotkanie z P.Wacławem Pruchniewiczem, powinien w tej kwestii pomóc. Jak trafic do Pana WP to mozna znaleźć na stronach PZJ lub popytać w SGGW. Podejrzewam iż sam musisz sie nauczyć najpierw dobrze jeździć a dopiero wtedy możesz uczyć konia najwyższego stopnia zebrania. (Lewada jest bardzo powolnym przeniesieniem ciężaru na zad)

A co do psychologa to nie polecam pana S. z wiadomych względów
:-)
Rynny drewniane do dachów z gontu http://rynny.gorzelak.eu

karolkarol8

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
dzięki Robi.
Przynajmniej jedna normalna odpowiedź. No ale czego innego można się spodziewać, w końcu ilość normalnych odpowiedzi jest proporcjonalna do ilości normalnych forumowiczów

met

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2573 postów
na głupie pytanie głupia odpowiedź. chłopcze, to że się jeden nad tobą zlitował, świadczy jedynie o tym, że ma dobre serce nasz Robercik.

Dzwoneczek :P

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
Wydaje mi sie ze troche go za ostro traktujecie ( Met-to w szczegolnosci do Ciebie) moze i on nie ma do konca racji ale to nei znaczy ze masz jezdzic po nim z gory na dol! .. wiem forum jest po to aby dyskutowac ale robmy to w sposob normalny
Koń ma duszę w sobie,duszę,która czuje swoją dzielność i wspaniałość i która się smuci, że Stwórca w zwierzęcym ciele ją uwięził. (S.Morawolski)

Re-a

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 598 postów
przeciez sam chciałes ; "proszę o rady i propozycje " - dostałes i jedno i drugie - czy my nie jestesmy grzeczne ????????? 8) - a co do normalnosci to tylko twoja subiektywna ocena :-) i zgadzam się z Met , Robi ma dobre serduszko 8)

Robi

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 494 postów
Ja i dobre serduszko? - czysta kpina - przeciez ja czasami jeźdzę konno a to jest męczenie zwierząt.
Chyba wiecie że p Wacław Pruchniewicz jest typem perfekcjionisty czyli nie przejdzie do wyższego elementu bez całkowitego opanowania niższego czyli lewada to dopiero po kilku latach treningu. hihihi.

Re-a

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 598 postów
Robi - jak chcesz to cofnę to co powiedziałam o Tobie i przyzekam ze juz nawet nigdy tak nie pomyslę , jak Ci na tym tak zalezy :-)

meggii

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPoludnie USA
Wspinanie się konia i lewada to moim zdaniem co innego.Lewada-najwyższy stopień zebrania konia osiągana poprzez wieloletni trening ujeżdżeniowy.Wspinanie się to albo nieposłuszeństwo konia albo treserska sztuczka.Ja tak to odbieram.Bez sensu jest uczenie konia wspinania się.Często może się to obrócić przeciwko jeźccowi.Znam kucke ,która była uczona takiej sztuczki i potem wspinała się jak coś się jej nie podobało ,lub jak ktos przez przypadek podał jej pomoce do wspięcia się.Skutek był taki że dzieciaki z niej spadały ,nic poważniejszego nei można było wyegzekwować i wogóle do luftu.Wspinanie jest może i efektowne ,ale baaaardzo neibezpieczne.Jeżeli masz swojego konia na własność i jesteś baaaaaaaardzo doświadczonym jeźccem to możesz się pokusić na takie sztuczki ,ale szczerze odradzam bo możesz narobić więcej kłopoty niż pozytku.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych