Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Co robią konie zaprzęgowców w czasie zimy?

11 odpowiedzi w tym temacie

pat

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
od niedawna zaczęłam interesować się powożeniem i interesuje mnie jak wygląda trening takiego konia sportowego w czasie zimy bo wiadomo że bryczki sobie nie pociągnie... Liczę na uzyskanie fachowej odpowiedzi, a gdzie ją uzyskam jak nie tutaj... :mrgreen:

Cactoos

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
Generalnie praca z ziemi czyli podwójna lonża oraz praca w siodle, choć nie wszyscy potrafią i chcą jeździć. Na pewno zima jest okresem wypoczynku koni zaprzęgowych
Karuzela i solarium dla koni !!

www.karuzele.stadniny.pl

www.KaruzeleDlaKoni.pl

F-ka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 998 postów
Pozwoliłam sobie przerzucić to zagadnienie do oddzielnego tematu. Tutaj możemy go dalej kontynuować.

pat

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Jeżeli praca w siodle to domyślam się że chodzi o jakieś elementy ujeżdźenia w takim razie na co zwraca się szczególną uwagę... i tu nasówa mi się kolejne pytanie czy koń który chodzi sportowo w powożeniu może startować od czasu do czasu ( oczywiście pod warunkiem że jakiś tam poziom w tym ujeżdżeniu reprezentuje) na jakiś niewielkich, regionalnych zawodach w ujeżdżeniu? Czy może jedno wyklucza drugie? PS. dziękuję za odpowiedź :twisted:

Cactoos

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
Oczywiscie ze tak. Trzeba przypomniec ze kon aktualnej v-ce mistrzyni Polski ( i chyba dwukrotnej mistrzyni Polski) Agnieszki Chwastek kariere zaczynal w ujezdzeniu gdzie osiagal znaczne sukcesy. Generalnie chodzi o rozluznienie, przepuszczalnosc i postawienie na pomoce. W kazdym sporcie ujezdzenie jest najwazniejsze

www.karuzele.stadniny.pl

www.KaruzeleDlaKoni.pl

pat

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
oczywiście miałam na myśli nasuwa a nie nasówa :twisted: :twisted: :mrgreen:

[ Add: Pią 13 Sty, 2006 15:58 ]
hmmmmm... rozumiem o co chodzi jeżeli mowa o rozluźnieniu, postawieniu na pomoce, ale cóż oznacza przepuszczalność...? Póki co pytam korzystając z fachowego źródła informacji... :!:

Cactoos

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
To dluzszy temat, w najblizszych dniach postaram sie go przyblizyc

www.karuzele.stadniny.pl

www.KaruzeleDlaKoni.pl

pat

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Oj.... chyba ktoś zapomniał o obietnicy.... :twisted: A ja czekam...... i czekam.......... na odpowiedź......

Patikonik

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKrosno
I dalej sie nie doczekałaś :D

nuruś1

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Miejsce zamieszkaniawielkopolska
cactoos zapomniał!!! oj nie ładnie

WwzJr.

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Czy mógłby ktoś napisać co to jest przepuszczalność?

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
tak najprościej to koń przepuszczalny jest wtedy gdy na działanie wędzidłem nie reaguje oporem i napieraniem pyskiem
na wędzidło

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych