Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Witamy miłośników kaskaderki

31 odpowiedzi w tym temacie

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Jest mi niezmiernie miło że w tak ekspresowym czasie stworzone zostało nowe podforum "kaskaderka konna". Dziękujemy redakcji.
Z tego co się orientuję to forum "Świata Koni" jest w tej chwili chyba jedynym forum w Polsce w którym miłośnicy tej dzidziny jeździectwa mają swój dział i mogą rozmawiać konkretnie na temat kaskaderki.
Nasze podforum zostało nazwane "kaskaderka konna" ale myslę że to dobre miejsce aby pisac tu także wątki odnoszące sie do tematów historycznych, zgodnie z propozycją Veronig.
No cóż, mam nadzieję, że bedzie nam się tu miło gawędziło. :twisted:
Obok człowieka koń jest najszlachetniejszą istotą na ziemi.

Kaśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
Mam ogromną nadzieję, że tu obejdzie się bez pyskówek wszechobecnych na innych forach :twisted:
Veni Vidi Vici

Raxa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
serdecznie gratuluje ;) chyba się udało

zbigniew Herman

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Miejsce zamieszkaniaFrancja
czy dyskutuja tu tez czlowi kaskaderzy koni, czy tylko milosnicy?
czy dzygitowka nadal na pierwszym miejscu?
Pozdrawiam kaskaderow i oczywiscie milosnikow

Kaśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
Czołowi? Nie wiem jak Cavalier, ale ja to raczej miłośnik-amator jestem :)
Fajnie, że wreszcie odezwał się prawdziwy profesjonalista :)

zbigniew Herman

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
Pokazy jezdzisz, kase bierzesz, to zawodowiec jestes. Milosnik robi to dla frajdy i nie jest 100 % pewien. Ale jeden i drugi jest potrzebny :) P.s na forum rozmawiamy szczerze czy uprzejmie? :)

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

zbigniew Herman napisał:

czy dyskutuja tu tez czlowi kaskaderzy koni, czy tylko milosnicy?
Hmmm, do tej pory dyskutowali raczej tylko miłośnicy ale teraz dołączyłeś do nas Ty więc skład sie zmienił o jednego czołowego kaskadera.

zbigniew Herman napisał:

na forum rozmawiamy szczerze czy uprzejmie? :)
Tylko i wyłącznie szczerze ale przeciez Tobie Zbyszku nigdy uprzejmości nie brakowało.

P.S.
Serdecznie witamy Zbyszku na naszym małym gawędziarskim forum.

zbigniew Herman

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
Jesli jest to forum Kaskaderka Konna to wydaje mi sie oczywiste podawac imiona lub nazwiska ludzi o ktorych toczy sie rozmowa. Przeciez to grono nie jest duze, a robienie tajemnicy z osob lub sytuacji o ktorych rozmawiamy robi nie do konca zrozumialy belkot. ( Kazdy ponosi odpowiedzialnosc za swoje slowa, jest to jasne) :) To rozumiem przez; szczerze czy uprzejmie. Pozdrawiam i odwagi.

bear

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
no proszę proszę , z dalekiego świata Zbyszek Herman, jak miło..
i jak zawsze tylko prawda i to szczera do bólu...
może jeszcze pamiętasz....

zbigniew Herman

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
Bear pewnie ze pamietam, mam pamiec krotka ale bez przesady :wink. Dzieki internetowi jestesmy blizej niz nam sie zdaje, granice nie istnieja, wkoncu Europa. :twisted:

Gość_godemia_*

• Gość
Świetnie, że powstało takie podforum. Bardzo chciała bym dowiedzieć się czegoś o kaskaderce od osób które naprawdę się tym zajmują. Nie mam możliwości trenowania w tym kierunku, wiem jedynie trochę o kawalerii, losach polaków-hadowców i jeźdźców z okresu międzywojennego oraz ułanach z książek. Na razie widziałam tylko jeden pokaz na żywo -na zawodach w Bolixie k.Żywca, była to grupa p.Andrzeja Sitka. Według mnie był on świetny, chociarz o takich pokazach czytalam już niepochlebne opinie. I rozumiem skąd ta krytyka- w innych konkurencjach jak np. skoki każdy wymaga do siebie więcej niż jest w stanie zrobić, a jeszcze więcej od innych - szczególnie gdy reprezentują nasz kraj. Jednak ja jako widz nie mam wiedzy o tym jak powinno to wyglądać naprawdę i byłam zachwycona. Oczywiście nie wszystko było idealnie ale nikt nie zwracał na to uwagi- największe wrażenie robiła na mnie współpraca między koniem a jeźdźcem, ogólne szaleństwo i skok adrenaliny ( nie wiem z której strony parcouru większy). Dlatego wszystkim kaskaderom życzę - oby tak dalej, bo na prawdę was podziwiam :D

Gość__*

• Gość
witam,

puk puk, czy to forum jeszcze żyje? :?

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

Anonymous napisał:

witam,

puk puk, czy to forum jeszcze żyje? :x
No oczywiście, śmiesz wątpić ? :?
A co ? masz jakiś pomysł na ciekawą dyskusję ?

Gość_KBeata_*

• Gość
Witam,

Pracuję w temacie więc postanowiłam się przyłączyć (jeśli mogę oczywiście :mrgreen: ).
Link do tego forum podrzucił mi kolega z którym pracujemy. Zawsze się zastanawiałam czy gdzieś istnieje taki temat i proszę jest!
Zbyszka już znam (Zbyszku, proponuję zażegnać stare spory :twisted: , co Ty na to?)
A resztę miło mi będzie poznać.

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

KBeata napisał:

Witam,

Pracuję w temacie więc postanowiłam się przyłączyć (jeśli mogę oczywiście :twisted: ).
Pewnie, że możesz, miło jak się nowi uzytkownicy dołączają. A pisząc "pracuje w temacie" co miałaś na myśli ? Jestes w jakiejś grupie, masz własną stajnię lub coś w tym stylu ?

KBeata

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów
Dziękuję za powitanie.
Myślę że najlepiej wyjaśni to moja strona internetowa
www.horsestunt.com.pl

bear

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
a kogo to do nas przywiało.. proszę proszę
witamy witamy i czekamy na cenne rady i wskazówki,
pozdrowienia dla Męża i dzieciaczków...

KBeata

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów
No proszę jak to internet zbliża ludzi :mrgreen:
dziękuję za pozdrowienia w ich i mieniu. Najmłodszy skończył tzry lata i już jeździ dżygit :twisted:

zbigniew Herman

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów

KBeata napisał:

Zbyszka już znam (Zbyszku, proponuję zażegnać stare spory :twisted: , co Ty na to?)
Witam, ile to lat minelo? Jakie spory? tyle czasu minelo, juz nic nie pamietam...a! moze jedo pamietam...tak, tak...nie bylo w tym mojej winy :mrgreen: widze ze interes sie rozkrecil i rodzina tez, to super ze ludziom z branzy sie uklada. Pozdrawiam

KBeata

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów
"a! moze jedo pamietam...tak, tak...nie bylo w tym mojej winy :twisted: "

Tak,dziś już wiem. Teraz po latach doświadczeń z końmi na pensjonacie podeszłabym do tej sprawy zupełnie inaczej.

A inters dopiero zaczyna się kręcić. Człowiek przez tyle lat próbuje coś rozkręcić i jak jest się naprawdę wytrwałym i wie się do czego się dąży to wreszcie przychodzi ten moment. Wielu z branży nie wytrwało bo to ciężki kawałek chleba. Moim zdaniem w Polsce ciągle stawki za łamanie sobie karku są za niskie. A tylu dobrych kaskaderów i jeźdźców zajmuje się dziś czymś innym albo wyjeżdża za granicę :mrgreen: , ech... aż szkoda talentów.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych