Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Witamy miłośników kaskaderki

31 odpowiedzi w tym temacie

zbigniew Herman

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Miejsce zamieszkaniaFrancja

KBeata napisał:

Tak,dziś już wiem. Teraz po latach doświadczeń z końmi na pensjonacie podeszłabym do tej sprawy zupełnie inaczej.
Powiem szczerze, ze tak samo do pewnych spraw podchodze z dystansem i bardzej rozwaznie. Przypominam sobie stare czasy i wyciagam wnioski. Jzdnak czlowiek jest tylko czlowiekiem i zdarza mi sie zjezdzac po pochylni przyswyczajen (choc staram sie z tym wojowac).

KBeata napisał:

A inters dopiero zaczyna się kręcić.
to moze zdradzisz rombek tajemnicy, co zrobic zeby sie utrzymac? A nie tak jak inni odpasc.
Pisalas chyba w drugim poscie ze masz osiem koni. To twoje wszystko? Jakie pomysly na sezon? Jesli to nie tajemnica, choc wiem ze licho nie spi. A! podobno rodzinka Ci sie powiekszyla? Pozdrawiam
Ps. Cavalier nic tu prosze nie wycinac, Beata kaskader i Ja tez wiec wszystko OK. Pozdrawiam

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa

zbigniew Herman napisał:

Ps. Cavalier nic tu prosze nie wycinac,
Zbyszku, nawet mi to przez myśl nie przeszło :twisted:
Obok człowieka koń jest najszlachetniejszą istotą na ziemi.

Kaśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
hmm....
ciekawe, czy Beata mnie kojarzy...? :mrgreen: patrząc na wszystko z historycznego punktu widzenia, to daaaawne to były dzieje ;)

KBeata

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
Przestańcie z tymi dawnymi czsami, bo zaczynam wpadać w kompleksy wiekowe :mrgreen:
przypomnij mi Kasiu te historyczne czasy

bear

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
no niewiem Beatko jak Ty, ale my Kaską się trochę zestarzałyśmy:D:D
a Kasię powinnaś pamiętać...

Gość__*

• Gość
nie, nie ja się nie starzeję, ja mam nadal 18 lat. Nie podałam tego w swoich danych?
o! pewnie musiałam to przegapić! :mrgreen:

Zbyszku,
Chciałabym odpowiedzieć na twoje pytanie ale naprawdę nie wiem dlaczego jedni zostają w branży a inni nie. To jest chyba kwestia wytrwałości, ale ja się naprawdę nie dziwię bo czasem jest baaaardzo ciężko szczególnie jak ma się już rodzinę. Duże znaczenie ma też to co człowiek naprawdę chce w życiu robić. Są tacy którzy traktują to jak rozrywkę młodzieńczych lat. To tak jak być pankiem a później się z tego wyrasta i tak jest chyba z większością młodych talentów.

Tak, mam 8koni z czego pięć jest moich a pozostałe stoją po koleżeńsku i nic nie robią.
Plany .... na sezon.......hmmm.... już nie planuję to i tak nie wychodzi zawsze sezon sam się układa. Podstawa to mieć gotowe konie i ludzi dostajesz zlecenie i robisz. Naprawdę ciężko jest sprzedać swój pomysł bo za dobry pokaz trzeba więcej zapłacić. Nie ma zleceniodawców którzy chcą dobry pokaz tylko chcą pokaz za najniższe stawki jakie są w stanie wynegocjować. Nikt nie chce łamać sobie karku za małe stawki nie mówiąc już ile do dobrego pokazu trzeba przygotowań i treningów nie tylko na koniu ale i na sali gimnastycznej. Pisząc tu "dobry pokaz" mam na myśli pokaz kaskaderski z niebezpiecznymi elementami, zaznaczam to dlatego że ktoś gdzieś w którymsś wątku napisał że wystrczy dobra oprawa, ze widział jak ktoś skakał przez obręcz płonącą - to nie są elementy niebezpieczne a nasz temat dotyczy kaskaderskich pokazów a nie pokazów wogóle.

Jak narazie idziemy w kierunku filmu. I wiadomo dlaczego. Robi się konkretną robotę za konkretne pieniądze.

Nie będę się więcej rozpisywać bo mnie w końcu wytną ;)

A co uciebie? ile ty masz koni? przygotowujesz coś ciekawego?

KBeata

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów
post wyzej napisałam ja, chyba mnie wylogowało

Gość__*

• Gość

Gość napisał:

Pisząc tu "dobry pokaz" mam na myśli pokaz kaskaderski z niebezpiecznymi elementami, zaznaczam to dlatego że ktoś gdzieś w którymsś wątku napisał że wystrczy dobra oprawa, ze widział jak ktoś skakał przez obręcz płonącą - to nie są elementy niebezpieczne a nasz temat dotyczy kaskaderskich pokazów a nie pokazów wogóle.

Wydaje mi sie ze nazwa Pokaz Kaskaderski, to jest w dziszejszych czasach przyjeta nazwa wszystkich pokazow konnych. Kaskaderka, dzygit, elementy wyzszej szkoly, elementy cyrkowe, czy miniaturowe sztuki teatralne, dzis wszystko to jest rozumiane jako Pokaz kaskaderski, oczywiscie jesli te elementy przeplataja sie ze soba.

Gość napisał:

A co uciebie? ile ty masz koni? przygotowujesz coś ciekawego?

Pytasz co u mnie? Stara bida :roll: Jestem tu juz tyle czasu i mam wrazenie ze wiosluje caly czas w miejscu, choc musze przyznac ze jednak troche doswiatczenia uroslo :mrgreen:
Pytasz ile mam koni? Za duuuzo...a prawde mowiac to jest ich dwanascie i co roku bedzie przybywalo cztery...jak na razie. W tym roku ruszylismy z hodowla mieszanek Anglikow z Andaluzami i Lusitano, takie krzyzowki nadaja sie do Doma Vaquera a wlasnie to teraz jezdze...pewnie pamietasz Hippike Varsovia ;)...juz wtedy mnie to interesowalo. Jesli chodzi o moje pomysly to, ciagna mnie przedstawienia teatralne, kaskaderka to juz tylko jako dodatek do calosci.
Ps. Bym zapomnial, Kto jezdzi, a kto dal sobie spokoj? Wiesz cos o Adasiu Kutku? Pozdrawiam

zbigniew Herman

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Miejsce zamieszkaniaFrancja
To forum cos nawala :mrgreen: i mnie wylogowala tam wyzej

Gość__*

• Gość
No proszę nawet nie wiedziałam że taka mieszanka tak dobrze się spisuje przy takich elementach ujeżdżenia. W Polsce jest prawdopodobnie kilka takich koni bo parę osób pokryło swoje angliki Lusitano Karoliny Wajdy, ale chyba nikt na nich nie jeździ Doma Vaquera ;)

Właśnie między innymi Adaś Kutek dał sobie spokój z kaskaderką. prowadzi teraz własną stajnię i jest samowystarczalny, nie daje się już na nic namówić a był naprawdę w tym dobry. Robił numery jak mało kto, żeby nie powiedzieć że nikt.

Jeżeli chodzi o te pokazy z elementami kaskaderskimi to masz rację tak właśnie jest że teraz wszystko się nazywa pokazem kaskaderskim. My staramy się robić pokazy w których jest jak najwięcej kaskaderki. mamy między innymi ułożone przedstawienie western bo to jest ostatnio modne, w którym wątek kręci się wokół worka z pieniędzmi. Tu dzieją się takie rzeczy jak upadki z koni, wleczenia za koniem, wleczenia na linie , palenie człowieka, wplecione elementy dżygitu itd a wszystko z humorystyczną fabułą.
Teraz to tak jest że jak na pokazie jest kilka elementów dżygitu to już jest pokaz kaskaderski i do tego wszyscy są kaskaderami :mrgreen:
podobno chłopaki na to łapią dziewczyny :roll:

Kaśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
Adam Kutek prowadzi swoją stajnię pensjonatową w Wiązownej. Bardzo sympatyczne warunki :mrgreen: Nie mam pojęcia, czy cos jeździ, czy ma swoje konie. Wiem tylko gdzie mozna Go znaleźć ;)
Pozdrawiam

przedswit

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów
  • Miejsce zamieszkaniamalopolska
http://www.konie-mac...2.php5?k=9&gk=1 pozdrawiam wszystkich w kraju :wink:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych