Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

jak jest naprawdę?

44 odpowiedzi w tym temacie

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
ja mam za sobą kurs organizowany przez TKKF, wydaje mi się,że uprawnienia sa dokładnie takie same jak te od PZH...A gdzie ten kurs?ja robiłam w Poznaniu...i napisze tylko tyle,że uważam,że kurs poza papierkiem nie daje praktycznie nic...zawód ten wymaga praktyki,praktyki i jeszcze raz praktyki i to u osób które są profesjonalistami a nie odbębniają swoje...ja byłam w szoku, jak mieliśmy czasami zajęcia praktyczne na kursie...miałam wcześniej styczność z hipoterapią i to w ośrodku bez certyfikatu, ale w takim,który dobrze wykonuje swoją prace, a na kursie? co tu dużo gadać, byleby tylko zrobili swoje i na tym koniec...ja zrobiłam kurs po prostu-dla papierka,chciałam móc prowadzic hipoterapie nie tylko jako osoba podlegająca komuś z papierkiem ,ale jako hipoterapeuta(tak oficjalnie...) co do konia...ja myślę,że to kwestia bardzo indywidualna, ja np.mam hucuła 9 latka, który dla mnie jako koń-hipoterapeuta jest super,ale np.jako koń na jazdy dla osób samodzielnych sie nie nadaje-bo są gleby :razz: :mrgreen: ...myślę,że nie ma tak na prawde norm wiekowych i rasowych, na konia dobrego do hipoterapi,jasne,że folblut odpada,ale ogólnie uważam,że powinno się ocenić danego konia indywidualnie, i jeżeli uznamy,że jest na tyle spokojny(bo przedewszystkim to się liczy,wygląd jest zdecydowanie mniej ważny...)to nie pozostaje nic innego jak tylko przygotować go do hipoterapii...
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

paula;)

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3805 postów
  • Miejsce zamieszkaniaze wsi

Obiś napisał:

kurs poza papierkiem nie daje praktycznie nic...zawód ten wymaga praktyki,praktyki i jeszcze raz praktyki i to u osób które są profesjonalistami a nie odbębniają swoje
Bywają osoby z papierkiem, które zachowują sie poniżej krytyki i zasady bezpieczeństwa są im nieznane. Nawet ja jako osoba hmm... mało doświadczona pracowałabym z tym koniem specjalnie. Czasami aż brak słów :mrgreen:

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin

Obiś napisał:

napisze tylko tyle,że uważam,że kurs poza papierkiem nie daje praktycznie nic...
pracowałam pół roku w Ośrodku hipot. I dobrze, bo fakt praktyka i samokształcenie to podstawa

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów

edzia 69 napisał:

Obiś napisał:

napisze tylko tyle,że uważam,że kurs poza papierkiem nie daje praktycznie nic...
pracowałam pół roku w Ośrodku hipot. I dobrze, bo fakt praktyka i samokształcenie to podstawa
dokładnie tak,bez praktyki ani rusz bo można bardziej zaszkodzić niż pomóc...

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów

edzia 69 napisał:

robię kurs hipoterapeuty, ale organizowany przez TKKF. Czy będę miała takie same uprawnienia jak kursant PTHip?
Przejrzałam moją legitymacje, jest tam jedynie napisane:"legitymacja instruktora nr ******.pan/i******* ur****** uzyskał/a stopień INSTRUKTORA REKREACJI RUHOWEJ hipoterapia." potem są jedynie pieczątka data,i miejscowość, a mianowiscie Warszawa, bo to wydaje minister właściwy od spraw kultury fizycznej i sportu w Warszawie,więc nie wydaje mi się,żeby była jakaś różnica,nawet nie ma zaznaczonego,gdzie się kurs robiło:).

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych