Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

muzyka w hipoterapii

12 odpowiedzi w tym temacie

grooda

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
  • Miejsce zamieszkaniaL-l
Witam!!
czy waszym zdaniem muzyka w prowadzeniu hipoterapii w hali ma sens??
czy muzyka moze np znieczulac konia na odgłosy z zewnatrz hali??
czy muzyka nie przeszkadza w prowadzeniu zajeć z hipoterapii??

Robi

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 494 postów
Muzyka jest wskazana dla pewnych osób ( muzykoterapia).
Konie też dobrze znoszą muzykę rlaksacyjnną i dobre i spokojne kawałki.
Muzyka nie za głośna - bez trzasków i nic sie nie powinno przeszkadzać konikowi - problemem mogą być trzaski z głośników itp.
Rynny drewniane do dachów z gontu http://rynny.gorzelak.eu

dagmara_14

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1809 postów
Muzyka może rozpraszać też uwage osoby siedzącej nie koniu i przez to mniej dokładnie wykonje polecenia hipoterapeuty. Ale zapewne w wielu pzypadkach uspokaja i relaksuje. :P
Ty nigdy nie byłeś lokomotywą, Słoneczniku, byłeś słonecznikiem !

A ty lokomotywo, ty jesteś lokomotywą, nie zapomnij !

koniaraa125

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3100 postów
a ja keidys slyszalam ze jest jakas specjalna muzyka [plyta dokladneij] ktora odpreza konie tylko nie pamietam gdzie to slyszalam :P
"Największe Szczęście W Świecie Na Końskim Leży Grzbiecie"

dominique

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1267 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPosen~!
uważam, że to wspaniały pomysł, połaczenia hipoterpii z muzyką.
W stajniach, które miałam okzaje odwiedzić zawsze brzęczało radio, nastawione na jakąś komercyjną nawet stacje, konie wyraźnie były spokojniejsze. (źle znoszą tylko radiomaryja..)
[/swf]

koniaraa125

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3100 postów
u mnei w stajni tez zawsze gra radio tylko na noc wyłanczane :P
"Największe Szczęście W Świecie Na Końskim Leży Grzbiecie"

Baśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
wydaje mi sie, że muzyka podczas zajęć z hipoterapii to rzecz bardzo indywidualna. Najpierw trzeba sprawdzić, czy koniom nie przeszkadza... A dzieci - są takie, które chętnie wykonują polecenia hipoterapeuty podczas słuchania muzyki i takie, które szybko się ropraszają... Najlepiej chyba w praktyce przekonać się, jak dzieci i konie reagują na muzykę podczas zajęć.
Basia

Rybipuzon

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Myślę, że odtwarzanie muzyki w hali ma sens. Można zaadaptować do hipoterapii np. Program wprowadzdający M. i Ch. Knillów. Wykorzystany w tym programie akompaniament zawiera sygnały muzyczne, rytmiką naśladujące np.: kołysanie, wymachiwanie rękoma, pocieranie dłoni, klaskanie, głaskanie głowy i brzucha. Nie jet to napewno muzyka w potocznym rozumieniu, niemniej jednak działa.

szukam_podkowy

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Miejsce zamieszkaniaco za pytanie ; o
Wydaje mi się, że muzyka na zajęciach jest miła . { jeśli jest spokojna , tak jak było powiedziane wcześniej " bez trzasków " } :twisted:
W poprzedniej stajni mieliśmy muzykę na padoku i było bardzo miło :mrgreen:
Moja ewangelia Getta ... .

Dołączona grafika

crazy20

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 76 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzczecin
Muzyka jak najbardziej ale jakaś spokojna, relaksująca. Jakiś chillout wskazany lub Vangelis też dobry :wink: Konie bardzo spokojnie reagują na muzyke i się z nimi lepiej pracuje. Są odprężone i lepiej znoszą inne hałasy np na hali, dzięki temu potrafia się lepiej skupić na komendach :smile:

Dafne0

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
koń, który boi się muzyki/radia nie nadaje się do hipoterapii!
muzyka jest to bardzo dobry pomysł pod warunkiem, że nie rozprasza pacjenta. często może pomóc, np jak pacjent chce na siłę zejść z konia-muzyka może być dobrym mobilizowaniem i odciąganiem uwagi-zwłaszcza u dzieci.
znam takich pacjentów, którzy śpiewają podczas zajęć :smile:
więc jak już zostało to napisane-to sprawa indywidualna i nie wolno uogólniać

Tomek_J

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPcim

grooda napisał:

czy waszym zdaniem muzyka w prowadzeniu hipoterapii w hali ma sens??

A czemui nie ? Przecież od dawna wiadomo, że "muzyka łagodzi obyczaje". Byleby tylko była akceptowana i przez konie, i przez pacjentów. I wcale nie mówię tu o ryzyku puszczania Slayera, Sepultury tudzież innej wczesnej Metalliki. Pamiętam sprzed lat panikę, jaką wśród stojących (na szczęście) w boksach koni wywołała zawodząca z radia Mariah Carrey...
Nikt nie musi mnie lubić. NAWET MODERATORZY ! :D Zasady to zasady !

crazy20

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 76 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzczecin
Muzyka nietylko dobra dla konia ale i dla samego dziecka!! :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych