←  Hodowla

Świat Koni

»

Źrebaki :-)

- zdjęcie Artanis 11 sie 2010

titina, nie rozumiem po co pchać dużemu kiziakowi mleko, jak można spokojnie podawać paszę dla takich maluchów.. mleko owszem na początku, ale dla 4 miesięcznych źrebiąt już są pasze.. myślę, że można by osieroconemu podawać taką na początku z mlekiem.. ale dłuższego podawania mleka nie widzę sensu/związku..
Odpowiedz

- zdjęcie Martunia005 12 sie 2010

titina napisał:

na początek duży kubek wymieszany z owsem
właśnie tak jej właściciel podaje się trochę zdziwiłam że sposób jej nie szkodzi.
Artanis - jakie pasze są polecane przez ciebie dla tych małych szkrabów?
Odpowiedz

- zdjęcie Faza 12 sie 2010

Moja klacz straciła pokarm gdy malutki miał raptem miesiąc. Wic nie mialam wyjscia i karmiłam go preparatami mlekozastępczymi Pavo i Basterly. Na początku co 3 gdoz (nawe w nocu) pozniej co 4 i tak coraz rzadziej. W wieku 5 miesięcy malec nie dostawła juz mleczka a specjalną paszę dla zrebaków, (http://www.kuszowka.pl/232) teraz ma rok i 4 miesiące jest slicznym małym chuliganem.
Odpowiedz

- zdjęcie titina 13 sie 2010

Artanis napisał:

titina, nie rozumiem po co pchać dużemu kiziakowi mleko, jak można spokojnie podawać paszę dla takich maluchów.. mleko owszem na początku, ale dla 4 miesięcznych źrebiąt już są pasze.. myślę, że można by osieroconemu podawać taką na początku z mlekiem.. ale dłuższego podawania mleka nie widzę sensu/związku..

W naturze, klacz, karmi swoje źrebię prawie przez rok. Człowiek zmienił życie koni, i ich żywienie, ale wcale niekoniecznie, na plus. Stadniny pełnej krwi ,które miały najlepsze wyniki na torach, karmiły mlekiem swoje osdadki, dość długo.
Mleko w proszku, jest mi znaną najtańszą paszą ,dla źrebaków, i niczym się nie różni, od tych zachodnich, no może ceną. :mrgreen:
Odpowiedz

- zdjęcie Artanis 13 sie 2010

Martunia005, np Besterly Futuric :mrgreen:
Odpowiedz

- zdjęcie titina 16 sie 2010

No tak ,internet, to najlepsze miejsce, do z kaptowania sobie, nowych, mało doświadczonych klientów, mających do wydania pieniądze. :grin:
Odpowiedz

- zdjęcie Artanis 17 sie 2010

titina, nie przesadzasz troszkę? Do pozyskiwania klientów to ja mam przede wszystkim stoiska na zawodach w moim regionie.. myślisz, że jeśli tu napisze co by było fajne dla danego konia to już od razu ten ktoś u mnie złoży zamówienie i będę mieć nowego klienta? Jesteś w błędzie.
Myślę, że każdy na swój sposób jest logicznie myślacy i poszuka sobie czegoś w swoim rejonie, bo wysyłka tania nie jest.

To, że zajmuje się sprzedażą tego, a nie innego nie znaczy, że nie mogę mieć własnego zdania. Czy też, że nie mogę komuś czegoś doradzić.

Po za tym jak bym liczyła na zysk, to poleciła bym Pavo lub Hoevelera za ponad 90zł a nie Besterly za 55zł.

Myślcie ludzie trochę bo mnie to przeraża. :grin:
Odpowiedz

- zdjęcie ar...? 18 sie 2010

ja myślę, że PAVO jest bezkonkurencyjne (niezły jest też eggersman), zupełnie słaby jest equifirst czy besterly właśnie
Lepiej karmić dobrym owsem i dorzucić przyzwoite witaminy, a nie zapychać młodziaka słąbej jakości gotową paszą...
Odpowiedz

- zdjęcie Martunia005 18 sie 2010

A Sukces? Czy oni posiadają coś dobrego dla źrebaków?
Odpowiedz

- zdjęcie Artanis 18 sie 2010

ar...?, dlaczego twoim zdaniem besterly jest słabej jakości?

ar...? napisał:

że PAVO jest bezkonkurencyjne
jest jest fajne, ale drogie :grin:

Martunia005 napisał:

Sukces? Czy oni posiadają coś dobrego dla źrebaków?
ja odradzam :/
Odpowiedz

Artanis a to dlaczego? Moja trenerką używa musli dla młodych koni sukcesa i nie narzeka.
Odpowiedz

- zdjęcie Artanis 18 sie 2010

Martunia005, ja jakos spotykałam sie raczej z negatywnymi opiniami.
Odpowiedz

- zdjęcie titina 18 sie 2010

Dla tego, że polska, i za przyzwoitą cenę?
W swojej stajni karmiłam konie chyba wszystkim, Sukces masli, czy dla sportowych, czy dla hodowlanych, niczym nie ustępuje, ani Pavo, ani Hovelerowi, a tm bardziej Egerssmanowi, a nawet od tej ostatniej jest dużo lepsza, bo rzadko kiedy przeterminowana.
Najlepsza pasza, jaką udała mi się skarmiać moje konie, to OVATOR, działa tak jak jest napisane w ulotkach, żadnego oszukaństwa, i czary mary, jedyna jej wada- jest strasznie droga.
Odpowiedz

Co do egerssmana to słyszałam różne opinie, w tym jedną tylko negatywną. Żeby nie było że piszę nie na temat to powiem że nasza mała trochę posmutniała bo zauważyła że to nie jest jej prawdziwa matka która teraz ją się opiekuje. Młoda przez cały czas chce do cyca a jej siostrą ją od siebie odpycha. Raz się zdarzyło że sprzedała jej strzała.
Na pastwisko już nie dominuje że swoim kolegą, lecz mam nadzieję że to tylko przejściowe.
Odpowiedz

- zdjęcie Artanis 19 sie 2010

titina napisał:

a tm bardziej Egerssmanowi, a nawet od tej ostatniej jest dużo lepsza, bo rzadko kiedy przeterminowana.
niestety główny dystrybutor w polsce dawno się zmienił i nie ma już takich przekrętów jakie Pan Białas uskuteczniał.. Po za tym pasza z długim okresem przydatności do spożycia jest moim zdaniem gorsza.. Eggersmann ma okres pół roku od daty produkcji, zresztą jak większość pasz.

titina napisał:

Produkowana w Polsce i za przyzwoitą cenę jest też Besterly, ale jakość o niebo lepsza od Sukcesa.. również 6 miesięcy od daty produkcji ma przydatności do spożycia.

Swoją drogą Eggersmann nie jest drogą firmą... Drogi to Hoeveler lub Pavo.

Nie wspomne nawet o suplementach Sukcesa, bo to jeden wielki pic na wodę.. Z paszą jest owszem różnie..
Koleżanka stosuje cały czas tylko dlatego, że jest tania.. i owszem nie jest zle z paszą hodowlaną, ale reszta to badziewie..

Nie wiem po co te nerwy !
Odpowiedz

- zdjęcie Gaga 19 sie 2010

titina napisał:

W swojej stajni karmiłam konie chyba wszystkim, Sukces masli, czy dla sportowych, czy dla hodowlanych, niczym nie ustępuje, ani Pavo, ani Hovelerowi
Spójrz prosze na składy każdej z firm, oraz na formę podania. Sukces wygląda jak mielone żarcie dla kotów, podobnie też pachnie... Poza tym jest - w porównaniu do Eggersmanna, czy Ovatora - bardzo drogi

titina napisał:

Najlepsza pasza, jaką udała mi się skarmiać moje konie, to OVATOR, działa tak jak jest napisane w ulotkach, żadnego oszukaństwa, i czary mary, jedyna jej wada- jest strasznie droga.
Apfel Muesli 37 zł/20 kg, All Inclisive Muesli 42zł/20 kg
Podstawowe najtańsze muesli z Sukcesu 65 zł/25 kg
Z Eggersmanna podstawowe F-Muesli Welness bodaj 52 zł/25 kg
I co - polska pasza ma taką "przyzwoitą cenę??" :grin: :mrgreen:

Artanis, też uważam, ze Besterly to ściema... :-/
Odpowiedz

- zdjęcie tratatata 19 sie 2010

Gaga napisał:

Gdzie można nabyć te pasze w takich cenach??
Odpowiedz

- zdjęcie Artanis 19 sie 2010

Gaga, ja tam nie twierdzę, że jest jakaś wspaniała, bo moim osobistym zdaniem nie równa się np Eggersmannowi, ale za taką cenę chyba nie najgorsza?

Marka to Holenderska lecz w Polsce produkowana. Z tego co widzę ludzie się na to rzucili nieźle.
Ale jeśli np porównuje granulat Besterly i Pavo to owszem Pavo jest fajniejsze.
Z Besterly musli Herbic jest fajne.. tzn z wyglądu i zapachu.. niestety nie mam na czym przetestować i bardzo cenię sobie opinie ludzi.
Odpowiedz

- zdjęcie kermit 19 sie 2010

Herbic jest ok i cena z tego co pamiętam przyzwoita.
Odpowiedz

- zdjęcie titina 19 sie 2010

tratatata napisał:

Gaga napisał:

Gdzie można nabyć te pasze w takich cenach??

No właśnie, bo ostatnie ceny Ovatora, jakie widziałam ,oscylowały w granicach 80-95zł/ za 20/25kg. Ktoś, kogoś próbuje nabić w butelkę, tylko nie wiem ,kto, kogo?
Ceny sukcesu ,bezpośrednio u producenta, są w granicach 55zł/20-musli, i zapewniam, że nie wygląda, jak mielone żarcie dla kotów, jedyne co ,nie jest natłuszczone, co ma swoje plusy, bo nie jełczeje, przy wysokich temperaturach, po otwarciu.
Odpowiedz