Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Źrebaki :-)

442 odpowiedzi w tym temacie

Artanis

Kulawy jeździec na kulawym koniu ;)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów

Cytat

Gaga napisał/a:

Apfel Muesli 37 zł/20 kg, All Inclisive Muesli 42zł/20 kg

Gdzie można nabyć te pasze w takich cenach??

u mnie Apfel-Musli 20 kg 65,00 zł
All inclusive 20 kg 53,00 zł

a Gaga to ma blisko granicy :grin:

titina napisał/a:

Cytat

Ceny sukcesu ,bezpośrednio u producenta, są w granicach 55zł/20-musli,

Kumpela bierze tego duzo i po 30 parę złotych jej wychodzi.. i nie jest zbytnio zadowolona..

Eggersmann w cenie Sukcesu:
Cool Mix 20 kg 56 zł
Horse&Pony Vollkorn Pellets 25 kg 48 zł
Kombi Pellets 25 kg 48 zł
Eggersmann F 25 kg 63 zł
EquiCrispBalance 15 kg 62 zł
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Mieliśmy dość ciągłego zawieszania w działaniu tego forum.

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów
Artanis, to ceny Ovatora z polskiego Allegro - niestety dystrybutor na Polskę sprzedaje w detalu taniej niż Wy macie w hurcie...

Co do Sukcesa - nie mam o nim dobrego zdania, ale nie będę nikogo przekonywać do innych pasz - szczególnie, że nie jestem sprzedwacą, czy producentem :grin:
Eggersmanna kupuję w Niemczech i rzeczywiście nasz dystrybutor na Polskę ma niestety dużą marżę... Skoro mogę kupić w detalu poniżej ceny polskiego hurtu wliczajac w tę cenę transport, to rzeczywiscie costu jest nie halo :-/
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana :D

KarolaJn13

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • Miejsce zamieszkaniapoznan
a co mi polecicie jako zamiennik dla paszy sukces, która ostatnio podrożała do 60 zł dla konia bryczkowo-wierzchowego o umiarkowanym ruchu? chodzi mi o to czy jest jakis zamiennik w przyblizonej cenie o lepszej jakości?

Artanis

Kulawy jeździec na kulawym koniu ;)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
Eggersmann
Classic Mix (musli) 20 kg 65 zł
Havens
Cool-Mix-Musli 20 kg 69 zł
Hartog
BALANCE (MUSLI) 20kg 68 zł

najlepiej schodzi ;P
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Mieliśmy dość ciągłego zawieszania w działaniu tego forum.

KarolaJn13

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • Miejsce zamieszkaniapoznan
dziękuje bardzo :grin:)))

Martunia005

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2134 postów
Halo, halo to nie jest temat dotyczący pasz! Może warto przenieść się z co nie którymi postami do innego tematu, bo ja tu się tylko zapytałam o pasze dla źrebaków i już wielki chaos się zrobił.
A miało być tak pięknie
miało nie wiać w oczy nam
i ociekać szczęściem
miało być "sto lat! sto lat!"

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Zapowiada się na to,że stanę się właścicielem źrebnej klaczy. Konia znam 4 lata, w tym czasie miała 2 źrebaki, wyźrebiała się dobrze a źrebaki były świetnie odchowywane,wyrastały na silne i zdrowe. Jednak wyźrebienie przypada mniej więcej na koniec lutego. Co jeżeli będzie duży minus tmp. wielkie mrozy itd? kiedy takiego źrebaka wypuszczać?Po ilu dniach? Derkować,czy nie? Wolałabym wychodzić z nim stopniowo i zwiększać ilość czasu spędzonego przez malucha na dworze, ale czy mogę wyjść z nim bez derki?
Niby miałam do czynienia z niejednym źrebakiem, ale swoje to co innego...
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów
Obiś, wypuścić jak najszybciej. Przyjmuje się że na 3 dzień, ale moje łażą już 1 lub 2 po wybiegu... wszak w naturze łaziłyby od razu. W zależności od pogody stopniuj tylko długość przebywania na zewnątrz... derki? Po co? Jak nie będzie - 30 st i zimnego wiatru, to da sobie radę.. Poza tym koniec lutego to już coraz lepsza pogoda , trzymam kciuki aby wszystko poszło dobrze :evil:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Gaga, Tak też myślałam,żeby wyprowadzać już po jakiś 3 dniach, tym bardziej,że nie wyjdzie z bardzo ciepłej stajni nagle do -20 bo stajnia będzie w tylu angielskim drewniana(bynajmniej takie jest założenie). O derkę pytałam w zasadzie nie wiem czemu, bo generalnie wszelkie tego typu "ubranka" minimalizuję, a i nigdy nie swoich źrebaków też nie wyprowadzałam w derkach zimą, ale nie wiem, jakoś o swoje musiałam zapytać...
Ogólnie chociaż klacz jeszcze nie jest u mnie a i umowa podpisana zostanie dopiero na dniach, to i tak już się cieszę, a źrebaczek niestety zostanie sprzedany, bo teraz zupełnie nie ma na niego możliwości. Żałuję, bo zapewne się przywiąże i będzie mi trudno sprzedać, no ale cóż, wybrałam akurat klacz która jest źrebna więc będzie źrebak :evil:

Edit.
Ominie mnie przywiązanie i rozstanie, nie będzie źrebaczka...słowem,uznaj,że coś jest twoje jak zapłacisz i to przewieziesz...
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

Michał1986

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Miejsce zamieszkaniaZalesie
Witam. Mam 8letnią klacz która jest w 6 miesiącu ciąży i ktoś mi powiedział zebym ją nie wypuszczał na dwór jak jest szron na trawie bo może przez to stracić żrebaka. Czy to prawda???????????? POZDRAWIAM

magda 25

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
Jeśli klacz do tej pory normalnie zimą chodziła na wybieg,to nie widzę powodu,żeby w ciąży nie wychodziła.To nie jest prawda.Klacz sama wie co dla niej dobre i nie ma sensu trzymać jej w boksie,tym bardziej w ciąży,gdzie ruch dla ciężarnej jest wskazany.

Michał1986

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
Czy wychodziła to nie wiem bo mam ja od kwietnia. Ale i tak przeciesz nie wypuszcze ja odrazu na cały dzień tylko na jakies 2 godz. No właśnie tez tak myśle że ona najlepiej wię co jest dla niej i dla żrebaka dobre i wiem że ruch jest bardzo ważny dla koni a tymbardziej dla żrebnej klaczy. Ale jeszcze za bardzo się nie znam i wolałem sie upewnić.

magda 25

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
Spokojnie możesz ją wypuścić nawet na pół dnia,nie ma co chuchać na zrebną klacz.Moje kobyły w zasadzie do dnia porodu były wyrzucane na zewnątrz i chodziły nawet na lonży.Każdy porób przebiegł bez komplikacji a zrebaki urodziły się silne,duże i zdrowe :wink:

Michał1986

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
Wiesz co masz racje dzięki.

Michał1986

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
a jeszcze jedno magda 25 czy tak z miesiąc przed wyżrebieniem trzeba dawać klaczy mniej owsa???

magda 25

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
Wiem,że tak się robi ze świniami,a klacz to nie świnia.Żarcie normalnie,możesz jej też podawać otręby pszenne rozrobione z wodą i w czasie karmienia też.Dobrze robią na mleko klaczy,zwiększają laktacje.

gacek :)

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Miejsce zamieszkaniaz ziemi obiecanej
Na moje nie powinno sie dawać otrębów jeżeli nie ma problemu z mlecznością bo można klaczy zrobić niezłe kuku przy nieumiejętnym spożądzeniem dawki :wink:
Być zwyciężonym
i nie ulec
to zwycięstwo
zwyciężyć
i usiąść na laurach
to klęska

magda 25

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
Otrębami nie zrobi się kuku.Nikt nie mówi o dużej dawce otrębów.Zresztą napisałam,że może jej podawać co w cale nie oznacza że musi.

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów

magda 25 napisał:

Spokojnie możesz ją wypuścić nawet na pół dnia
Wow "nawet" na pół dnia??!! :wink:

Klacz źrebna aby nie było problemów z wyźrebieniem powinna mieć jak najwięcej ruchu na wolności. Moje konie chodzą od rana do nocy, w cieplejszych okresach 24 h na dobę - źrebne czy nie... Co do otrąb - to świetny sposób na pobudzenie laktacji

magda 25

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
Gaga nawet na pół dnia,tak napisałam bo chciał ją na dwie godziny wypuszczać.
Czytaj wcześniejsze posty!!!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych