Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

"Łatwa droga do kasy?"

23 odpowiedzi w tym temacie

Gość_Gosciu_*

• Gość
A co z Tym usunietym watkiem , tak trudno przyznac sie do bledu?
Autorytet Sobie nadszarpnales zdaje mi sie .

Gość_Koczis_*

• Gość
Pozdrawiam wszystkich, trafilłem na strokę tego forum przypadkowo, a raczej z ciekawości myśląc, że przeczytam ciekawe informacje i wypowiedzi dotyczące hipoterapii ale aie pomyliłem 8) . Z postów wynika, że osoby zainteresowane mogą tylko słuchać "profesjonalistów" :D którzy są nieomylni i bardzo niechętnie dziela się swoimi uwagami i wiedzą. Liczyłem, że ci którzy kochaja konie, a pragnący swoją miłościa do koni dzielić się z innymi, tymi którym los nie dał szansy aby mogli dosiąść o własnych siłach tego pięknego zwierzęcia będą mogli otrzymać cenne informacje jak i gdzie profesjonalnie zdobyć wiedzę aby nie czyniąc szkody tym bezbronnym to umożliwić. Wiemy, że hipoterapia jest panaceum na wiele chorób fizycznych jak umysłowych dlatego zaczyna budzić zainteresowanie sporej rzeszy "koniarzy" i może też z chęci zysku ale uważam, że ludzie kochajacy konie to jest taka enklawa ludzi którzy potrafia byc również bezinteresowni choc "czarne" owce też się przytrafią oczywiście nie mam osobiście nic do czarnych owiec. Mam 42 lata i dopiero jestem na samym początku koniarskiej drogi ale mam nadzieję, że i ja będę mógł w przyszłości przekazać woją miłość do koni tym, którzy uśmiechem odpłacaja za możliwość kontaktu z koniem. Pozdrawiam i przepraszam za ten wywód ale jestem jeszcze laikiem i liczę na bezinteresowną pomoc prawdziwych profesjonalistów :shock: 8) , którzy przekazując swoją wiedzę będą czerpać satysfakję :!: .

kiri club

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Miejsce zamieszkaniaszczecin
no i masz rację. Też tu się znalazłam w celu zaczerpnięcia jakiejś ciekawej informacji na temat hipoterapii. A tu zamiast ciekawej rozmowy, jeden wielki konflikt.No jak tak wygląda dialog między osobami interesującymi się hipoterapią to nie dziwie się, żę tak marnie wygląda sama hipoterapia.

Czandra

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 193 postów
to może wracając do tematu Kris napisał

Chcecie robić "interes swego życia", dobrze:
- ukończcie rehabilitację lub inne przydatne w hipoterapii kierunki,
- nabierzcie stosownego conajmniej dwu-trzyletniego doswiadczenia,
- ukończcie kurs hipoterapeutyczny,
- dokonajcie zakupu konika,
- wreszcie powołajcie do życia Ośrodek hipoterapeutyczny,
- poszukajcie w lokalnym środowiesku pacjentów,
- wreszcie przekonajcie ich do siebie i metod stosowanej terapii.

Zanim tego wszystkiego dopełnicie minie 8-9 lat i wtedy dopiero zapraszam do dyskusji na temat form i sposobu wykonywania zabiegów hipoterapeutycznych.
Narazie nasza dyskusja staje się jałowa.

Nic nie jest czarne ani białe i każdy może mieć własne zdanie.
U mnie w stajni panuje taka zasada, że osoby niepełnosprawne są oprowadzane na koniu za darmo. Nie prowadzimy hipoterapii, ale zdarza się że przyjdzie matka z chorym dzieckiem, które aż rwie się do koni, dziecko zaprzyjaźnia się z koniem i przychodzą potem 3, 4 razy w tygodniu pojeździć 10 minut, czasami dziecku starcza siedzenie na koniu i porzytulanie się do niego, czy dlatego że nie mam papierów nie mam prawa wyrazić zgody?

I jeszcze jedno "- nabierzcie stosownego conajmniej dwu-trzyletniego doswiadczenia" a po kursie hipoterapii dośwaidczenie przychodzi samoistnie :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych