Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Fundacja "Nasza Szkapa" - newsy

248 odpowiedzi w tym temacie

met

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2573 postów
  • Miejsce zamieszkaniaprawie jak krakow
podobno w tym roku zima nie bedzie sroga, jednak musimy poczynic pewne przygotowania przed zmiana warunkow atmosferycznych.

co jest najpilniejsze?

- wzmocnienie ogrodzen na pastwisku;
- postawienie 2 wiat na pastwisku;
- chociaz czesciowe zadaszenie hali przy drewnianej stajni;

jakie materialy potrzebujemy?

- drewno w kazdej postaci;
- siatka ogrodzeniowa;
- gwozdzie oraz wszelkiej masci narzedzia;

POTRZEBNI SA TAKZE WOLONTARIUSZE PLCI MESKIEJ!
niestety wciaz jestesmy tu w damskim gronie, a wiadomo, ze dziewczyny o ile rozne prace naprawcze wykonywac moga, o tyle musi byc ktos, kto nami pokieruje...

poza tym chcemy dozielenic nasze gospodarstwo, wiec jesli ktos z Panstwa ma mozliwosc zorganizowac sadzonki drzewek lub innych roslin, rowniez bedziemy niezmiernie wdzieczni za pomoc.

bardzo przydadza sie takze przerozne rurki itp. lub gotowe bramki, furtki... wypadaloby takze przygotowac lonzownik z prawdziwego zdarzenia oraz ogrodzic padok przed gorna stajnia, zeby konie nie mialy dostepu do drzewek i krzewow - a z tego wybiegu korzysta m.in. lykawy Hipo, ktory regularnie wylamuje kazdy drewniany element ogrodzenia.

w kazdej ilosci potrzebne sa takze farby oraz drewnochron...

nadal zbieramy sprzet jezdziecki oraz inne gadzety na aukcje.

jezeli ktos moze nam jakkolwiek pomoc lub ma pomysl, co jeszcze mozna zrobic albo jak dotrzec do ludzi, ktorzy mogliby pomoc, prosimy o kontakt.

agnieszka zera
tel.: 697 777 692
e-mail: a.zera@swiatkoni.pl
www.nasza-szkapa.idl.pl

nr konta:
50102055581111126636600180
agnieszka zera
ul. wielkopolska 43/10
44-335 jastrzębie zdrój
1% podatku zbieramy dla Komitetu Pomocy dla Zwierząt: nr KRS 0000015352 - cel szczególny "Szkapa"

Gość_Krakusek_*

• Gość
Droga Pani A.Z. jezeli nakupowala Pani sobie koni (zdrowych koni) za cudze pieniadze (dane w dobrej wierze na wykup chorych lub majacych isc na rzez) to po co te apele o pomoc i o nadchodzacej zimie. Czy nie lepiej sprzedac te zdrowe zeby miec na utrzymanie chorych ? Czy rosadnie bylo "bic" sie na licytacji do 5 tys za konia a teraz zebrac o pomoc. 5 tys to kwota za ktora mozna utrzymac przez 1 rok ok 7 koni. Pani wydala w Kocmyrzowie ponad 10 tys . czyli stracila kase na utrzymanie "swoich" 19 koni przez okres 9 miesiecy. Moze faktycznie przydalby sie tam u Pani jakis meszczyzna i to jak Pani sama pisze do kierowania bo widze ze brak jest Pani zdrowego rozsadku i emocje biora gore nad rozsadkiem. Albo ten meszczyzna pownien wreszcie przetrzepac pani "tylek" to moze dotrze do Pani smutna rzeczywistosc ze z dnia na dzien doprowadza Pani cala ta "fundacje" do upadku i konie niedlugo beda musialy szukac innych domow na starosc. Chyba ze zlituje sie nad nimi ten Pani "zaprzyjazniony handlarz" i wezmie je od Pani.
To ze to Pani sprawa tak jak pisalem poprzednio to nie jest prawda - bo apele o pomoc sa do wszystkich i to oni jak na razie utrzymuja takie fundacje. Zerowanie na dzieciach , wyludzanie pieniedzy piszac ckliwe i placzliwe chistorie jest niemoralne i nieetyczne. Jezeli decyduje sie ktos na wziecie konia to jednym z warunkow jest zapewnienie mu utrzymania a nie tak ja robi to Pani . "wezme a pozniej sie zobaczy".
Pani Agnieszko niech Pani wreszcie dorosnie.

Gość__*

• Gość
Jak zabiera sie glos, Panie Krakusek, i tak sie madrzy, ze ktos ma dorosnac,
to moze Pan dorosnie [ a moze Pan wcale nie jest panem, tylko chlopcem z podstawowoki?] i nauczy sie pisac? Jako MEZCZYZNA powinien Pan wiedziec jak sie ten wyraz pisze i nie wymyslac [c]historie. Przykro patrzec, jak ktos tak fatalnie pisze.

Krytykowac kogos , to latwo, robic to juz nie. Pani Agnieszka przynajmniej cos robi a Pan? Pomaga Pan biednym dzieciom, nad ktorymi Pan sie rozczula?Tak pisza ludzie, ktorzy nigdy nikomu nie pomagaja, ale w oburzaniu sie sa pierwsi.
OBLUDA!
Pani Agnieszko, nie znam Pani, ale jest Pani wspaniala mloda osoba!
Pozdrawiam Pania
Filolog

Gość_Borek_*

• Gość
No tos sie Krakusku popisal.
Ty nam, facetom, wstydu nie przynos, bo wiesz... my tu potrafimy zadbac o takich jak ty, ktorzy tocza piane, ale nic nie robia. Uratowales kiedys jakiegos zwierzaka? No to napisz. prosiles kiedys kogos o pomoc dla innych? No to napisz. Utrzymywales kiedys przez rok 7 koni za 5tys.? To napisz.
Najwyrazniej masz problemy (juz nie bede na tym forum pisac jakie), a;e od tego sa specjalisci. A tak miedzy nami facetami, to jesli chcesz zastartowac do dziewczyny, to nie w taki sposob. Rob tak dalej to nie zdobedziesz niczyjej sympatii, a juz na pewno nie dziewczyny.

Aurela

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Miejsce zamieszkaniaRybnik
a może wszyscy skończycie się kłócić, nigdy nie jest tak, że ktoś ma napewno racje, ja jestem zdania, że prawda leży po środku... zgazam się z Gagą, nie można z góry zakładać, że adoptowany koń będzie miał się źle, jest tylu ludzi, którzy pomagają (to tak apropo dyskusji w innym temacie)... Krakusek ma prawo wypowiadać się krytycznie, tak samo jak Filolog ma prawo do pochlebstw, takie są konsekwencje stania się osobą publiczną i Met powinna to zrozumieć tak jak my wszyscy... Ja nie jestem w stanie wspierać finansowo Agnieszki (puki co), zrobiłam jednorazową wpłatę na smycz, której nie dostałam i mogłabym się awanturować, ale szczerze mówiąc wisi mi to, jeżeli ta kwota wystarczyła chociaż na jeden worek owsa to się cieszę, a smycz do komórki niech sprzeda komuś innemu- będzie na następny worek...
pozdrawiam

Gość_Borek_*

• Gość
Pytanie do Aureli:
Kto to powiedzial:"nigdy nie jest tak, że ktoś ma napewno racje"?
To jakis dogmat? Bo ja akurat prawie zawsze mam racje i to jest pewne. :D
Widze, ze cierpisz z powodu tej smyczy, oj cierpisz. Moze Ci kupic i przeslac? I obys dziewczyno z Rybnika nigdy nie ponosila wiekszych strat w zyciu jak taka smycz do komorki czego szczerze ci zycze.A tak w ogole to nie tutaj jest miejsce na zale nad smycza, no ale.... jak autorytatywnie uwazasz :kazdy ma prawo do wypowiedzi. Wobec tego ja tez sie wypowiadam: "Nie zabijajcie delfinow, Japonczycy!"
(Moze nie na temat, ale... kogo to obchodzi?. :P

Aurela

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2506 postów
może liczysz drogi anonimowy Borku że wyprowadzisz mnie z równowagi, ale się mylisz, a w dodatku nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. stwierdzenie "nigdy nie jest tak, że ktoś ma na pewno racje" było z mojej strony niedopowiedziane do końca za co przepraszam i się poprawiam: nigdy nie jest tak że W TAKICH SPRAWACH (słuszności wykupu koni itd) ma się zawsze racje, każdy inaczej do tego podchodzi.
A Agnieszka Zera jest moją dobrą znajomą i bardzo, żałuję że nie jestem w stanie jej wspomóc finansowo.
pozdrawiam serdecznie

rzeznik

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Miejsce zamieszkaniaze slaska
xxxx

Gość_Justysia_*

• Gość
Rzezniku,napisz nam prosze,w jaki sposob ty ratujesz konie.Masz jakies praktyczne,oszczednosciowe sposoby?Moze sie z nami podzielisz?Mnie by sie to tez przydalo wiedziec.Jesli zreszta nie masz zamiaru pomoc,to po co zabierasz glos w dyskusji o pomocy na zime?To chociaz daj jakas dobra rade,bo krytykowac INNYCH to zadna sztuka.

dominique

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1267 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPosen~!
Powinnam usunąc te posty, jako że są nie na temat. Jeżeli met wyrazi chęć odśmiecenia tematu- zrobię to od razu.
I proszę zorganizujcie się w końcu- jak macie ochotę sobie popisać na jakis temat- załóżcie swoje wątki i szukajcie rozmówców :P

Aurela

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2506 postów
myślę że powinnaś zostawić te wypowiedzi, ich poziom świadczy tylko i wyłącznie o inteligencji ich autorów, a tak jak napisałam, każdy ma prawo krytyki...

dominique

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1267 postów
Masz rację Aurelo. W każdym razie met też powinna się pojawić i ewentualnie sporostowac jakieś fakty- a tak będzię sie to ciągneło w nieskończoność.. :D
I jeżeli Nasza Szkapa jest fundacją, która prowadzi działalność wirtualną, to w związku z tym ciązy na niej ODPOWIEDZIALNOść odpowiadania na pytania zainteresowanych :P

Dorotek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • Miejsce zamieszkaniapodbeskidzie
pomijajac opinie na temat CO robi fundacja JAK dziala fundacja PO CO dziala fundacja itd
ubolewam nad tym
JAKIE TO SMUTNIE POLSKIE.... :evil:

jak polacy potrafia:

krytykowac, wytykac, przytykac, szukac dziur i niepowodzen, analizowac nie swoje dzielo, wymadrzac sie zza monitora, i jeszcze raz krytykowac, krytykowac, krytykowac...
patrzec wiecznie do ogrodka sasiada jakie on ma tam chwasty, podgladac sasiadke z kim sie spotyka, modlic sie zeby krowa zdechla sasiadowi skoro on ja ma a my nie.
ZALOSNE.

a moze by tak szanowni panstwo zajeli sie wlasnym zyciem, organizowaniem wlasnych akcji pomocowych (skoro cudze nie odpowiadaja) wdrazaniem w zycie wlasnych pomyslow (i podzieleniem sie na forum informacjami jak poszlo)
i ROBIENIEM CZEGOS POzYTECZNEGO?

Szanowny Panie rzeznik i inni, Agnieszka robi to co JEJ dusza dyktuje, i nie pyta sie nikogo czy dobrze. Jak jej ktos pomaga obojetne z jakich pobudek, czy wzruszony lzawymi historiami (przez samo h panie rzeznik) czy czymkolwiek innym, to jest to wylacznie osobista sprawa tychze ludzi ich portfela i pani Agnieszki, a nie panska.
Rozliczanie jej z wydatkow, potrzeb i stanu konta uwazam moze byc zadaniem bieglego rewidenta, a nie pana rzeznika, natomiast jesli za duzo wydaje poszukaj jej pan tanszej stajni. Ja sama szukam od dawna wiekszej stajni do wynajecia i wiem ile to kosztuje.
Powolanie do nauczania i pouczania najlepiej realizowac w kosciele lub szkole, na forum konskim mijacie sie z powolaniem.

Uwazam ze wielka racje mial Mlynarski spiewajac dawno temu:

ROBMY SWOJE.

robmy swoje, kazdy niech stara sie zyc w zgodzie ze soba, naprawiac swoj swiat, swoje podworko, realizowac swoje plany.
Po co to ciagle wtracanie sie co robi kto inny? Krytyka ze robi zle?
A czy Agnieszka komus wyrzadza krzywde? Nie sadze.
Wiec na litosc boska ludzie odczepic sie i zajac wlasnymi sprawami, skoro idealy Agnieszki sa Wam obce.
Niektorzy ratuja konie, inni dzieci w Afryce (sa ich miliony, 3/4 choruje na aids, a wszelaka pomoc ginie jak kropla w morzu bo ci ludzie dlugo jeszcze nie uzyskaja swiadomosci tego jak zyja, dlaczego tak zyja, co zrobic aby to zmienic.... jedyni ktorzy probuja to zmienic to ludzie z zewnatrz, kto tam byl to wie), sa tacy co wola robic biznesy albo nalezec do mafii.

Uwazam ze jesli krytykowac, wtracac sie i narzekac to jedynie w przypadku dzialan szkodliwych spolecznie.
Fundacja Nasza Szkapa takiej dzialalnosci nie prowadzi.
Prosi za to o jakas pomoc, wiec jak nie chcecie pomagac to

PO PIERWSZE NIE SZKODZIC.

spakowac swoje ip i do domu.

Dorota

rzeznik

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Miejsce zamieszkaniaze slaska
xxxx

Gość__*

• Gość

rzeznik napisał:

.......tylko koni żal

i to mowi.... rzeznik :evil:

Gość_gosc_*

• Gość
troche popieram krakuska-jestem za pomoca dla koni i sama pomagam.Jednak zbieranie 5000zł na konia rzeźnego to cena za ktorą mozna wykupic 2 konie i powinny to byc konie w potrzebie a nie zdrowe i zarabiające na inne-albo sie jest fundacją albo ośrodkiem.Po to sie wykupuje chyba konie rzeby miały spokój i dobre zycie.Wiec uwazam ze zbieranie na wykup powinno sie ograniczyc do koni rzeźnych i zastanowienie sie czy bedzie cie stac pani AZ na ich leczenie-zeby nie było tak jak ze Szkwałem,niby twój ukochany a po zabiegach w klinice i ogromnym rachunku chciałas sie go pozbyc i centaurus miał go wziąc do siebie... Kupic konia to nie sztuka-bo zawsze sie znajdą naiwni dobrzy ludzie którzy pieniądze dają. Konie stojące na gnoju-bo słomą tego nazwac nie mozna, maja pognite kopyta i opowiadają o tym rózni ludzie -w tym kowale,rzeby było jasne.Moze lepiej ograniczyc liczbe do kilku i własciwie sie nimi zajac?. Nie chce nikogo obrazic ale równiez szkoda mi tych koni ktore niby zostały wykupione a nadal są zostawione same sobie.

dominique

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Cytat

.Moze lepiej ograniczyc liczbe do kilku i własciwie sie nimi zajac?
:D :D :?

Jórek Ogurek

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
Pani Agnieszko- w pełni Panią popieram

Miszelin

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
Witam.
Jestem nowa na tym forum, ale juz zdążyłam sie zarejestrowąć, co poniektórzy nie mieli tej odwagi, natomist mieli odwagę oczerniac pożądnych ludzi!!
Krakusku wiem kim jestes pomimo tego, że sie nie zarejestrowałeś!!
Jesteś Intrygantką!!
Opanuj sie człowieku nie masz pojęcia o tym schronisku!!!
Co złego to nie ja:)

druhna

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 50 postów
niezle ...
brak mi słow ...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych