Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

kursy hipoterapii, gdzie, jak, za ile?

18 odpowiedzi w tym temacie

Dorotek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • Miejsce zamieszkaniapodbeskidzie
Czy ktos wie, gdzie mozna zrobic taki kurs?
D

Kox

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
Fundacja Hipoterapia - Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych

Telefon: +48 (012) 428-11-10, 428-11-11
funhip@poczta.onet.pl
Adres: Salwatorska 14, 30-109 Kraków

Ta fundacja organizuje kursy w Krakowie, zaglądnij na ich stronkę internetową

Drugie miasto, gdzie można zrobić kurs to Warszawa

FUNDACJA
POMOCY DZIECIOM NIEPEŁNOSPRAWNYM
HIPOTERAPIA

ul. Nowoursynowska 100
02-797 Warszawa
tel./fax +48(22) 59-31-900

http://www.hipoterapia.org

Dorotek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • Miejsce zamieszkaniapodbeskidzie
Dzieki, zaraz tam zajrze :D

Kozica

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 79 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPrzasnysz
gdzie są jeszczze organizowane kursy hipoterapii?? w Olsztynie są? (bo wiem, że PTH organizuje w Bydgoszczy, Warszawie i Krakowie), są inne mista gdzie ten kurs można odbyć?

Kozica

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 79 postów
mam pytanko dotyczące egzaminu jeździeckiego na takich kursach, wiadomo, wymagana jest jazda na oklep, a czy konieczna jest umiejętność wskoczenia na konia, bez pomocy innych osób? pytanie głównie do osób które miały przyjemność zdawać taki egzamin na kursie hipoterapii

Kox

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
na egzaminie w Krakowie nie trzeba wskakiwać na konia, osoby z grupy zdającej egz. wzajemnie się podsadzają. Nie wiem jak w innych miastach.

Kozica

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 79 postów
w sumie to się okaże za kilka dni, bo w piątek mam egzamin :cool:

ten_veroniq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5417 postów
  • Miejsce zamieszkaniazachodniopomorskie
Skoro masz to już za sobą, opowiedz jak było :D
Trzeba było wskakiwać? Na czym w praktyce polegał ten egzamin?

Aha, czy wiadomo coś na temat kursów w Bydgoszczy?
nie mam internetu do odwołania, kontakt 502 309 385

Kozica

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 79 postów
Warszawka - > Egzamin jeździecki... hmm... ogólnie spodziewałam się czegoś staszniejszego :) a było miło i przyjemnie :) Najpierw czyszczenie i siodłanie, potem jazda... średnio były 3 osoby do jednego konia, najpierw parę minut "rozgrzewki", i do dzieła :roll: trochę kłusa, po kole w galopie w obie strony, i na drągi... potem zdejmowaliśmy siodełka, kolega pomagał wsiadać, pół hali kłusem, pół galopem, i to wszystko, na koniec "woltyżerka", znów kolega pomagał wsiadać, a potem prowadził konia, młynek, rybka, martwy indianin - tu sporo osób spadało przy powrocie z tej pozycji :) I lonżowanie na sam koniec.... -> tylko nie wiem o co w tym chodziło - niektore konie panicznie baly się bata do lonżowania... :/ poziom ogólnie kiepski, mam nadzieje, że będzie się to zmieniać... no ale "na szczęście" osób nie potrafiących nawet anglezować nie przepuszczali... A no i ewentualnie w trakcie kursu można było poprawić egzamin z jazdy...

Póki co, mają się zmienić zasady przyjmowania na kurs, wymagane ma być ukończenie szkoły wyższej, kierunek pokrewny do hipoterapii np. pedagogika czy fizjoterapia... I z tego się bardzo cieszę :) u mnie kolejność też nie była ta... :twisted: najpierw kurs, teraz studiuje fizjoterapie

co do Bydgoszczy - pierwszy kurs jaki miał się odbyć miał byc od marca 2007 - ale coś im nie wyszło, i osoby, które się tam zapisywały chodziły na warszawski kurs... nie wiem jak się ma sprawa z kursem październikowym 2007? czy jest w Bydgoszczy?

GosiaJ

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
TKKF w Poznaniu organizuje teraz kurs hipoterapii , jest szybki i tani . Z tego co się pytałam brakują im 2 osoby żeby rozpocząc kurs. Kurs trwa 3 miesiace w systemi weekendowym. Są tam praktyki w szpitalu i na hipodromie Wola. Na tej stronie można znaleźć wszelkie informacje, ale chyba lepiej zadzwonic i sie spytac. http://www.szkoleniawtkkf.pl/index.php? ... &Itemid=91

hippi11

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa

Wyświetl postUżytkownik Kozica dnia 02 marzec 2007 - 18:10 napisał

gdzie są jeszczze organizowane kursy hipoterapii?? w Olsztynie są? (bo wiem, że PTH organizuje w Bydgoszczy, Warszawie i Krakowie), są inne mista gdzie ten kurs można odbyć?

w okolicy Olsztyna można zrobic kurs w Dąbrówce Małej w Ekwadorze , Green Way organizuje tam kursy www.szkolenia-gw.pl

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
taki kurs za kilka tysięcy pln uczestnikowi z papierkiem zwróci się po kilkunastu latach ... hahaha
arkady66

Artanis

Kulawy jeździec na kulawym koniu ;)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
Arku nie koniecznie ;)
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Mieliśmy dość ciągłego zawieszania w działaniu tego forum.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
to czego się dorobiłaś w ciągu ostatnich 10 lat pracy z konikami ??? chyba tylko konia w systemie ratalnym .... daj spokój mnie starego wilka nie nabierzesz ....
arkady66

wiolenka

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Mnie kurs kosztował ok. 3,5 tys. całość. Zwrócił się, żeby nie skłamać po... 4 miesiącach pracy w ośrodku hipoterapii. Tak jak zwykłe jazdy konne bez uprawnień można prowadzić, tak z hipoterapią sprawa ma się trochę inaczej. Żaden ośrodek nie zatrudni osoby bez odpowiednich kwalifikacji. Nie mając papierów możesz prowadzić hipoterapię na swoim podwórku za stodołą ale nie będziesz nawet wiedział, czy nie robisz pacjentowi więcej krzywdy niż pożytku.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
zgadza się z tymi papierami
po 4 miesiącach pracy no cóż to z czego żyłaś przez ten czas ???
ja kursy mam płacone przez firmę i zwracają się po 3 dniach
arkady66

Anastazjaa

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
a jakies kursy we Wrocławiu?

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip