Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Materiały dotyczące Transporu koni rzeźnych

68 odpowiedzi w tym temacie

dominique

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1267 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPosen~!
Dlatego Viva te wszystkie "gwałty" tyle, że na koniach chciała wyeliminować wprowadzając całkowity zakaz transportu żywych koni.

Aurelo, dlaczego niemożliwe? Co odbiorcy(kupujący) zyskują na tym, że do ich kraju dociera żywe, a nie zamrożone mięso? Dobra pewnie nieco na jakości, smaku(tak?)- ale biorąc pod uwagę, że: 1. dostają to o co im chodziło, czyli mięso, 2. nikt przy tym nie cierpi, 3. można zamrożone mięso szybciej przetransportować, niż żywe konie to jaki jest sens przewożenia tysiące kilometrów zestresowanych, zmęczonych koni, żeby je tam, na miejscu, ubić?

dominique

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1267 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPosen~!

Aurela napisał:

Uważam że ustawa jest dobra tylko organ wykonawczy nawala, poza tym minęło już 5 lat od wydania oświadczenia i takie rzeczy jak niehumanitarny transport to naprawdę incydentalne przypadki,

To w końcu organ wykonawczy nawala i niehumanitarnych transportów jest spora ilość w stosunku do całości, czy organ wykonawczy działa pełną parą i niehumanitarny transport żywych koni to tylko incydenty? Albo jedno albo drugie.
Ja dokładnie nie wiem ja to teraz wygląda, ostatni obszerny raport jaki czytałam w tej sprawie pochodzi z 1999, a ile się to zmieniło nie mam pojęcia, po nie ma żadnych danych na ten temat sporządzonych czy to przez organizacje pozarządowe, czy też weterynarzy, czy jakikolwiek "organ wykonawczy" ustawy o tym, że konie mogą być transportowane żywe.

Aurelo, jeżeli uważasz że 5 lat, w naszym kraju to wystarczająca ilość czasu na wprowadzenie w życie ustawy to jestem pełna podziwu dla Twojej wiary w politykę naszego kraju...tylko ciekawe, czy w 2012 transporty będą prowadzić przez autostrady, czy dalej przez dziurawe drogi krajowe...

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów

dominique napisał:

Aurelo, dlaczego niemożliwe? Co odbiorcy(kupujący) zyskują na tym, że do ich kraju dociera żywe, a nie zamrożone mięso?
zyskują pieniądze. Transport w chłodniach jest dużo droższy od transportu żywca. Ponadto lepiej sprzedaje się świeże mięso... Proste - tu chodzi o biznes... Nie widzę możliwości zakazu transportu koni żeźnych, nie przy tej konkinkturze, która panuje w kraju - jesteśmy znaczącym krajem w produkcji koniny. Wielu ludzi z tego żyje, a zakaz transportu żywca może doprowadzić do tego, że będziemy krajem o marginalnym znaczeniu w hodowli koni rzeźnych, a co za tym idzie - wielu hodowców i pośredników żywca straci źródło utrzymania. To znów pociągnie za sobą całą serię następstw - mniej podatków, akcyz, ceł, itp. wpływających do budżetu państwa... Niestety tak mała - w porównaniu do lobby rolniczych - fundacja, jak Viva, jak również inne stowarzyszenia o podobnym profilu działalności moim zdaniem powinny walczyć przede wszystkim o poprawę warunków transprotu, oraz praktyczną kontrolę tychże...
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana :D

Aurela

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Miejsce zamieszkaniaRybnik
momencik. niehumanitarny transport uważam za przestępstwo a to nie jest zdarzenie nagminne tylko incydentalne inaczej wszyscy ludzie byliby przestępcami a tak nie jest (bo nie wszyscy łamią prawo). druga rzecz, to ustawę trzeba by napisać taką, która wyklucza (wykreśla) konie z listy zwierząt przeznaczonych do jedzenia a to jest nie fair i nierealne, krowy i świnie też przewozi sie żywe, dlaczego o ich humanitarny transport nikt nie walczy?, albo o przepełnione klatki ptaków? denerwuje mnie taka "wybiórcza" akcja, poza tym wszystkie przedstawione raporty sa najbliżej sprzed 5 lat a filmy na których podstawie rozpoczęta akcja sprzed 10, dla mnie to mało wiarygodne...

met

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2573 postów
  • Miejsce zamieszkaniaprawie jak krakow
http://katowice.witd.gov.pl/inc/Wiadomo ... ews091.php
1% podatku zbieramy dla Komitetu Pomocy dla Zwierząt: nr KRS 0000015352 - cel szczególny "Szkapa"

paula;)

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3805 postów
  • Miejsce zamieszkaniaze wsi
Moim skromnym zdaniem za mała ta kara... :D

kermit

Advanced Member

• Moderator
  • 10172 postów
I za mało takich kontroli ;)
Moderator nie odpowiada na zażalenia w związku z otrzymanymi karami. Bierz odpowiedzialność za swoje wpisy.

Pati koniara

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLubin
jak ludzie mogą tak traktować konie oglądałam filmiki o koniach na rzeźń straszne ;)
kochamy konie i nie chcemy żeby trafiały do rzeźni

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
no starszne ...ale jakie straszne ...nio starszne ...
arkady66

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
Areczku kochanie rozkręcasz się po świętach? :mrgreen: ;)
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
rozkręcam się po temat stary jak świat a tu nagle zagubiona w akcji dostała olśnienia ...

dodam tylko że tutaj z forum wożą konie po 12 godzin właściciele a inni wożą takim sprzętem , że tylko teściową bym im zapakował ....
więc nie szukajmy znowu winnych w systemie czy u pośredników tylko zajrzyjmy do szopy jakim dziadostem wozimy własne konie ... kiedy szukamy przewożnika aby taniej aby za złotówkę a moze za 90 gr za km ... najpierw własny rachunek sumienia a potem szlochajmy jakie to straszne ....
arkady66

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPodlesie wysokie
A zastanowil sie ktos co by bylo gdyby koniny nie jedzono albo gsyby zakazano eksportu zywca za granice??? Bo widze ze tylko nieliczni na tym forum mysla realnie, dziewczyny zastanowcie sie jakie to by nioslo za soba konsekwencje(mowie tu do tych zapalczywych 16-latek, bez urazy oczywiscie). Jesli nie bedziemy jesc koniny to w koncu w naszym kraju bedzie wiecej koni niz psow a sadze ze tego nikt z nas by nie chcial, bo wtedy juz nikt nie sprzeda konia za godziwe pieniadze( juz teraz jest ciezko to zrobic). Wiecie moze za ile teraz mozna kupic odsadka?? To was uswiadomie dolna granica to nawet 500zl(mowie tu o koniech lekkich) tak samo z doroslymi koniami mozna je kupic za 1000-1500zl a na skupie placa 4zl za kilo, jak ktos umie liczyc to niech sobie przekalkuluje gdzie bardziej sie oplaca sprzedac konia na rzez czy jakiejs dziewczynce ktora chce miec konisia.
Ja jestem jak najbardziej za tym aby wywozic konie za granice i tam przerabiac je na mieso a jedyne do czego mam zastrzezenia to warunki w jakich sie to wszystko odbywa. Jesli konie byly by humanitarnie przewozone do obcych krajow i tam humanitarnie zabijana to nie widze najmniejszych przeciwwskazan aby zaprzestac wywozu zywca do słonecznej italii.
To tyle jesli chodzi o mnie jak sie komus nie podoba moje zdanie na ten temat to jego sprawa.

pozdrawiam Sebastian bilecki

Tomek_J

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPcim

Billi-44 napisał:

Jesli nie bedziemy jesc koniny to w koncu w naszym kraju bedzie wiecej koni niz psow a sadze ze tego nikt z nas by nie chcial, bo wtedy juz nikt nie sprzeda konia za godziwe pieniadze( juz teraz jest ciezko to zrobic).

Nonsens nonsensem poganiany ;) Jeśli nie będzie się jeść końskiego mięsa, pogłowie koni spadnie, a nie wzrośnie, bo znikną hodowle koni rzeźnych. A co do finasów - to ja jestem pierwszy, który chciałby, aby można było kupić konia za niewielkie pieniądze :mrgreen: Zaś zyski potencjalnych hodowców mnie nie interesują, niech oni sami dbają o siebie.
Nikt nie musi mnie lubić. NAWET MODERATORZY ! :D Zasady to zasady !

Pati koniara

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLubin
to straszne jacy ludzie mogą być okropni ;)
kochamy konie i nie chcemy żeby trafiały do rzeźni

Faza

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa

Billi-44 napisał:

A zastanowil sie ktos co by bylo gdyby koniny nie jedzono albo gsyby zakazano eksportu zywca za granice??? Bo widze ze tylko nieliczni na tym forum mysla realnie, dziewczyny zastanowcie sie jakie to by nioslo za soba konsekwencje(mowie tu do tych zapalczywych 16-latek, bez urazy oczywiscie). Jesli nie bedziemy jesc koniny to w koncu w naszym kraju bedzie wiecej koni niz psow a sadze ze tego nikt z nas by nie chcial, bo wtedy juz nikt nie sprzeda konia za godziwe pieniadze( juz teraz jest ciezko to zrobic). Wiecie moze za ile teraz mozna kupic odsadka?? To was uswiadomie dolna granica to nawet 500zl(mowie tu o koniech lekkich) tak samo z doroslymi koniami mozna je kupic za 1000-1500zl a na skupie placa 4zl za kilo, jak ktos umie liczyc to niech sobie przekalkuluje gdzie bardziej sie oplaca sprzedac konia na rzez czy jakiejs dziewczynce ktora chce miec konisia.
Ja jestem jak najbardziej za tym aby wywozic konie za granice i tam przerabiac je na mieso a jedyne do czego mam zastrzezenia to warunki w jakich sie to wszystko odbywa. Jesli konie byly by humanitarnie przewozone do obcych krajow i tam humanitarnie zabijana to nie widze najmniejszych przeciwwskazan aby zaprzestac wywozu zywca do słonecznej italii.
To tyle jesli chodzi o mnie jak sie komus nie podoba moje zdanie na ten temat to jego sprawa.

pozdrawiam Sebastian bilecki

Tak nie podoba mi się Twoje zdanie i to moja sprawa i mogę o tym pisac tak jak i Ty masz prawo przedstawiania swojego stanowiska.
Ja jestem przeciwna traktowaniu koni jako zwierzęt rzeznnych, wiem ,ze jest wiele osób nie akceptująca mojego stanowiska. Bo niby dlaczego cielaczka, swinkę można zjesc a zrebaczka nie. Otóz ja mówię nie, bo dla mnie kon jest takim samym przyjacielem ja pies czy kot a ich przecież nie jadamy choc zapewne ich mięsko tez jest jadalne. To ,że Chinczycy jedzą psy nie oznacza ,że mam dla nich je hodowac i nimi handlowac.
A ceny koni sa bardzo niskie i to jest przeklenstwo konia , bo przez taką a nie inną cenę , przez łatwą jego osiągalnosc traktuje się go jak tani przedmiot i mam nadzieję ,że gdy kiedys znikną hodowcy koni rzeznych cena koni wróci do normy. Bo tak jak napisał Tomek jego pogłowie zdecydowanie spadnie, znikna tego typu hodowle a hodowlą koni zajma się profesjonalisci i nikt nie bedzie oceniał wartosci koni w zależnosci od jego wagi i aktualnej ceny żywca. Ot takie ja mam marzenie i takie jest moje zdanie.

oregonka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 570 postów
  • Miejsce zamieszkaniaz mafii
moment, większość transportów jest humanitarna, a na rzeź idą takie konie które no, ekhem muszą...
ɥɔɐǝlq uı pǝʞɐoS
pnɯ uı pǝƨʍoD
Dołączona grafika

KarolaJn13

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • Miejsce zamieszkaniapoznan
które musza? co masz na myśli? konie chore i stare? takich nie chcą juz nawet brac , teraz wzięcie mają zimnokrwiste zdrowe ,młode ;(

oregonka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 570 postów
  • Miejsce zamieszkaniaz mafii
mam na myśli konie, po kontuzjach, takich których nie da się wyleczyć -lub takich, które leczenie nie jest opłacalne. Większość koni, które idą, są również chore tak...ale na umyśle..serio, znam przypadki koni, z którymi co by się nie zrobiło (monty itp itd.) to po prostu stwarzają przez chorobę psychiczną, mówmy wprost, zagrożenie dla siebie i innych.
i mylisz się KarolaJn13, wzięcia zimnokrwiste nie mają, czy młode czy stare.
A stare hm..idą, idą.
ɥɔɐǝlq uı pǝʞɐoS
pnɯ uı pǝƨʍoD
Dołączona grafika

met

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2573 postów
  • Miejsce zamieszkaniaprawie jak krakow
zimnokrwistych koni nie skupuja rzeznie? :)
sie usmialam! w fajnym swiecie zyjesz :)
1% podatku zbieramy dla Komitetu Pomocy dla Zwierząt: nr KRS 0000015352 - cel szczególny "Szkapa"

KarolaJn13

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • Miejsce zamieszkaniapoznan
ciekawe rzeczy piszes... tak się akurat skłasda ,że kręcę się teraz w świecie handlarzy i jeźdzę po targach .... i jak przyjeżdża facet skupujący konie na rzeź to bierze tylko ciężkie konie, inne go nie interesują.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych