Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Tragedia na wyścigach

98 odpowiedzi w tym temacie

dominique

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1267 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPosen~!
tutaj filmik:

http://www.smog.pl/wideo/9080/tragedia_ ... h_konnych/

może nie często zdarzają sie takie wypadki, jednak niebezpieczeństwo tego sportu przeraża.

kermit

Advanced Member

• Moderator
  • 10172 postów
Masakra !! :twisted:
Moderator nie odpowiada na zażalenia w związku z otrzymanymi karami. Bierz odpowiedzialność za swoje wpisy.

sylka1234

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów
  • Miejsce zamieszkaniaz daleka ;]
naprawde straszne :twisted:
z mojej stadniny konie wyjezdzają na tor i pomyśleć ze takie coś je spotyka to naprawde smutne.Wiele z tych koni które do nas wraca trudno jest później jezdzić bo sa bardzo nieufne a czase agresywne :P :shock:
ze śmiechem należy obchodzić się ostrożnie-jest zaraźliwy :)

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów
film okropny, ale wypadki chodzą po... koniach Nawet w jeździe rekreacyjnej zdażają się podobne rzeczy i ... niewiele w tym temacie mozna zrobić... Choćby i ogromna wyobraźnia i dbałość o bezpieczeństwo koni i jeźdźców czasami nie wystarczają :twisted: Znajomy kupił spokojniutkiego konia z okolicznej stajni. W drodze do domu koń z natury spokojny i niepłochliwy przeraził się nisko lecącego helikoptera. Skoczył w bok, uderzył łbem w drzewo i było po koniu... znajomek nacieszył się nowym zwierzakim jakieś 35 minut... Dobrze, że on sam wyszedł z tego z kilkoma siniakami raptem...
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana :D

koniara15

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 464 postów
  • Miejsce zamieszkanialodzkie
Ten film to prawdziwa masakra:/ Gaga, bardzo wspolczuje wlascielowi tego konika... :twisted: :P
By koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział.

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
Wypadek straszny,ale to co wyrabia się z tmi zwierzetami w rzeźniach na reszczie filmów jeszcze gorsze.Ale patrząć na niektórych ludzi nie dziwię się....
Prawda najbardziej boli oszustów...

Koniczynka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 322 postów
http://pl.youtube.com/watch?v=UiH3zgo-y ... ed&search=

to mnie bardziej przerazilo....ale jak piszecie, to jest jednak sport urazowy

paula_luzak

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 89 postów
  • Miejsce zamieszkaniabydgoszcz
ja nie mogę patrzeć na takie rzeczy, zaraz mnie ściska.

bear

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
zastanawia mnie fakt jakim cudem ten luzem biegający koń znalazł się na torze podczas wyścigu??a samo zderzenie to coś okropnego... serce zamiera

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów

bear napisał:

zastanawia mnie fakt jakim cudem ten luzem biegający koń znalazł się na torze podczas wyścigu??

dzokej spadl, a kon polecial pod prad

to sie zdarza
Dołączona grafika

bear

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
wiem, że takie wypadki się zdarzają.
tylko z tego co widzę (może źle) ale ten koń biegnie luzem bez siodła i ogłowia,..

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
jesli tak jest (ledwo co widze :twisted: ) to mozliwe, ze byl zle osiodlany, a tranzelka nieraz sie sciaga przy upadku
Dołączona grafika

pokusa94

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
tranzelka czesto sciągana jest nie chcący przez jeźdzca podczas upadku... sama spadłam ostatnio na torze tak :twisted::P kon mi sie potkną w pełnym galopie i na krótkich strzemionach i... sama nie wiem co dalej było..... ehhhheee wiem ze tranzelka leżała koło mnie
KoŃ----> To JeSt KtOs!!!

laranda

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
z takimi wypadkami aż chce się coś zrobić. Tylko nie ma jak...

siasieczka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1177 postów
http://www.smog.pl/w.../wyscigi_konne/

http://pl.youtube.com/watch?v=dGDG7hQIE ... ed&search=
http://pl.youtube.com/watch?v=Y4UJqdUmJ ... ed&search=

Niestety takich zdarzeń jest od groma. Najwięcej takich, które wyglądają na pozór niegroźnie, zwykle te są najdrastyczniejsze w skutkach.
Najczęściej tam, gdzie w jednej chwili na małej przestrzeni znajduje się wiele podbuzowanych zwierząt i [podnieconych jeźdźców.

Skupienie, rozluźnienie...a nie szaleńczy bieg do mety....ale wtedy wyścigi nie były by wyścigami...przykre

tyska-konik

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3667 postów
Ehh... no cóż... w takich sytuacjach jesteśmy bezradni... straszne, ale prawdziwe... :shock:
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku.

Mój kanał na YouTube.com ;) Zapraszam :) :
http://www.youtube.com/user/tyskakonik

gora

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Miejsce zamieszkaniapoznan
wyscigi konne powinny byc zakazane ! chory wymysł

tragedia co sie dzieje z konmi w trakcie i po wyscigach ..żal koni-jeżdzców nie ..to człowiek wymyślił ten chory sport !

dodatkowo konie kute zawsze beda sie potykały z braku czucia ,szczególnie młodziaki

Artanis

Kulawy jeździec na kulawym koniu ;)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
gora, ty jeździsz w ogóle konno? Nie powinnaś!!!! Trzymasz konie w boksach? Nie powinnaś !!!!! wypuść je na wolność, ale nie na pastwisko, bo tam też w nienaturalnych warunkach.. mam nadzieje że nie karmisz ich też owsem, bo nie dość, że nie naturalne, to jeszcze za dużo białka! Opoje im się porobią! :)
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Mieliśmy dość ciągłego zawieszania w działaniu tego forum.

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPodlesie wysokie
Gora, ja juz nawet nie prosze, ja blagam idz produkowac te tepe i nikomu nie potrzebne postu na jakims innym forum..... Tu juz wszyscy maja cie doscyc.

Masz jakis inny pomysl na sprawdzenie wartosci uzytkowej folblutow czy arabow(tu jeszcze moga byc rajdy, ale to bardzo dluga i kosztowna droga)???

titina

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1018 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKujawsko-pomorskie
Gora,ty chyba jesteś jedną z tych nawiedzonych nastolatek,co pojęcia nie mają o hodowli,ani o selekcji, bez wyścigów nie ma pełnej krwi, bez pełnej krwi nie ma półkrwi i sportu,nie da się wypuścić koni na wolność, obudź się dziewczyno, jadąc samochodem lub autobusem też możesz mieć wypadek, najlepiej kładź się do łóżka i czekaj na śmierć. Może to ty napisałaś ten głupi artykuł , po zeszłorocznej wygranej Tiumena w Pardubicach(chodzi o klacz Shirley)? Mi też jest żal tej klaczy co musieli zgładzić, ale takie jest ryzyko selekcji, wilki są już na wymarciu, a w naturze konie też się topiły, w zamarźniętych jeziorach ,spadały w przepaście, zostały zjadane przez drapieżniki,obejrzyj jakiś film poświęcony wędrówką gnu(rodzaj antylopy zamieszkującej afrykę), to dopiero zobaczysz karambole, połamane nogi itp., te pokaleczone zwierzęta czasami długo cierpią zanim się jakiś drapieżnik zlituje i skróci jego męki .Śmierć i cierpienie jest wpisane w nasze życie, czy nam to się podoba, czy nie. Te filmy są wstrząsające, trzeba starać się , by wypadków było jak najmniej, ale i tak ich w 100% nie wyeliminujemy. :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych