Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Tragedia na wyścigach

98 odpowiedzi w tym temacie

Kiunia1

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Miejsce zamieszkaniawlkp
Wyścigi to piękny ale okrutny sport. Mi też jest żal tych koni ale cóż, nie jest cudnie popatrzeć jak biegają??? Każdy koń biega to naturalne, a gdy robi to na torze to chyba to samo co na wolności?

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPodlesie wysokie

Kiunia1 napisał:

Każdy koń biega to naturalne, a gdy robi to na torze to chyba to samo co na wolności?

Z tym sie akurat nie zgodze.. Na wolnosci nikt konia po slabiznie batem nie okada, kon nie ma jezdzca na grzbiecie. Ale pomijajac to co sie robi w czasie samego wyscigu i treningu go poprzedzajacego to jak bez wyscigow mieli bysmy przeprowadzic selekcje?? Co, moze mamy wszystkie ogiery i klacze dopuscic do rozrodu bez wczesniejszego ich sprawdzenia pod wzgledem uzytkowosci??

Ja zamiast likwidowac wyscigi proponuje zarzadzic masowy odstrzal takich fanatykow jak Gora i tych idiotow ktorzy znencaja sie nad zwierzetami a swiat stanie sie o wiele piekniejszy ;D i dla koni i dla nas, ludzi :)

Artanis

Kulawy jeździec na kulawym koniu ;)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów

Kiunia1 napisał:

a gdy robi to na torze to chyba to samo co na wolności?
no nie powiedziała bym... :) na wolności raczej nie jest do tego zmuszany :)
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Mieliśmy dość ciągłego zawieszania w działaniu tego forum.

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów

Billi-44 napisał:

Na wolnosci nikt konia po slabiznie batem nie okada,
Bill jeśli koń dostanie podczas wyścigu więcej, niż 4 baty - zostanie zdyskwalifikowany. Ten rpzepis akurat jest bardzo restrykcyjnie przestrzegany... Fakt, dżokeje w wyścigu często stosują tzw mocny posył, czyli machająręką z palcatem, ale nie majaprawa uderzać...
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana :D

gora

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Miejsce zamieszkaniapoznan

Gaga napisał:

Billi-44 napisał:

Na wolnosci nikt konia po slabiznie batem nie okada,
Bill jeśli koń dostanie podczas wyścigu więcej, niż 4 baty - zostanie zdyskwalifikowany. Ten rpzepis akurat jest bardzo restrykcyjnie przestrzegany... Fakt, dżokeje w wyścigu często stosują tzw mocny posył, czyli machająręką z palcatem, ale nie majaprawa uderzać...

kon który jest bity podczas biegu -biegnie wolniej ! i to jest udowodnione badaniami..

tak samo jak kon który przed skokiem jest bity skacze słabiej

kon to zwierze jak inne które wogóle nie powinno byc bite tak jak i dzieci
ale czlowiek tak nauczony bezmyślnie ze emocje wyładowuje na kimś zamiast na sobie :) bo tak wygodniej i na dodatek przeklina i wydziera paszcze prostacko i to juz kobiety częsciej ..
wstyd i pogarda

gora

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów

Artanis napisał:

gora, ty jeździsz w ogóle konno? Nie powinnaś!!!! Trzymasz konie w boksach? Nie powinnaś !!!!! wypuść je na wolność, ale nie na pastwisko, bo tam też w nienaturalnych warunkach.. mam nadzieje że nie karmisz ich też owsem, bo nie dość, że nie naturalne, to jeszcze za dużo białka! Opoje im się porobią! :)

a ty wogole znasz psychike koni? mowe ich ciała ? wątpie
moje konie nie sa karmione owsem a wyglądają jak pączki,nie są boksowane ,ruchu mają 24 h a zdrowe jak ryba,mają górki pagórki krzaczki kamyczki ,szczesliwe jak mało jaki koń ,kopyta naturalnie zdrowe bez patologii jak u wiekszosci koni ,kiedy chce jade ..
:)
nie pasuje?

gora

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów

Kiunia1 napisał:

Wyścigi to piękny ale okrutny sport. Mi też jest żal tych koni ale cóż, nie jest cudnie popatrzeć jak biegają??? Każdy koń biega to naturalne, a gdy robi to na torze to chyba to samo co na wolności?

w wyscigach nic pieknego nie widze ,za to widze nieszczesliwe psychiczne zdołowane konie które muszą bo nie mają wyboru zapier_dalac bo tak im człowiek każe ..dla zielonych
zero życia
wole popatrzec na moje konie lub na dzikie przez lornete :?:

titina masz racje nie mam pojecia o niczym :) za to ty znasz sie na wszystkim :)
naogladalas sie mase filmow ja żadnego :)
doswiadczenia masz kupe ja zero kupy :)

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów

gora napisał:

kon który jest bity podczas biegu -biegnie wolniej ! i to jest udowodnione badaniami..

Powtórzę zatem w podobnym do Twojego tonie:

Przepisy wyścigowe WYRAŹNIE ZABRANIAJĄ uderzania koni batem więcej, niż 4 razy w ciagu całego wyściugu. dla młodych koni organizowane są gonitwy , w których bata nie wolno mieć przy sobie w ogóle.

gora napisał:

zapier_dalac bo tak im człowiek każe ..dla zielonych
Wyścigi organizowane są celem selekcji hodowlanej koni. Owe zielone nie pokrywajanawet kosztów utrzymania zwierząt, tym bardziej ich treningów i startów

gora napisał:

wole popatrzec na moje konie lub na dzikie przez lornete
Wow dzikie konie w Poznaniu... Dzikie baby też tam macie?? :)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej

titina

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1018 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKujawsko-pomorskie
Piszesz jak 13 letnia dziewczynka, więc nie dziw się, że inni traktują Cię jak dziecko, a jeśli chodzi o szczegóły, to nie tylko naoglądałam się filmów,nie lubię telewizji, rzadko kiedy ja oglądam, a przyrodę znam od podszewki, od małego, i na co dzień z nią obcuję.

gora

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
kompeltnie porypany przepis ,4 x mozna a 8-10 juz nie? wiec pooglądaj na żywo ile razy dzokeje walą naprawde..

poza tym wystarczy ze 1x uderzysz a kon staje sie nieufny lękliwy i niezrównoważony
tez mi nowina ! WSPANIAŁY MONTY ROBERTS nie tylko to udowodnił ale i choc troche pomógł koniom :)

gaga

haha rewelacja a moze organizowane dla ciasnomózgowców?

a kto powiedział ze w poznaniu są dzikie ? :)

bili a ty nadal kopiesz w polu

titina a moze jak 5 letnia? haha wiec zastanow sie nad sobą ..

KarolaJn13

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1599 postów
hehehe... ja tez chce pooglądać dzikie konie przez lornetkę .... !!!!
tez mieszkam w Poznaniu, może sie spotkamy i pooglądamy razem ?

:)

Kiunia1

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
MI też się nie podoba jak traktują te biedny konie.

To może w ogóle zlikwidować ten rodzaj sportu??!!

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
Kermitku ratunku! Gory znowu zaczynają rosnąć :)
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

asia123

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 92 postów

Kiunia1 napisał:

MI też się nie podoba jak traktują te biedny konie.
A widziałaś kiedyś "to traktowanie" na własne oczy? Przyznam się, że ja nigdy osobiście nie byłam w takich miejscach jak Służewiec, ale widziałam folbluty i jeździłam na takich, które z torów wróciły. I wcale nie widziałam, żeby były kiedykolwiek zalęknione, bite i cierpiące, a nawet więcej - miały więcej zaufania do człowieka i chęci do pracy niż konie chodzące pół życia w rekreacji.
Nie będę tu wystawiać swojej opinii, ze względu właśnie na to, że sama nigdy nie oglądałam koni w treningu wyścigowym - ale te konie, które je ukończyły nie wyglądały i nie zachowywały się wcale jak "te biedne" a o czymś to chyba świadczy. Przynajmniej ja tak uważam :)

Kiunia1 napisał:

To może w ogóle zlikwidować ten rodzaj sportu??!!
A niby koni w stajniach rekreacyjnych, to się nie szarpie za pysk, nie kopie, nie tłucze palcatem? Oczywiście, nie mówię tu o wszystkich tego rodzaju stajniach, ale każdy z nas się uczy. I często niestety tak ta nauka wygląda... dlatego może w ogóle zlikwidujmy rekreacje, naukę jazdy konnej od podstaw? :)

KarolaJn13

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1599 postów
taaaak! jestem za , wtedy wszyscy od razu będą jeździć klasę C :)

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
asia123 proszę o korektę cytat nie jest mój tylko Kiunia1 :)
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

Kiunia1

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
ja was normalnie nie rozumiem!!!!!!!! :)

Piszę wyścigi to piękny sport, a wy do mnie, że oni traktują te konie okrutnie.

Piszę, że żal mi ich a wy (tu zacytuje asia123) te konie mają życie wspaniałe i ufają człowiekowi

asia123 napisał:

I wcale nie widziałam, żeby były kiedykolwiek zalęknione, bite i cierpiące, a nawet więcej - miały więcej zaufania do człowieka i chęci do pracy niż konie chodzące pół życia w rekreacji.

Teraz przeczytajcie

WYŚCIGI TO PIĘKNY SPORT, ALE KONIE (NIE WSZYSTKIE) SĄ TAM OKŁADANE BATEM BY BIEGŁY SZYBCIEJ CO MI SIĘ NIE PODOBA!!!

asia123 napisał:

A widziałaś kiedyś "to traktowanie" na własne oczy?

Tak byłam na Służewcu i oglądałam kilka razy treningi koni.

KarolaJn13

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1599 postów
prawda lezy pośrodku, ja rozmawialam z ludźmi którzy tam jeżdża i są opinie różne, jedne konie gorzej to znoszą , inne lepeij, są też rózni ludzie, różne charaktery....

tak jak i w świecie skoków mamy ostrogi , bat i ostre kiełzna (zależy jak je wykorzystamy)
jak w świecie ujeżdżenia mamy rollkur....

nie generalizujmy ...

asia123

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 92 postów
Hamer, poprawione, przepraszam za omyłkę :)

Kiunia1, więc być może okładają, ja jak już pisałam nie widziałam nigdy na żywo żadnej z sytuacji, ani treningów, dlatego nie osądzam. Ale jednak widziałam konie "posłużewcowe", i mimo, iż moja wiedza na temat tych zwierząt nie przekracza umiejętności rozpoznania ogona od lewego ucha, to bez trudu zauważyłam, że są to konie, które nie okazują ani agresji ani jakiejkolwiek niechęci w stosunku do człowieka. U koni "po przejściach" nie jest to chyba takie normalne :) Ale może faktycznie trafiłam na same wyjątki, albo może się mylę. :)
A czy to wyścigi, WKKW czy zwykła rekreacja, przemoc wobec koni to bardzo częste - niestety - zjawisko. Więc idąc Twoim tokiem myślenia, w ogóle najlepiej wypuścić je na wolność, i zlikwidować jeździectwo jako dziedzinę sportu. No bo przecież zawsze jest ktoś, kto siłą i przemocą próbuje na koniu zwyciężyć, zarówno na wyścigu, na parkurze, jak i czworoboku.

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów

gora napisał:

poza tym wystarczy ze 1x uderzysz a kon staje sie nieufny lękliwy i niezrównoważony
tez mi nowina ! WSPANIAŁY MONTY ROBERTS nie tylko to udowodnił ale i choc troche pomógł koniom

gaga

Dołączona grafika
Zdjęcie ze strony Robertsa. Dzokej w prawej ręce ma uwag... bat :) podpis pod zdjęciem:
Above: After working with Monty for one month, Lomitas returns to his career as a racing horse and goes on to become the highest-rated horse ever produced in Germany through his performances and earnings.

Uwaga: Monty nie był przeciwnikiem wyścigów
dziwne? A jednak...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych