Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Tragedia na wyścigach

98 odpowiedzi w tym temacie

Kiunia1

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Miejsce zamieszkaniawlkp
Dobra odwale się od batów, bo i tak czy w rekreacji czy w innej dyscyplinie jeździeckiej się ich używa.
asia123 Miałam do czynienia z kilkom końmi po wyścigach ok większość była ok, ale jedna klacz była szalona. Nie dawała do siebie podejść, gdy widziała palcat szalała do mężczyzn zaufania w ogóle. Gdy w stajni zadzwoniła komórka dźwięk gongu startowego koń w szał dęby stawiał rozwalił boks, uciekł na łąki przeskakując przez ogrodzenie, gdy złapali konia trzeba było podać środek uspokajający, ale miała nogę złamaną i ją uśpiono.

gora

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Miejsce zamieszkaniapoznan
karola , rollkur JEST ZABRONIONY ! CHWAŁA BOGU

http://www.hippika.p....pl/rollkur.htm

http://hipologia.pl/news/show/id/463

gaga MR nie jest przeciwny wyscigom a biciu koni ! ogladnij sobie jego wywiady,filmy..poczytaj jego ksiązki
ogólnie by najlepiej wycofał ten rodzaj sportu ... wiele osób jeszcze nie rozumie ze jakakolwiek przemoc nie pomaga w niczym a pogarsza sytuacje..
przykładów pełno w kazdej dziedzinie

mam stycznosc z konmi po wyscigach i wiem bdb jaki jest stan ich psychiki .. i ile czasu trzeba przy pracy nad takim koniem

tak samo w skokach ,ujezdzeniu ... jak sie chce i wie jak bez patentów mozna sie obejść ale do tego trzeba dobrego trenera a wiekszosc nie ma zielonego pojęcia ze mozna inaczej..

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPodlesie wysokie
Przeciez Monty sam trenowal konie do wyscigow i to z sukcesami, wiec jak niby moze byc przeciwny tej dyscyplinie sportu?? Fakt moze wypowiada sie negatywnie na temat niektorych metod treningowych czy tez uzywania bata, ale napewno nie jest przeciwny samym wyscigom.

Gora jak ta "twoje" konie??? Moze w koncu sie nam nimi pochwalisz??? Jakies zdjecia albo cos w tym stylu mile widziane.......

zorza.polarna

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Miejsce zamieszkaniazachpom

gora napisał:

ogólnie by najlepiej wycofał ten rodzaj sportu ... wiele osób jeszcze nie rozumie ze jakakolwiek przemoc nie pomaga w niczym a pogarsza sytuacje..
przykładów pełno w kazdej dziedzinie
Tradycje prawie 200letnia tez zmienisz? :?: eheheh dobre
Czlowieku... jaka przemoc... sa ludzie i ludziska. Jak ja jezdzilam na Sluzewcu to jakos nie bylo mowy o laniu koni.... TRENING nie polega na laniu koni zeby je popedzic... moze tak, kondycja, masa miesniowa, poprawa oddechu... itd. Uwazasz, ze lanie batem to jest trening na wyscigach? to wez jedz do Wawy i wez zrob dosiady, tak 6 dziennie przez tydzien... zobaczymy jak bedziesz spiewal i jak bedziesz ocenial ludzi. heh

gora napisał:

mam stycznosc z konmi po wyscigach i wiem bdb jaki jest stan ich psychiki .. i ile czasu trzeba przy pracy nad takim koniem

No i dobrze, spokoj uratuje Ciebie i konie po torach. Wiesz w jakim wieku sa zajezdzane konie, ktore ida na tory? A takie koniki przeznaczone do rekreacji? Wiesz w jakim stanie jest ich psychika? Mialam konie po torach.... jakos kurka bylo ok. Trzeba czasu bo na torach to jest wysilek a nie pierdzace wycieczki w terenik :sad:

gora napisał:

tak samo w skokach ,ujezdzeniu ... jak sie chce i wie jak bez patentów mozna sie obejść ale do tego trzeba dobrego trenera a wiekszosc nie ma zielonego pojęcia ze mozna inaczej..

Jasne, oceniaj dalej trenerow, zawodnikow, hodowcow... Bo Ty GURU jezdziectwa wiesz o wszystkich wszystko... Tylko czemu jakos mam inne wrazenie?
Ogarnij sie, ludzi sie nie generalizuje :cry:
"Ja który żyje by umrzeć żyć bedę wiecznie,
aby świat zwierzat i świat ludzi stał sie jednoscia."

gora

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
zorza tradycja pomału sie zmienia ...wiecej czasu

nikogo nie oceniam ,wspominam moją opinie jak jest w klasycznym jezdziectwie czy jak to nazywasz treningu koni ,nie pisze ze wszyscy nie mają zielonego pojecia o tych zwierzakach ale dużo ,co chwila spotykam sie z bezczelną przemocą wobec koni ,wyzywaniu ich od różnych -ogólnie wyładowywaniu swoich niepowodzen ,blokowaniu różnymi patentami ,mało kiedy odpowiednio ..i bezsensownym kuciu łącznie z nieodpowiednim werkowaniem

bili a ty nadal kopiesz w polu ..
poczytaj troche o MR a dowiesz sie co mysli o wyścigach i patentach na konie ..

KALFANYt

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Miejsce zamieszkaniadzikie pole
gora , ale jestes nudna z tymi kopytami...matko :sad:

daruj sobie , bo to jest juz smieszne- uwaga dzieci, pamietajcie o rozgladaniu sie przy przechodzeniu przez ulice i mam nadzieje ze nie kujecie koni bo to nie naturalne.

a jak ze sie nazywa twoj trener?

gacek :)

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Miejsce zamieszkaniaz ziemi obiecanej

gora napisał:

patentach na konie ..
które sam stosuje :sad:
Być zwyciężonym
i nie ulec
to zwycięstwo
zwyciężyć
i usiąść na laurach
to klęska

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
A ja bym wreszcie chciała zobaczyć zdjęcia od gory może trzeba zrobić zrzutkę na aparat? :sad:
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

gora

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
kalfani nudni to są ludzie którzy nie mają pojecia o potrzebach koni w tym o zdrowych kopytach ,którzy nie znają sie na psychice tych mądrych zwierząt ..
:sad: hamer takze kopiesz w polu?

jeszcze nie widziales? :cry: :?: :grin: :lol: :lol: :D :D

a ja bym wreszcie chcial zobaczyc wiecej szczęśliwych zdrowych koni ,które nie są traktowane jak zabawki do bicia wyzywania i szarpania ..

konie mówią po prostu słuchaj i sie ucz :grin:

polecam udział http://hippika.pdm-p...l1wlkpolska.htm
http://hippika.pdm-p.../kurslevel1.htm
http://www.parelli-i...e.php?page_id=2

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
Nie mam pola :sad: widziałaś :cry:
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

KALFANYt

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Miejsce zamieszkaniadzikie pole
ale ile mozna nawijac na ten temat? i to jeszcze w takim wynioslym tonie.... naprawde, prawie w kazdym poscie piszesz to samo, bez wzgledu na to o czym dany post traktuje i to jest nudne. juz wszyscy wiemy ze jestes za bosymi konmi i starczy. :sad:

gora

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów

KALFANYt napisał:

ale ile mozna nawijac na ten temat? i to jeszcze w takim wynioslym tonie.... naprawde, prawie w kazdym poscie piszesz to samo, bez wzgledu na to o czym dany post traktuje i to jest nudne. juz wszyscy wiemy ze jestes za bosymi konmi i starczy. :sad:

? czegos nie rozumiemy,cos cie boli?

a ile mozna pisac o zaspokajaniu ludzkich głupich zachcianek i wymysłów kosztem koni , nt trenowania koni do skoków ujezdzenia wyscigów rajdów itp nie znając psychiki koni ,nie rozumiejac ich potrzeb i zdrowia ?

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPodlesie wysokie
Gora, zaczynasz mnie poprostu wkorwiac, czy ty uwazasz za zjadlas wszystkie rozumy??
To jak do jasnej cholry mamy sprawdzac przydatnosc uzytkowa konia przeznaczonych do hodowli??? Masz moze jakis inny pomysl niz te okropne rajdy, wyscigi, skoki, ujezdzenie, wkkw itd. ??? Bo ja innego sposobu nie widze....
(....................-usunięte.)
Jak pokazesz nam zdjecia swych koni i pokazesz co one osiagnely w sporcie dzieki twym wspanialym metodom trenigowym i naturalnemu werkowaniu to moze wtedy zmienie zdanie na twoj temat. Jak narazie jestes dla mnie psem ktory glosno szczeka ale nie gryzie....

Edit: Sory za wulgaryzmy ale juz nie wyrabiam z tym kretnem.....

Jeszcze jeden taki post znajdę i dostaniesz ostrzeżenie.
Kermit

KarolaJn13

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1599 postów
gora... piszesz mi ,że rollkur jest zabroniony.... hahahah... co z tego?
i tak wszyscy go stosują. nikt nikogo nie yskwalifikuje, a konie trenowane za pomoca rollkuru są wyżej oceniane przez sędziów xD

gora

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
bili
''Nie posiadam takich słów, by móc z durniami mówić o mądrości.''

dejotka zamykają sie drzwi i okna ,nie wtrącaj sie dziecko do dyskusji której nie rozumiesz ..

karola doprawdy ? poczekaj jeszcze..
sedziowie którzy beda nadal to rolowanie koni akceptowac stracą uprawnienia..
tyczy sie takze trenerów którzy rolują konie

jesli nie czytalas jak rollkur szkodzi zdrowiu koniom to polecam
badania http://hipologia.pl/news/show/id/463

przepisy http://hipologia.pl/news/show/id/468

poza tym dla mnie jezdziec stosujący rollkur kiedykolwiek ,jest kompletnym durniem ,pozbawionym serca i okaleczonym psychicznie
sobie łeb na maxa zganaszowac prosze i do lekarza

Artanis

Kulawy jeździec na kulawym koniu ;)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów

KarolaJn13 napisał:

piszesz mi ,że rollkur jest zabroniony.... hahahah... co z tego?
i tak wszyscy go stosują.
przepis wszedł 9 lutego 2010 roku.. w miesiac ci sie od razu wszystko nie zmieni...
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Mieliśmy dość ciągłego zawieszania w działaniu tego forum.

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów
gora, bardzo proszę o wskazanie konkretnego przepisu zabraniającego rollkur, który został wprowadzony przez FEI i PZJ
10 lutego podjęto zaledwie decyzję o konieczności zmiany przepisów i na razie na tym poprzestano... Co więcej w decyzji tej mowa jest, cytuję:
"Redefiniowano pojęcie "rollkur" jako zgięcie końskiej szyi uzyskane przez działanie siły, co automatycznie sprawia, że nie może on być akceptowany. Technika LDR, która uzyskuje zgięcie szyi bez użycia nadmiernej siły jest akceptowalna."
Czyli suma summarum rollkur nadal prawnie zabroniony nie jest, co więcej:
"Ustalono, że FEI powoła specjalną grupę, która dopracuje wskazówki dla by ułatwić wdrożenie nowych ustaleń"
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana :D

KarolaJn13

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1599 postów
no własnie to jest ten absurd... tlyko najgorsze,że niektórzy sie wypowiadają mając tylko szczątkową wiedzę....

gora: doprawdy jest szkodliwy?....a ja myślałam że konie go lubią :sad:
(napisze w nawiasie ,że to bła ironia, bo chyba nie wszyscy są w stranie zrozumieć moją wypowiedź ;/)

KarolaJn13

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1599 postów
co do sędziów.....
wszyscy sędziowie wyżej oceniają konie które pięknie wyrzucają nogi do przodu... co z tego ,że potem noga jest cofana i wcale nie zagarania dużo ziemi.... a koń ma schowany nos ;/
przykładem jest bijący ostatnio rekordy Totillas ;/

gora

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
kalafany :sad: :cry: zabawne co piszesz ,pękam ze śmiechu ,chcesz zabłysnąc a nie wiesz jak ?
dopisz cos jeszcze

gaga http://hipologia.pl/news/show/id/456

rollkur zabroniony http://hippika.pdm-p....pl/rollkur.htm
widzialas badania łącznie termograficzne nad konmi chodzacymi rollkur?
.................
pozycja głowy konia oddziałuje na całe ciało tym bardziej na kregosłup,wiec kazde nienaturalne zganaszowanie konia a tym bardziej stosowanie barbarzynskiego rollkuru bedzie wpływało na stan zdrowia konia ..oczywiscie negatywny
wymuszona postawa szyi konia powoduje wygiecie i skret w kanale oddechowym ,wdychanie powietrza rozbija sie o gardło,zamiast byc bezposrednio wciągniete do płuc,wdychane wraz z powietrzem czasteczki kurzu wbijają sie w błone sluzową, znajdujace sie w kurzu drobnoustroje bakterie i wirusy łatwo wnikają do tkanek ,
głowa przez swoją pozycje reguluje napiecie za pomocą którego kregosłup i cała klatka są zawieszone ..

wiele problemów zdrowotnych koni wynika z nienaturalnej postawy w nienaturalny sposób ..
zrozumienie efektów jakie wywiarają postawa i pozycja głowy konia pozwala zapobiegac niezamierzonej przez nas krzywdzie i szkodzie wyrządzonej zdrowiu naszym koniom ..

dla mnie tzw rollkur to nic innego jak podduszanie konia i szkodzeniu jego zdrowiu ,nie widze nic pięknego w tej metodzie a tylko ból i rozpacz konia

przyjaciół sie nie roluje

propouje ci chociaz przez 2 h mocno zganaszowac sobie głowę,brode przycisnąc do klatki, i ocenic stan oddychania i samopoczucia :?:

wiele z klasycznych metod szkolenia koni jest dla mnie barbarzynskich ..
a kto to wymysla? mozna sie domyśleć ,tak czy owak dla wiekszosci koniarzy najwazniejsze jest wynik i jakosc treningu niezaleznie od stanu zdrowia i samopoczucia konia bo chcemy byc chwaleni ,podziwiani ,doceniani,czesto wynika to z problemów psychicznych..

czytałas GDYBY KONIE MOGŁY KRZYCZEC?
http://www.larix.lublin.pl/product_info ... s_id/14096

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych