Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Tragedia na wyścigach

98 odpowiedzi w tym temacie

cx33

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Miejsce zamieszkaniaopolskie

Fonetyka napisał:

Wiadomo że koń który się zderzył z koniem biorącym udział w wyścigu nie brał udziału w tej gonitwie bo jest bez siodła i bez ogłowia.

Tak, się składa, że wcześniej było pisane co innego odnośnie tego wypadku :wink:

hm97

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 562 postów

Kiunia1 napisał:

To może w ogóle zlikwidować ten rodzaj sportu??!!
Więc trzeba zlikwidować wszystko :
woltyżerkę, bo koń jest na wypinaczach,
skoki, bo niszczą ścięgna,
WKKW, bo kros jest strasznie niebezpieczny,
itd.

Mój trener każe pracować w krótkich chodach z niewielką ilością dodań - mówi, że szybko nie sztuka - bat i heja. Mówi też, że na wyścigach dżokeje używają bata w celu wydłużenia foulee. To prawda? Coś w ty chyba jest ;-)
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku.
Kto nie miał siwego, ten nie zna brudnego. ;)
Kto nie miał gniadego, ten nie miał dobrego. <3

SIWOGNIADY MEGATEAM! <3

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów

hm97 napisał:

Mój trener każe pracować w krótkich chodach z niewielką ilością dodań - mówi, że szybko nie sztuka - bat i heja.
myślę, że coś źle zrozumiałaś, bo dodania nie polegają na szybszej jeździe. Twój trener miał na myśli na pewno to, że galopy "na wyścigi" np po lesie tak ot, byle tylko sobie szybko pogalopować są bez sensu
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów

hm97 napisał:

Mówi też, że na wyścigach dżokeje używają bata w celu wydłużenia foulee. To prawda? Coś w ty chyba jest
To prawda, ale nie do końca-używają posyłu czyli pchają szyję konia tak żeby zmusić konia do wydłużenia foulee.
Bat tylko żeby pobudzić i nie bić batem ,a prawidłowo "czesać" w odpowiednim miejscu konia, jak sam posył nie wystarcza.

hm97

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 562 postów

Maria89 napisał:

dodania nie polegają na szybszej jeździe.
Dokładnie, ale większość z nas uważa, że polegają na zapierdzielaniu...
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku.
Kto nie miał siwego, ten nie zna brudnego. ;)
Kto nie miał gniadego, ten nie miał dobrego. <3

SIWOGNIADY MEGATEAM! <3

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów

Fonetyka napisał:

To prawda, ale nie do końca-używają posyłu czyli pchają szyję konia tak żeby zmusić konia do wydłużenia foulee.

Posyl to nie pchanie szyi konia tylko balansowanie cialem w celu zgrania sie z ruchami konia... :)
Dołączona grafika

guli

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2221 postów
Czy chodzi o zgranie się z ruchem konia, czy raczej przesunięcie własnego ciężaru do przodu, żeby koń musiał się zrównoważyć , czyli wyciagnąć i przyspieszyć?
Bo tylko wtedy słowo "posył" miałoby logiczne wytłumaczenie :)

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
dokladnie o to chodzi :)
Dołączona grafika

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów
A. trochę nie rozumiesz o co mi chodziło :)
Guli wyjaśniła to bardzo trafnie

KALFANYt

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Miejsce zamieszkaniadzikie pole

Fonetyka napisał:

czyli pchają szyję konia tak żeby zmusić konia do wydłużenia foulee.

guli napisał:

czy raczej przesunięcie własnego ciężaru do przodu, żeby koń musiał się zrównoważyć ,
sorry fonetyka, ale zupelnie nie podobne są do siebie te dwie wypowiedzi. glupoty gadasz i tyle :)

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów

Fonetyka napisał:

A. trochę nie rozumiesz o co mi chodziło :)
Guli wyjaśniła to bardzo trafnie

Dobrze rozumiem, bo siedze w wyscigach od 1988 roku :D Ty niestety troche malo masz na ten temat pojecia :)
Dołączona grafika

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów
jedno z drugim się wiąże akurat, a jak byś przejechała chociaż jeden wyścig na "upartym" xo nie xx to byś wiedziała co mam na myśli pisząc "pchać szyję"
A ja od 98 roku i co w związku z tym?

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
Rownie dobrze mozna wziac na plecy :mrgreen:
Dołączona grafika

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów
oczywiście można :mrgreen:
Ale posył to ciężka praca-szczególnie na koniu który nie jest stworzony do biegania...

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
W Polsce niestety wiekszosc nie jest stworzona.
Dołączona grafika

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów
Pewnie masz rację, ja nie mam porównania...

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
Wystarczy zobaczyc do czego sie nadaja polskiej hodowli konie za granica.
Dołączona grafika

pawloss22

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów
nieciekawie to wyglada
||| KubotAgra.pl - ciągniki marki KUBOTA, ładowacze, przyczepy ||| Sprawdzone sposoby na odchudzanie - http://na-odchudzanie.co.pl/ |||

bocian1234

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniadabie

Wyświetl postUżytkownik titina dnia 17 marzec 2010 - 19:09 napisał

Gora,ty chyba jesteś jedną z tych nawiedzonych nastolatek,co pojęcia nie mają o hodowli,ani o selekcji, bez wyścigów nie ma pełnej krwi, bez pełnej krwi nie ma półkrwi i sportu,nie da się wypuścić koni na wolność, obudź się dziewczyno, jadąc samochodem lub autobusem też możesz mieć wypadek, najlepiej kładź się do łóżka i czekaj na śmierć. Może to ty napisałaś ten głupi artykuł , po zeszłorocznej wygranej Tiumena w Pardubicach(chodzi o klacz Shirley)? Mi też jest żal tej klaczy co musieli zgładzić, ale takie jest ryzyko selekcji, wilki są już na wymarciu, a w naturze konie też się topiły, w zamarźniętych jeziorach ,spadały w przepaście, zostały zjadane przez drapieżniki,obejrzyj jakiś film poświęcony wędrówką gnu(rodzaj antylopy zamieszkującej afrykę), to dopiero zobaczysz karambole, połamane nogi itp., te pokaleczone zwierzęta czasami długo cierpią zanim się jakiś drapieżnik zlituje i skróci jego męki .Śmierć i cierpienie jest wpisane w nasze życie, czy nam to się podoba, czy nie. Te filmy są wstrząsające, trzeba starać się , by wypadków było jak najmniej, ale i tak ich w 100% nie wyeliminujemy. Dołączona grafika

Niestety mamy nieraz takie przypadki że ktoś zginie lub zostanie poturbowany :(

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych