Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Praca na Służewcu

61 odpowiedzi w tym temacie

Isilya

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniamazowiecko-lubelskie
ktoś się może orientuje czy dałoby się załapać na służewiec do pracy jako amator lub pomoc w stajni? poszukują takich osób czy raczej nikt nowy się nie dostanie? :P

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
zawsze szukaja. amator to duza pomoc, tym bardziej ze wielu pracownikow wyjechalo za granice.
Dołączona grafika

pokusa94

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
Podejżewam ze na Służewcu obecnie jest duze zapotrzebowanie zarówno dla jeźdzców jaki i pomocy na ziemi (zreszto jak we wszystkich stajniach wyścigowych). Nawet w mojej stajni wyscigowej w której jezdze jest skromnie jesli chodzi o ilość ludzi ;)
KoŃ----> To JeSt KtOs!!!

dagmara_14

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1809 postów
Jak ostatnio byłam w warszawie u koleżanki byłyśmy oddać nachrapnik do rymarza. A że naprawa trwała pół godziny więc czekałyśmy oglądają sobie treningi i parę osób zapraszało nas do pomocy w wakacje, ale niestety ja mam już całe zarezerwowane ;)
Ty nigdy nie byłeś lokomotywą, Słoneczniku, byłeś słonecznikiem !

A ty lokomotywo, ty jesteś lokomotywą, nie zapomnij !

pokusa94

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
Jesli ktos ma ochote jezdzic na arabkach w stajni wyscigowej to prosze zainteresowanych o kontakt ;):twisted:
KoŃ----> To JeSt KtOs!!!

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów

pokusa94 napisał:

Podejżewam ze na Służewcu obecnie jest duze zapotrzebowanie zarówno dla jeźdzców jaki i pomocy na ziemi (

wiesz, jesli w kwietniu (bylam na urlopie w Polsce) w jednej ze stajni na ponad 80 koni bylo 6 osob, to zapotrzebowanie jest. generalnie zreszta amatorzy zawsze byli chetnie przyjmowani do pomocy... teraz jest ich niewielu,w porownaniu z dawniejszymi latami.
na poczatku lat 90. na "moja" stajnie bylo zapisanych 91 amatorow! a w soboty brakowalo siodel ;)
Dołączona grafika

pokusa94

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
na 80 koni 6 osób to ne jest taka tragedia :twisted::D u mnie było na PONAD 100 koni tylko 5 ;) :D :razz: ale cóż teraz to tak jest... i chyba kazda stajnia potrzebuje ludzi... szczególnie te wyścigowe, gdzie ludzie niektórzy uciekają po pierwszym dniu pracy ;) :D
KoŃ----> To JeSt KtOs!!!

G-Santa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
pokusa94 że tak głupio zapytam, bo akurat z wyścigami mam niewiele wspólnego: dlaczego uciekają?

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
bo to nie konie sportowe, czy rekreacyjne :P wyscigowe maja duuuzo energii i nie kazdemu to odpowiada :mrgreen:
Dołączona grafika

G-Santa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
a spodziewali sie wypchanych pluszowych maskotek.....? :mrgreen:

pokusa94

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
Niestety konie wyscigowe to nie jest reakreacja :smile: oczywiscie tak samo jak kazde inne potrzebują identycznej opieki itp. No ale to nie jest wszystko takie proste jak z perspektywy wygląda i wiekszosc ludzi którzy przychodzą pracowac do takiej stajni nawet nie spodziewa sie ze tak szybko zrezygnuja :roll:
KoŃ----> To JeSt KtOs!!!

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
no tak, ja wytrzymalam 20 lat i dopiero kolano mnie powalilo :lol: przy okazji kregoslup tez juz daje znac o sobie dosc porzadnie :roll:
Dołączona grafika

pokusa94

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
Kręgosłup to juz najgorsza ale i najczęstsza rzecz która daje po sobie znac w jezdzie wyscigowej... Mnie to zawsze po 4 przejazdzce juz bolał a czesto miałam jeszcze 3 przed soba i trzeba jakos wytrzymac było nie ma bata :roll::lol: wiadomo krótkie strzemiona ciągle pochylona sylwetka.... obciążenie ogromne dla kregosłupa
KoŃ----> To JeSt KtOs!!!

Agnieszka Sz.

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Witam, a czy ktoś się orientuje, czy amatorzy nadal mają darmowe jazdy? Słyszałam, że ponoć obecnie dostają za jazdy wynagrodzenie... Może to głupio zabrzmi, ale za moich czasów zapłatą była właśnie mozliwość dosiadania konisi, ale cóż, czasy się zmieniają...

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
oficjalnie amator jest amatorem, wiec z tego tytulu nie jest uprawniony do otrzymywania wynagrodzenia
Dołączona grafika

Gość__*

• Gość
a ja mam pytanie, bo ja jeżdżę klasycznie czy jest możliwość spróbowania pracy amatorskiej przy takich koniach na służewcu? Czy jest możliwość jazdy w normalnym siodle?

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
pojezdzic mozna, ale sportowe siodlo odpada :mrgreen: zdarzalo sie, ze niektorzy uzywali (wlasciciele koni) ale to calkiem nie zdaje egzaminu, bo przeciez dosiad jest zupelnie inny

to mniej wykonalne, niz jazda na sportowym koniu w wyscigowym siodle :(
Dołączona grafika

Gość__*

• Gość
czyli zwykle siodla? klasyczne?

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
siodla wyscigowe :mrgreen:
Dołączona grafika

Gość__*

• Gość
a jak to wyglada: przychodza czasem osoby ktore nigdy w takim siodle nie jezdzily czy raczej sie nie zdaza? jezeli sie zdaza to czy z reguly szybko ludzie sie przestawiaja z klasycznego jezdzenia na wyscigowe/amatorskie?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych