Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Praca na Służewcu

61 odpowiedzi w tym temacie

Agnieszka Sz.

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
pamiętam jak sama zaczynałam. Pierwsza jazda u p. Romy Bodnar. Dostałam do jazdy arabka Ortaliona, wrzucili mnie na górę, kazali zakłusować, a tu ja ani beee ani mee, a jeździłam już ponad dwa lata, ale w siodle klasycznym. Pani trener pokiwała znacząco głową i powiedziała: wydłużcie jej strzemiona, są zakrótkie i dlatego dziewcze nie potrafi anglezować. Powoli co dwa trzy dni skracałam strzemiona, aż uzyskałam odpowiednią długość, a w zasadzie krótkość! W dłuższych strzemionach jeździliśmy tylko podczas zajeżdżania młodych koni dla bezpieczeństwa i w zimę. To tyle ode mnie. A mam jeszcze pytanko do A.: w której stajni jeździłaś, bo byłam ostatnio na Finiszu i doczytałam się, że być może sie znamy; fajnie by było spotkać starego znajomego i powspominać. Pozdrawiam, Agnieszka

Gość__*

• Gość
ja się zastanawiam czy by nie przychodzić bo zapraszano mnie na Służewiec na darmowe jazdy. a ostatnio wszystko zdrożało a chyba warto spróbować nie?

Agnieszka Sz.

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Sprobować zawsze warto, ale musisz liczyć sie z tym, że dosiad wyścigowy znacznie różni się od klasycznego i możesz mieć na początku z tym problemy; to nie tylko długość strzemion, ale i inna sylwetka, inaczej trzyma się wodze itd itd.

Gość__*

• Gość
hm.... to jak się trzyma wodze? :mrgreen:

Agnieszka Sz.

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Wodze trzyma się robiąc coś w rodzaju pętli, nadal obowiązuje zasada przeplatania między palcami, ale potem tworzy sie z tego pętlę, to trudne do opisania, a łatwe do pokazania! Ponadto ręce są oparte na szyji konia, a nie nad nią. To tak pokrótce.

Gość__*

• Gość
to wole nie probowac... przynajmniej na razie.
musze do perfekcji dojsc w skokach :mrgreen:

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
Wodze "na mostek" :(

Agnieszka
Czarniecki, Melnicki, Salagaj, a przede wszystkim Ziemianski senior :mrgreen:
pamietam Twojego Ortaliona ;-)
Dołączona grafika

Agnieszka Sz.

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
No to na mur beton jeździłyśmy razem u Miecia Mełnickiego. A masz może jakieś foty z tamtego okresu? kurcze, fajnie spotkać chociaż wirtualnie kogoś "z tamtych czasów". A. proponuję przejść na pw mój: szymanska_aga@wp.pl Pozdrawiam gorąąącooo, Aga

Agnieszka Sz.

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Zmienna, nie chcę Cię zniechęcać, ale według mnie prawda jest taka, że im masz bardziej profesjonalny dosiad wyścigowy, tym bardziej nawalasz w klasycznym; pewnym nawykom nie da się sprostać i niestety nie można być mistrzem we wszystkim, ale to tylko moje zdanie. Myśle, że warto spróbować, żeby potem nie żałować! A może poczujesz bakcyla i zostaniem na wyścigach? Nigdy nie wiadomo!

Gość__*

• Gość
ja uwielbiam skakać i być pingwinem ;-)
więc nie wiem, dostałam tylko zaproszenie bym wpadła pojeździła ale nie wiem jak to by było. słyszałam dużo o koniach wyścigowych, zastanawiam się czy bym sobie dała radę i nie spadła przy pierwszym zakręcie :-) czy jakimś niekontrolowanym ruchu ;-)

Agnieszka Sz.

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
najpierw musiałabyś odbębnić swoje na kołku przed stajnią, czyli jedynie kłus, ale już wtedy zorientowałabyś się, czy dasz radę jeździć w krótkich strzemionach; na tor na kenter puściliby Cię dopiero po jakimś czasie, napewno nie odrazu! Ponadto na początek zawsze dostaje się spokojnego konia, ale to tylko zwierzak, więc wszystko zdarzyć się może, ale nie ma co panikować! Wyścigi to naprawdę wieeelka frajda!

Gość__*

• Gość
też tak właśnie myślałam ale nie chcę stracić moich umiejętności klasycznych więc ciągle się zastanawiam. czy warto probować skoro przy tym można zrobić sobie zaleglosci w klasyce?

Agnieszka Sz.

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Jestem pewna, że kilka jazd napewno Ci nie zaszkodzi, nie dramatyzujmy, chciałam, żebyś wiedziała, że to jednak trochę inna jazda. A swoją drogą rozpisałam się, jakbym była nie wiem jakim specjalistą w tej dziedzinie! Przepraszam za to marudzenie, tak jakoś mi się wyrwało.... ups!

Gość__*

• Gość
;-) pewnie potrwa jeszcze zanim pójdę na wyścigi pewnie po zimie, bo teraz taka nieprzyjemna plucha.

Agnieszka Sz.

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Niedługo pewnie zacznie się zajeżdżanie młodych koni, więc będzie wesoło. osobiście myślę, że na próby najlepszy jest początek wakacji, wtedy jest wzmożona potrzeba rąk do pracy, a i na torze jest zdecydowanie przyjemniej!

Gość__*

• Gość
to możliwe że do zobaczenia po maturach ;-)

małgorzatek

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Pomoge w zajezdżaniu koni w ostatnim tygodniu czerwca (jesli ktos w tym czasie potrzebuje amatora) a także co sobotę od września. Mam 16 lat i 3-letnie doświadczenie w pracy z trudniejszymi konmi (choc pewnie przy niektórych słuzewieckich pędziwiatrach schowały by sie i nie wyszły przez tydzień) Zajmę się także konmi po ewentualnych kontuzjach, tj. lonżowanie, wcieranie itp. W oferte wchodz tez oczywiście pomoc w stajni, porządkach i karmienie, praca z ziemi, ewentualnie pomoc w dniach gonitw, jesli potzrebne, także czyszczenie i pielegnacja sprzetu oraz od czasu do czasu domowe ciastka i lemoniada na słodkie zakończenie pracy:D Mozliwość dojazdu na 5:40, w zamian za naukę (jazda wyscigowa i teoria) - jestem głodna wiedzy :P

Konatkt: rovena93@vp.pl (prosze nie pisac na pw - rzadko tu zaglądam)
Jeśli Bóg stworzył coś piękniejszego niż konie, zachował to dla siebie

M@rtynk@

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 921 postów
a ja bym się chciała dowiedzieć czy jeżeli chciałabym zostać takim profesjonalnym jeźdźcem to czy są stawiane jakieś wymagania ? i jakie uprawnienia trzeba mieć ?
Chłopiec podnosił z piasku i wrzucał do morza wyrzucone na brzeg drobne rybki.
–Po co to robisz?Na świecie są tysiące plaż,na których giną tysiące rybek.Jakie to ma znaczenie, że parę z nich uratujesz?
–To ma znaczenie dla tej,którą uratuję.

AgnieszkaG

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1255 postów
M@rtynk@, z tego co wiem to waga chyba do 60 kg /64 ;P
chyba

Kuc

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
Wie ktoś może czy na służewcu jest możliwa praca w zamian za jazdy? Chciałabym spróbować swoich sił na wyścigach, jezdżę konno od 4 lat (z przerwami), ale od zawsze tylko rekreacyjnie. Jestem dość drobna :wink: Jeżeli jest taka możliwoć to do kogo sie zglosić? I kiedy najlepiej?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych