Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Gdzie szukać/kupić klacz xx?

53 odpowiedzi w tym temacie

siasieczka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1177 postów
Większość klaczy pełnej krwi angielskiej pochodzi z państwowych hodowli. Do kupienia są klacze w wieku ponad 10 lat (może przesadzam), a te młode za większe sumy bo na tory.
Gdy chciałabym kupić młodą, nieujeżdżoną klaczkę powiedzmy 0,5 - 4 lat dla siebie rekreacyjnie oraz do hodowli - gdzie mam jej szukać? Może znacie jakieś prywatne hodowle?

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
u nas w zachodniopomorskim jest,i to z tej hodowli kon wygrał Derby [Mustafa] ,zadzwon do Zachodniopomorskiego Związku Hodowców Koni podaję Ci na tego Pana namiary, nie mam do niego telefonu,nie jest w "moim " kole,tel do ZZHK 0914240905

siasieczka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1177 postów
Dziękuje, ale czekam na kolejne namiary bo jestem z Dolnego Śląska :cool: sama rozumiesz...:twisted:

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
rozumiem,popatrz po ogłoszeniach bo widziałam sporo takich 'niestarych"klaczy,i zajrzałabym na jesienna aukcję xx

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów

siasieczka napisał:

Gdy chciałabym kupić młodą, nieujeżdżoną klaczkę powiedzmy 0,5 - 4 lat dla siebie rekreacyjnie oraz do hodowli - gdzie mam jej szukać?

aukcja koni w treningu pod koniec pazdziernika na Sluzewcu. 2-4 letnia klacz mozna zdobyc juz od 3-4 tys zl
Dołączona grafika

siasieczka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1177 postów
A partynice?

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
tam sa polkrewki :twisted: i troche arabow
Dołączona grafika

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
i co z tymi xx ?
za duzy wybór był na służewcu ?
wystawiono prawie 200 koni w wieku od 1-7 lat .....i klacze też były a ceny tak jak pisała A od tysiąca w górę .....
nio tak .... zaraz padnie pytanie a partynice a może gdańsk ...
aukcja tego czego podobno szukasz była na służewcu ...
jak zakupy ? udały się ? za zimno ? za daleko ? za drogo czy za duzy wybór ?

napisz bo ciekawy jestem jak ci poszło ....
arkady66

siasieczka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1177 postów

arkady66 napisał:

.

yyyyy? Nie jestem pewna, czy dobrze rozumiem Twój ton wypowiedzi...

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów

siasieczka napisał:

arkady66 napisał/a:

.
Ja chyba rozumiem o co mu chodzi, podejrzewam ,że Arkady ma dużo do czynienia z poszukującymi koni. Chwilami trzeba mieć anielską cierpliwość..... Niektórzy sżukają urodziwego jak El Paso, szybkiego jak Secretariat,skocznego jak Lambado ,ruszającego się jak Rembrandt ale...... takie rzeczy to tylko w Erze......

siasieczka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1177 postów
Być może.Ale jeśli tak jest to nie rozumiem dlaczego pije z tym do mnie...

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
Tego to ja tym bardziej nie wiem ,zapytaj przez PW, albo może Arkady sam się wypowie.

greg

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • Miejsce zamieszkaniapomorze
Jaroszówka ma przepełnienie koni w stajniach chętnie w dobrej cenie sprzedadzą ,, no i rzeczna wysprzedaje xx w średnich cenach .
"Dosiadajcie klaczy, bo grzbiety ich niosą sławy, a brzuchy ich kryją skarby. .."

fonglucik

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1144 postów
Ja kupiłam dwie klacze z których jestem zadowolona w Bojanowie u R.Tylickiego

Dziadek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Edzia El Psao jest (m a raczej był) 00 a nie xx. Myślę Siasieczko,iz najbardziej wyczerpujących informacji może udzelić Ci nasza Elwira (Evi) jeśli nie tutaj to na "Finiszu"A tak na marginesie Arkady "starzy jesteście a rozumu by się jeszcze trochę przydało ( bez obrazy).
Pozdrawiam

A.

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
Mysle, ze Edzi nie chodzilo stricte o folbluta, bo Lambado i Rembrandt tez nimi nie sa, o ile dobrze sie orientuje ;)
Edzia posluzyla sie metafora, bo konia tak szybkiego jak Secretariat tez w Polsce nie uswiadczysz :D
Dołączona grafika

siasieczka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1177 postów
dziękuję za odpowiedzi ;)

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów

A. napisał:

Mysle, ze Edzi nie chodzilo stricte o folbluta, bo Lambado i Rembrandt tez nimi nie sa, o ile dobrze sie orientuje :shock:
Edzia posluzyla sie metafora, bo konia tak szybkiego jak Secretariat tez w Polsce nie uswiadczysz

A, dokładnie to była metafora... Lambado i Rembrandt tez nie są xx :shock:

Domka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKRK
jak chcesz znajomy w Krakowie ma pare xx do sprzedania, napisz na koniexx@interia.pl, jak nie jest Ci za daleko :mrgreen:

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
tak z ciekawości zapytam ...sasieczka... i jak zakupy ? pochwal się ...skoro na forum pytałaś to i zdaj relację z poszukiwań a raczej zakupów ....
nie znając oczywiście faktów i nie znając cię osobiście pokusze się o stwierdzenie ze dalej szukasz zanudzajac swoimi poszukiwaniami wszystkie konskie fora .... i zawsze jest o minutę za póżno i o złotówkę za drogo....hahaha
tak jestem nieco złośliwy bo troszkę się tym zajmuje i widzę co się dzieje ...każdy szuka a potem okazjue się ze to kon dla znajomego a znajomy właśnie zbankrutował a ten inny znajomy wyjechał a w sprawę zaangażowanych jest kilka tuzinów osób zupełnie niepotrzebnie ...a w kolejny sezon juz tuż tuż ....
jak się mylę to mnie sprostuj i słowo ,, przepraszam ,, nie przychodzi mi z trudem...
arkady66

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych