Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Gdzie szukać/kupić klacz xx?

53 odpowiedzi w tym temacie

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
ale po co szukać i dzwonić ...
wystarczy gdy ktoś zainteresowany poda kwotę jaką dysponuje i gdzie konia przywieżć i koń sam się znajdzie ... hahaha
szukanie , dzwonienie , pytanie gdy boks w budowie , a w kieszeni 500 pln i zakup konia w perspektywie za dwa lata ... hahaha ... bez urazy ale tak to wyglada w rzeczywistości ...
arkady66

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów

arkady66 napisał:

bez urazy ale tak to wyglada w rzeczywistości ...
Tak to może i wygląda u Ciebie arkady a nie "w rzeczywistości"
Jeśli ktoś chce kupickonia, to kupi - AleksandraAlicja, to nie 15 latka z blogaskiem "koffane konisie" więc może nie traktuj jej na tym poziomie. Chce kupić młodego folbluta z PEWNEGO źródła - jej prawo. Pyta - można jej źródło podpowiedzieć, zamiast jak zwykle oceniać wg włąsnej miary

AleksandraAlicja niedaleko siebie (chyba) masz fundacjeforumowej met - ona miewa często konie do oddania (w adopcję). Miewa również młode, zdrowe konie - może by się tam zakręcić? Chyba, że zależy Ci mocno na pochodzeniu, pokroju, etc...

Edit
strona met:
http://nasza-szkapa.idl.pl/
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana :D

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
gaga ... ja napisałem jak to wyglada w życiu i w rzeczywistosci ... i dodam że bardzo rzadko się mylę ... mozna każdego wspierac w jego działaniach ale głównie dobrym słowem ... hahah ... co też i ty tak czynisz
arkady66

AleksandraAlicja

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Miejsce zamieszkaniaJaszczembie ;-)

arkady66 napisał:

ale po co szukać i dzwonić ...
wystarczy gdy ktoś zainteresowany poda kwotę jaką dysponuje i gdzie konia przywieżć i koń sam się znajdzie ... hahaha
szukanie , dzwonienie , pytanie gdy boks w budowie , a w kieszeni 500 pln i zakup konia w perspektywie za dwa lata ... hahaha ... bez urazy ale tak to wyglada w rzeczywistości ...
Zaraz zaraz- ale co w tym złego? :lol: Wydaje mi się, że najwięcej problemów rodzi kupowanie konia bez zastanowienia, na pałę, bo ten jest tani i już. A potem wychodzi- tani, bo chory, bo matka bez licencji, bo źle ujeżdżony, albo w ogóle, bo za mały/za duży, bo złośliwy itp. Albo żre, a właściciel gołodupiec, ale kupił, bo koń tani i dostępny od zaraz. I zaczyna się gorączkowe szukanie kupca. W sumie Tobie to nie przeszkadza, bo Ty na takich ludziach zarabiasz, prawda? Nie, żebym miała coś przeciwko ;)
Moim skromnym zdaniem człowiek rozsądny, który szuka konia do konkretnego celu (sport, hodowla, rekreacja) powinien poświęcić na poszukiwania dużo czasu- obejrzeć kilka, sprawdzić osobiście i dopiero się zdecydować. Jeżeli kupuje się konia na lat kilka(naście), to po co pośpiech?

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
masz rację kto szuka nie błądzi ... im dłuzej tym lepiej ... haha
dodam że średnia posiadania konia w sporcie wynosi 3 m-ce , w rekreacji 1 rok , u osób fizycznych ponad rok ... zatem stwierdzenia że chce się konia na lat naście jest conajmniej śmieszne ... to jak przy ołtarzu padają słowa przysięgi małżeńskiej że aż do śmierci a w praktyce wynosi to średnio 5 lat ... hahaha
arkady66

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów

arkady66 napisał:

to jak przy ołtarzu padają słowa przysięgi małżeńskiej że aż do śmierci a w praktyce wynosi to średnio 5 lat ... hahaha
Moi rodzice byli małżeństwem "do grobowej deski" - od roku 1976 do 2006 czyli 30 lat... byli małżeństwem zgodnym. 30 lat to kupa czasu... Więc nie pisz proszę bzdur

Konie mam od 1999 roku. Rodzina od lat 70tych... Żaden w rzeźni nie wylądował. Niektóre (moje wszystkie) były od kupna/narodzin do końca życia w jednych rękach - wiec nie pisz proszę bzdur. To że masz takei doświadczenia świaczy o tym że rzeczywiscie sam konie sprzedajesz owym "gołodupcom", którzy kupią konia, narobiadługów i muszą sieszybko pozbyć problemów. Jednak to nie jest raguła a jakaś Twoja skrajność (na szczęście).
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana :D

AleksandraAlicja

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Miejsce zamieszkaniaJaszczembie ;-)
Ja nie wiem, Arkady, w jakim Ty świecie żyjesz, bo większość moich końskich znajomych swoje konie ma kilka-kilkanaście lat. A po 3 miesiącach sprzedają właśnie ci, którzy się szybko zdecydowali, bo okazja :lol: Wbrew pozorom z mojego skromnego doświadczenia wynika, że Ci, co mają pieniądze i warunki na konie nie kupują pod wpływem impulsu, tylko jest to dobrze przemyślana decyzja, często po dłuższym czasie poszukiwania. Ale młoda jestem ;) , mogę się mylić.
W każdym bądź razie dziękuję za podpowiedzi, na razie wybieram się do Widzowa. Pooglądać ;)

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
Bardzo dobrze napisane AleksandroAlicjo i rozsądnie...Teź tak uważam. Kto szybko kupuje dwa razy kupuje... ;)
Prawda najbardziej boli oszustów...

titina

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1018 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKujawsko-pomorskie
|Aleksandro, możesz tutaj kupić klacze xx,
http://www.finisz.pl...opic.php?t=4128

Lub tutaj,
http://www.finisz.pl/forum/viewtopic.ph ... 9&start=15

I jeszcze tutaj
http://www.skgolejew...na_sprzedaz.php

;)

cx33

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Miejsce zamieszkaniaopolskie
Za Wrocławiem jest hodowla - w Golejewku koni pełnej krwi angielskiej.
Mam stamtąd swoją klacz :mrgreen:

biedrona.145

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1562 postów

cx33 napisał:

Mam stamtąd swoją klacz
A powiesz jaka to była klaczka? :mrgreen: może na niej jeżdziłam, bo jestem tam dosc stałą bywalczynią :)
"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń, na pierwszym miejscu chłopak, a przed nim tylko koń"

cx33

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Miejsce zamieszkaniaopolskie
biedrona.145,

Klaczka to Korsa, pewnie o niej nie słyszałaś bo została sprzedana jako źrebak :)

biedrona.145

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1562 postów
cx33, faktycznie nie słyszałam o niej
"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń, na pierwszym miejscu chłopak, a przed nim tylko koń"

ponny85

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaOstrowia
Konia praktycznie można kupić wszędzie. Możesz popytać w prawatnych lub też w państwowych stajniach, przeszukać różnego rodzaju ogłoszenia i popatrzeć na targach. Możliwości jest bardzo wiele. Musisz jednak bardzo uważać, jeśli kupujesz konia od osoby prywatnej. Jeżeli nie jesteś znawcą możesz bowiem kupić chore zwierzę. Dochodzenie swoich praw później może byź bardzo problematyczne.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych