Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Przydomek hodowlany WM

771 odpowiedzi w tym temacie

paco

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWlkp
Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem 5 urodziwych klaczy z hodowli WM. Dzięki panu Wojtkowi rozpocząłem hodowlę koni deutsche sportpferd w Wielkopolsce. W tej chwili oczekujemy pierwszych źrebaków po Tipsy's Pet.
Koniki trafiły do nas z tabunu w grudniu i bardzo szybko zaaklimatyzowały się do nowych warunków stajennych . Z początku obawiałem się ich zachowania po zamknięciu w stajni, dlatego że znajomi mnie trochę straszyli, że dzikie konie będą trudne w obejściu, ale zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie. Mają swoje charakterki ;), ale mimo wszystko dobrze współpracują z człowiekiem, nieraz zaskakuje mnie ich uległość i dobre zachowanie. Koniki bardzo szybko uczą się "nowego życia" oraz nawyków stajennych. Dziękuję panu Wojtkowi za wsparcie, fachowe porady... Wiem, że mogę na Pana liczyć w każdej sytuacji. Dołączam kilka zdjęć, jak pojawią się źrebaki to również na forum o tym napiszę ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

unique123

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejsce zamieszkaniaStuttgart/Wroclaw/Darlowo
Witam,

Po bardzo przyjemnej rozmowie z Panem Majewskim postanowiłam pochwalić się moim konikiem Unique-WM (rocznik 2014)

Trafił on do mnie przez przypadek w październiku 2015 po tym jak sprzedałam klaczkę, którą miałam przez 8 lat. Przyznam szczerze, ze kupiłam Uniqua zupełnie bez emocji z zamiarem dalszej sprzedaży. W międzyczasie urzekł mnie jednak swoim solidnym charakterem, dobrym ruchem, i mocną osobowością.

Przez moje perypetie życiowe (zaręczyny, poważny wypadek motocyklowy, zerwane zaręczyny) Unique zmieniał w przeciągu 1,5 roku kilka razy miejsce zamieszkania. Byliśmy we Wrocławiu w stajni Protos, w Skibnie u Pana Pawła Spisaka, znowu we Wrocławiu w Protosie 😜 I teraz trafiliśmy do Stuttgartu w Niemczech.
Każdą zmianę Unique przyjął, ze tak powiem "na klatę". Niegrzeczny był tylko podczas mojego pobytu w szpitalu, ale kiedy po 3 miesiącach mogłam się nim już zająć wystarczyły 2 dni na przypomnienie sobie wszystkiego co z człowiekiem związane.
Do mojego wypadku w sierpniu 2016 roku Unique był ogierem, zachowywał się poprawnie. Chodził nawet w ręku w tereny z klaczkami.
Pracowałam z nim dużo z ziemi, chodzilismy na spacery (daleko daleko w różne dziwne miejsca bez innych koni). Ze 2-3 razy skakał luzem do momentu w którym mi wyskoczył z ujeżdżalni 😁Ale teraz mamy hale, to za niedługo może go znowu puszczę. Na lonży chodzi świetnie. Siodło i wędzidło przyjął.Od niedawna lonzuje go na podwójnej lonży, krorą tez przyjął bardzo dobrze.
Chciałam zamieścić zdjęcia i filmiki, ale cały czas walczę z tą stroną i już nie wiem jak to mam zrobic. Ale będę próbować dalej 😁

unique123

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejsce zamieszkaniaStuttgart/Wroclaw/Darlowo
Nie udalo mi sie tutaj zamiescic zdjec i filmow, dlatego probuje zamiescic je na youtubie.

https://www.youtube....h?v=cIlJZ8XlM-8

https://www.youtube....h?v=u5d2u99oGL4

paco

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWlkp
Witam ponownie ;) Zgodnie z obietnicą, zamieszczam zdjęcie pierwszego źrebaka. Jest nim urodziwy ogierek Admir po Aspekcie II-WM. Pozdrawiam :)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

zuzol

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
Odpaś człowieku klacz, bo wygląda bardzo źle.

majewski

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Miejsce zamieszkaniaze Zgorzelca
Nie zgadzam się,z taką krzywdą. Odezwanie się,w formie człowieku jest brzydkie.Klacz nie jest klaczą mięsną i jej dziecko też nie jest planowane do sprzedaży w pierwszej klasie..Chwilę po porodzie ,kiedy działa oksytocyna bo klacz karmi i wciąga macicę to raczej w pierwszej klasie się nie sprzeda.Ojciec szczęśliwy,matka szczęśliwa,ogierek ciągnie siarę aż dudni i jest tym zachwycony.Ja się cieszę, właściciel i jego rodzina promieniuje radością(vide foto) i naprawdę nas to zuzoll nie obchodzi,że masz problem z wykonaniem planu kwartalnego dla Włoch

zuzol

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
majewskii bronisz Szanownego Pana paco, bo kupił klacz od Ciebie. Obrażasz mnie mimo, że nie masz pojęcia kim jestem i co robię. Zapewniam Cię, że nie mam nic wspólnego z hodowlą i chowem koni rzeźnych. Generalnie za tak obraźliwy post należą mi się przeprosiny.
Klacz wygląda źle zaraz po porodzie, za miesiąc jak źrebak z niej jeszcze więcej ściągnie , będzie wyglądała jak chodząca śmierć. Tak więc majewskii doradź swojemu klientowi, aby dokarmił klacz póki jest jeszcze na to czas. Na zdjęciach z grudnia konie wyglądają dobrze, próbuje dopatrzeć się fotki tej kobyłki, ale jakoś jej nie widzę.
Bądź człowieku- majewskii- bardziej obiektywny!

marek543

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
bardzo ładne konie to są

majewski

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
A w naszym tabunie kryje Tipsy's Pet i mamy źrebaki po nim.
https://www.youtube....h?v=gX1U91dLvsw

stef82

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKatowice
Pozdrawiam serdecznie hodowcę i wszystkich właścicieli rumaków WM. Mój zwierz absolutnie wspaniały - SIKORSKY II WM ( o.Landcordek, m.Sikorka)
Dołączona grafika

majewski

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
Al Gierek WM ( Wanderfurst han.-Asygnata WM xo po Adrar xx )najlepszy z naszej ekipy w Mistrzostwach Europy WKKW Młodych Jeżdzców.Najserdeczniejsze gratulacje.

majewski

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
Ostatnie posty nie są związane z hodowlą a tematy są księżycowe.Wracajmy więc do hodowli.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych