Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

O sędziowniu

32 odpowiedzi w tym temacie

ten_veroniq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5417 postów
  • Miejsce zamieszkaniazachodniopomorskie

Cytat

Cytat

Czy rozumiesz co chcę Ci powiedzieć ? - Nie.
Wobec tego już tak zostanie.
Wobec tego chyba nie ma sensu dalej ciągnąć tej wymiany zdań...

Kaczor

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Miejsce zamieszkaniaxyz
Uwazam, ze to sie chcialo osiagnac w tym temacie to walka z wiatrakami. Zakladajac, ze zawodnicy wzniosa "wielkie powstanie" przeciwko sedziom (co jest nieralne) to skad wezmiemy innych sedziow? Skad wezmiemy lepszych? Srodowisko zaprzegowe jest tak waskie, ze nie znajda sie nagle "z kapelusza" idealni sedziowie. Sedziowie sa lepsi i gorsi, a czy beda chciali byc najlepsi i miec 100% powazanie w calym srodowisku to zalezy od Nich i od Ich poglebiania wiedzy, bo jak wiadomo czlowiek uczy sie cale zycie. Z reszta nawet gdybysmy mieli w Polsce najlepszych sedziow na swiecie to i tak wszystkim sie nie dogodzi. A czy sedziowie sa stronniczy i nie zauwazaja postepow? Moze poprostu tych postepow nie ma! A zawodnik mysli, ze sa ogromne.. Ja jezdze coprawda dopiero 2 sezony, ale nie poczulem sie jakos bardzo urazony notami. Bylem bardziej lub mniej zadowolony z not sedziowskich, jak kazdy zawodnik, ale bardziej mi to dalo do myslenia nt. mojej pracy z konmi niz o "nawracaniu" sedziow..
Jednak jak juz wyzej pisalem uwazam, ze sedziowi powinni rozwijac swoje kompetencje i umiejetnosci, tak jak zawodnicy i nie mowie tez z niedowartosciowania, zazdrosci itp, tylko na zdrowy rozum chce(my) zeby bylo coraz lepiej :lol:

Peac ;-)

[ Add: Pon Lis 22, 2004 4:07 pm ]
Ps.
Nie moge sie wypowiedziec czy F-kowy zaprzeg skrzywdzono, czy byla faktycznie pomylka, bo nie bylem w Boguslawicach.

czytelnik

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
  • Miejsce zamieszkania...
Cóż ten veroniq, to wolne forum. Skoro nie masz ochoty na dyskusję merytoryczną i na konkretne argumenty to nie musisz jej podejmować. Szkoda tylko, że nie odniosłeś się do pozostałej częsci mojego postu skierowanego do Ciebie. Ale jak powiedziałem, to wolne forum. Zauważ proszę również, ze to my toczymy dyskusję o problemie, a najbardziej zainteresowana, załozycielka tego wątku jakos nabrała wody w usta i nie rzuca konkretami w dyskusji. Szkoda.
Nie wiem jak reszcie forumowiczów, ale mnie bliższe jest podejście Kaczora niż Verandy do tematu sędziowania.

Pozdrawiam

Cactoos

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
Witam, uwazam ze temat sedziow byl zawsze temat kontrowersyjnym. Uwazam jednak, ze nalezy dazyc do poprawy jakosci sedziowania, tworzyc kursy i szkolenia po to by ujednolicic system sedziowski bo twierdze ze za ruch wykonany dobrze zawodnik powinien dostac 8 a za zle 3 czy slabo 4, a nie caly czas poruszac sie w zakresie 5 do 7, w zaleznosci od tego jaki zawodnik wykonuje program
Karuzela i solarium dla koni !!

www.karuzele.stadniny.pl

www.KaruzeleDlaKoni.pl

ten_veroniq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5417 postów

czytelnik napisał:

Szkoda tylko, że nie odniosłeś się do pozostałej częsci mojego postu skierowanego do Ciebie.
Jakoś nie miałem ochoty, skoro Ty nie masz chęci rozwiać moich wątpliwości i tworzysz strefę tabu.
Zmiana nicka już na stałe?

czytelnik

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Cytat

....Sędzia jest "tylko" człowiekiem, który ma swoje sympatie i antypatie, złe i dobre nastroje. Na którego zaburzoną, lub nie zaburzoną percepcję wpływa wiele czynników. Który w końcu może być mściwy, lub nadmiernie wyrozumiały. Oraz zwyczajnie przekupny.
To nie sa wątpliwości. To sa STWIERDZENIA, dosyc kategoryczne stwierdzenia. Niestety nie poparte żadnymi konkretnymi arumentami.
Jak je zakwalifikować ??? Licze na Twoją domyślność. ;-)

Cytat

... Zmiana nicka już na stałe?......
O qurka wodna !!!! A to już chyba nie mieści sie w tym wątku ;) :lol:
Czyżby nie podobał Ci sie mój nick ? Bo mnie sie podoba :lol:

Pozdrawiam

ten_veroniq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5417 postów
Skoro przenieśliśmy się na PW, to nie będę się na razie ustosunkowywał :lol:
Nick? No tak mi się jakoś wydało... a zresztą, nie ważne! Podobać podoba.

Gość_Veranda._*

• Gość
Cześć wszystkim. Przeczytałam wszystkie odpowiedzi na mój artykuł i chyba Czytelnik mnie źle zrozumiał. Ja nie twierdzę, że wszyscy sędziowie są źli, nikt nie umie sędziować, a ja wiem wszystko najlepiej,bo chyba tak mnie podsumował. Jest paru polskich sędziów których cenie i darzę dużym autorytetem. I nie piszę tego po to,aby walczyć z sędziami czy wytykać im błędy. Chodzi o to,że każdy zawodnik jakiejkolwiek dyscypliny uczy się i dokształca przez całe życie, wydając na to mnóstwo pieniędzy i czasu. Każdy musi poszerzac swe choryzonty, aby być lepszym w tym co robi. Więc jeśli my zawodnicy robimy staramy się uczyć od najlepszych, to dlaczego sędziowie też nie moga iść na kursy doszkalające? Ja nie sądzę, aby zjawiskiem powszechnym było złośliwe złe sędziowanie, sądzę tylko,że niektórych rzeczy sędziowie po prostu nie wiedzą. I nie wstydem jest sie do tego przyznać,ale wstydem jest uważać,że wie się już wszystko. Uwazam,że gdyby zorganizować taki kurs doszkalający sędziów,to NAPEWNO wszyscy ambitni i wykonujący solidnie swoja prace sędziowie zgłosiliby się chociażby po to,aby zweryfikować swą dotychczas nabyta wiedzę. I nie sądzę aby poczuli się urażeni moim artykułe, bo on nie jest przeciwko sędziom.
A wracają do wypowiedzi Czytelnika,że w domu wyłapuje się błędy,a na zawodach jest się ocenianym,to masz rację. Ale odpowiedz sobie po co jesteś oceniany? Mnie się wydaje, że po to,aby sprawdzić, czy praca jaką wykonałeś w domu idzie w dobrym kierunku, czyli wychodza niedociągnięcia, nad którymi musisz pracować. Po to jest (w przypadku zaprzęgów) 20 punktowa karta oceniana na czworoboku i 10 pkt skala oceniana, aby OCENIĆ na ile dobrze wykonałeś dany ruch. I od tej oceny zależy czy po powrocie do domu będziesz pracował nad danym elementem,czy możesz skupić się już na następnym. Dla mnie ta ocena na czworoboku jest wyznacznikiem jaką pracę wykonałam w domy i ile jeszcze musze zrobić. Wydaje mi się,że mije argumenty są przejrzyste,ale OCZYWIŚCIE masz prawo nie zgadzać się ze mną Czytelniku. Nie rozymiem tylko dlaczego atakujesz mnie w swoich wypowiedziach,a nie próbujesz trafnie uargumentować swoich racji.Prosze wszystkich o dalsze opinie na temat sędziowania. Jeszcze raz podkreślam,że ja nie piszę przeciwko polskim sędziom,tylko żeby lepiej nam się jeździło.

czytelnik

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Veranda napisał:

] ......Więc jeśli my zawodnicy robimy staramy się uczyć od najlepszych, to dlaczego sędziowie też nie moga iść na kursy doszkalające?......
Powtorzę raz jeszcze : takie twierdzenie dowodzi, iż mimo, że startujesz nie masz pojęcia o tym jak zorganizowany jest system szkoleń sędziowskich. Ponownie powtórzę, że sędziowie uczestniczyli do tej pory MINIMUM co dwa lata w kursach licencyjnych, zakończonych stosownym egzaminem. Jeżdża na te szkolenia ( i inne, jesli tylko sa organizowane) na swój koszt. Nikt z grona sędziów (pozostając przy zdrowych zmysłach :lol: ) nie twierdzi, że wie juz wszystko. Ciagle trzeba sie uczyć czegoś nowego. Częste zmiany przepisów wymagaja ciągłego szkolenia. Taka jest prawda o światku sędziowskim.

Veranda napisał:

Nie rozymiem tylko dlaczego atakujesz mnie w swoich wypowiedziach,a nie próbujesz trafnie uargumentować swoich racji
Hmmmmmmmm, to może przeczytaj uważnie to co napisałem do tej pory. Informację o szkoleniach sędziów powtarzam dla Ciebie specjalnie po raz drugi. Czy to aby nie są KONKKRETNE argumenty w dyskusji ?
A może zmień założenie i od dzisiaj zakładaj, że sedzia nie chce Cię skrzywdzić i może mieć rację w swojej ocenie Twojego przejazdu ?
Piszesz, ze sa w Polsce sędziowie którzy ciesza się Twoim szacunkiem i są autorytetem dla Ciebie. Czy aby nie jest tak, że zjawisko o którym pisałas w odniesieniu do zawodników (zaszufladkowanie) jest Twoim udziałem w odniesieniu do sędziów ??? Iskrzenia na styku zawodnik-sędzoia istniały, istnieją i będą istnieć. Po prostu tam gdzie stykają się rózne ludzkie charaktery, dochodzi do zwykłych sympatii i antypatii. Nie przenoś jednak tego na całą grupę. To sa zjawiska dotyczące konkretnych osób.

Pozdrawiam

ewkaaa200

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 280 postów
Odnawiam temat. Aby nie tworzyć nowego tylko ten uzupełnić.

Chce uzyskać informacje jak teraz wygląda zrobienie kursu sędziowskiego? Zmieniło się coś? Jakie miejsca możecie polecać, gdzie warto taki kurs zrobić?

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
Podczepię się. Patrzyłam na stronie PZJ, anie znalazłam.
Gdzie można znaleźć kalendarz zawodów zaprzęgowych?

Madzia:)

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Miejsce zamieszkaniaokolice ZG
Co prawda niewiele tego jest, ale kalendarz jest dla wszystkich taki sam musisz po prostu wybrać dyscyplinę powożenie i wtedy Ci wyskoczy :D
W ten weekend są zaprzęgi na Partynicach, więc serdecznie zapraszamy! :)
Córka S nr 1

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
Byłam na kalendarzu.
Pokazało się 5 imprez z czego przy 3 nie ma podanego terminu.
Dziękuję bardzo za zaproszenie, jakbyście organizowali coś w późniejszym terminie to chętnie skorzystam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych