Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

FUNDACJA? CENTAURUS

165 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: CZY Centaurus powinien zostać skontrolowany? (15 użytkowników oddało głos)

CZY Centaurus powinien zostać skontrolowany?

1. tak (12 głosów [80.00%])

Procent z głosów: 80.00%

2. nie (1 głosów [6.67%])

Procent z głosów: 6.67%

3. nie wiem (2 głosów [13.33%])

Procent z głosów: 13.33%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

Aurela

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Miejsce zamieszkaniaRybnik

paula;) napisał:

co konkretniej złego robi ta fundacja?
wysil sie proszę i przeczytaj temat łącznie z odnośnikami... sama zrozumiesz...

Gość__*

• Gość

paula;) napisał:

A co konkretniej złego robi ta fundacja?
Nie no, nic. My tylko bijemy pianę z nudów. Podane linki są do blogasków z wirtualnymi adopcjami koffanych konisiów. Zajrzyj, może znajdziesz coś dla siebie.

Gość__*

• Gość
Nie mogę znaleźć na stronie Gazety Lubuskiej tego artykułu o sztucznym oddychaniu. Zniknął, czy co?

FASOLCIA

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów
  • Miejsce zamieszkaniałódzkie
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /629340071
Proszę Gość-u w pierwszym zdaniu jest napisane.
IM BARDZIEJ POZNAJĘ LUDZI (NIEKTÓRYCH)
TYM BARDZIEJ KOCHAM ZWIERZĘTA

Gość_anita_*

• Gość
nie ufajcie tej fundacji. oni naprawdę nie robią nic dobrego a pani Ewa jest delikatnie mówiąc złym i głupim człowiekiem. nie pytajcie dlaczego tak myślę bo już mam dosyć tej fundacji, ale wiem co mówię bo się sama o tym przekonałam

dominique

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1267 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPosen~!
strona Centaurusa nie działa, czyżby pani Ewa dała sobie spokój?

Gość__*

• Gość

dominique napisał:

strona Centaurusa nie działa, czyżby pani Ewa dała sobie spokój?

u mnie działa :twisted:

Anusiak

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWłocławek
Fundacja PEGASUS też powinna być skontrolowana !!!!!!!!!!!!!
Piszą o koniach niesamowite historie, które tak jak w przypadku tej klaczy o imieniu SARINA, jest nie prawdą i jeżeli dalej takie kłamstwa będą wypisywane to sprawą może powinna zająć się Pani E.Jaworowicz.
Ja rozumiem że muszą wypisywać historie tragiczne, by znaleść sponsorów ale dlaczego oczerniają ludzi któży wcześniej te konie mieli, ja nie mówię że inne konie były dobrze traktowane i że nie cierpiały. Ale na litość......., brak mi słów.
A jeśli chodzi o SARINKĘ znałam tą klacz od kilku lat i była oczkiem w głowie jej opiekunów, one by serce oddały by klaczka miała dobrze. SARINA nie była traktowana jak rzecz i to osirodek hipoterapi zadzwonił do fundacji, a nie fundacja ją odszukała i chciała ją "uratować od śmierci", czy było by dla niej miejsce, jeśli nie to ja byłam w kolejce by kupić SARINĘ. Razem z koleżanką przez ładnych pare lat szukałyśmy SARINY ale fundacja wymigiwała się od pytań, co z nią się dzieje, chciałam ją adoptować. A właśnie czemu nie można adoptować konia i zabrać go do własnej stajni ? przecież schroniska tak działają by szukać ludzi dobrej woli, którzy mają możliwości ????.
Powiem też że nasz ukochany RUCZAJ który był u nas na hipoterapi dożył 29 lat ;) .

A tak napisał PEGASUS o tej klaczy:
Sarina jest obecnie najstarszą kobyłką w Fundacji PEGASUS. Jest bardzo mądrym koniem uczącym źrebięta dobrego wychowania. Klacz była użytkowana w sporcie (WKKW), dała wiele źrebiąt i przez 10 lat pracowała w hipoterapii. Niestety właścicieli zaskoczyła starość Sariny. Gdy osiągnęła słuszny wiek (23 lata) została zastąpiona młodszym koniem. Przestała zarabiać na swoje utrzymanie. Stała się zbędnym ciężarem, a ośrodkowi hipoterapii potrzebne były pieniądze. Na szczęście wiele osób zareagowało na nasz internetowy apel - Sarinę wykupiła Fundacja, a nie rzeźnia.
Ania

ms_konik

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Miejsce zamieszkaniamazowieckie
A gdzie ma swoją siedzibę fundacja Pegasus i kto tam dowodzi?

FASOLCIA

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów
http://www.pegasus.o...hp?page=kontakt Kontakt do Fundacj Pegasus

Jeśli chodzi o Pegasusa, to ja póki co nie mogę złego słowa powiedzieć. Pegasus jako jedna z niewielu Fundacji pomagała mi przy koniach na rzeź,, wtedy kiedy nie wiedziałam jak sie do tego zabrać, co prawda nie była to żadna pomoc fizyczna, ale Pani nakierowała mnie na odpowiednie tory i zaoferowała schronienie tymczasowe (lub stałe zależnie od wyroku sądu)dla zwierząt( jeśli byłyby odebrane właścicielowi) http://swiatkoni.pl/...opic.php?t=9628
Z tego co wiem od znajomych(co nie musi być prawdą)Pani, która prowadzi Fundacje Pegasus jest adwokatem i przynajmniej nie czerpie korzyści materialnej z działalności Fundacji, tak jak dzieje się, to w innych fundacjach.
cytat Anusiak
"A tak napisał PEGASUS o tej klaczy:
Sarina jest obecnie najstarszą kobyłką w Fundacji PEGASUS. Jest bardzo mądrym koniem uczącym źrebięta dobrego wychowania. Klacz była użytkowana w sporcie (WKKW), dała wiele źrebiąt i przez 10 lat pracowała w hipoterapii. Niestety właścicieli zaskoczyła starość Sariny. Gdy osiągnęła słuszny wiek (23 lata) została zastąpiona młodszym koniem. Przestała zarabiać na swoje utrzymanie. Stała się zbędnym ciężarem, a ośrodkowi hipoterapii potrzebne były pieniądze. Na szczęście wiele osób zareagowało na nasz internetowy apel - Sarinę wykupiła Fundacja, a nie rzeźnia."
Anusiak czy to cały opis o SARINIE? Czy tylko fragment?

Swoją drogą myślę, że każda Fundacja i fundacja powinna być skontrolowana, bo to co się dzieje, to normalny szok ;) ;) :sad: chyba nie ma Ffundacji, o której internauci piszą tylko same superlatywy, zaczęłam się interesować różnymi Ffundacjami i to co czytam na różnych forach mnie przeraża i to bardzo.
Pozdrawiam Serdecznie ;)

dominique

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1267 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPosen~!
Tak tylko przy okazji nadmienię, że temat poświęcony jest fundacji CENTAURUS ;)

Anusiak

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWłocławek
Konkretnie chodzi mi o SARINKĘ, niechcę by ktoś pisał o tej klaczy, że mieła wcześniej źle, bo czytając opis FUNDACJI z tego wynika.
Czy kogoś to wogóle interesuje że, BOLI SERCE jej byłych opiekunów i mnie ????.
Niechcę sobie strzępić języka, bo i tak wyjdzie że ja jestem ta niedobra, bo się czepiam. Uważam że opis Fundacji powinien być skorygowany, to moje zdanie, a co zrobią, to tylko i wyłącznie ich sumienie.
FASOLCIA jeśli interesuje cię ta fundacja, to niewiesz jaki jest opis SARINY ??? przecież ta fundacja tobie pomagała.
Każda Fundacja powinna być kontrolowana, jej działania, wydatki itp. to dla dobra fundacji. Wtedy ludzie dobrej woli pomagając finansowo, nie czuli by się oszukani, a może ich wrażliwe SERCA pomogły by więcej ?
To ostatnia moja wypowiedz w tym temacie z tego forum, bo niechcę wciągać się w przepychanki słowne !
PS. FASOLCIA a jak będziesz w stajni gdzie jest SARINKA, znajdz ją i powiedz że bardzo za nią tęsknie, i jak tylko będzie możliwość, chciała bym ją jeszcze kiedyś zobaczyć ;)
Ania

FASOLCIA

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów

Anusiak napisał:

Konkretnie chodzi mi o SARINKĘ, niechcę by ktoś pisał o tej klaczy, że mieła wcześniej źle, bo czytając opis FUNDACJI z tego wynika.
Czy kogoś to wogóle interesuje że, BOLI SERCE jej byłych opiekunów i mnie ????.
Niechcę sobie strzępić języka, bo i tak wyjdzie że ja jestem ta niedobra, bo się czepiam. Uważam że opis Fundacji powinien być skorygowany, to moje zdanie, a co zrobią, to tylko i wyłącznie ich sumienie.

ANUSIAK-Pisałaś może do Fundacji jakąś Prośbę, żeby skorygowali opis???Jęśli ni, to może warto napisać???

FASOLCIA jeśli interesuje cię ta fundacja, to niewiesz jaki jest opis SARINY ??? przecież ta fundacja tobie pomagała.
ANUSIAK-Interesują mnie wszystkie Ffundacje i nie to co jest napisane na ich stronach, ale bardziej opinie i histoie ludzi, którzy np.pomagali jakiejś Ffundacji a się zawiedli etc...

Każda Fundacja powinna być kontrolowana, jej działania, wydatki itp. to dla dobra fundacji. Wtedy ludzie dobrej woli pomagając finansowo, nie czuli by się oszukani, a może ich wrażliwe SERCA pomogły by więcej ?
ANUSIAK zgadzam się z Tobą w każdym słowie

To ostatnia moja wypowiedz w tym temacie z tego forum, bo niechcę wciągać się w przepychanki słowne !
ANUSIAK przynajmniej ze mną się nie przepychasz, ani ja z Tobą, być może mnie źle zrozumiałaś, {bo ja ogólnie mam kiepski przekaz w pisaniu}

PS. FASOLCIA a jak będziesz w stajni gdzie jest SARINKA, znajdz ją i powiedz że bardzo za nią tęsknie, i jak tylko będzie możliwość, chciała bym ją jeszcze kiedyś zobaczyć ;)
ANUSIAK przestań, bo i ja zacznę ryczeć, bo już mi się łezki w oczach kręcą jak czytam, to ostatnie Twoje zdanie.
Serdeczne Pozdrowienia dla Ciebie Anusiak
P.S.Bardzo mi przykro z powodu SARINKI

lunapo

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniapoznań
Witam,
Pani Ewo, Panie Krzysztofie
wczoraj zrobiliście coś BARDZO ZŁEGO i doskonale o tym wiecie...
odebraliście dziecku konia!
ZABRALIŚCIE JAGODZIE BAJKĘ!!!
ODEBRALIŚCIE Jej PRZYJACIELA!
Igracie uczuciami zarówno tej dziewczynki jak i zwierzęcia!
To jest żałosne i nie do przyjęcia!!!
Patrzyła na to moja córka... patrzyły inne dzieci! Płakały!
Płakali dorośli i zastanawiali się
nad sensem waszej Fundacji!!!
Jagoda ofiarowała tej klaczy swoje serce- 3 lata wspólnych zabaw, wyjazdów na zawody, wspaniałej, codziennej opieki!
A WY ZABRALIŚCIE Ją siłą!!!
Koń robił wszystko, by nie wejść na bukmanę ale Wy nie daliście za wygraną!
Weterynarz nafaszerował Bajkę jakimś "świństwem" i zwierzak musiał się poddać:mrgreen:

Gdyby BAJKA mogła mówić.........

FUNDACJA CENTAURUS to dla KONI coś gorszego niż rzeź!
Przekonalam się o tym wczoraj i dzisiaj w nocy kiedy moje dziecko krzyczało przez sen!
Istotą każdej fundacji jest ratowanie a nie zabijanie ale FUNDACJA CENTAURUS pomyliła pojęcia:-(
Kończę już moje żale i mam nadzieję Pani Ewo, że kiedy spojrzycie BAJCE w oczy zrozumiecie swój błąd!
Pozdrawiam.

amba

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Miejsce zamieszkaniaŁódź
a o co chodzi? :mrgreen:
Moja klacz jest wspaniała. Kiedys ją uduszę :)Dołączona grafika

Faza

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
a może by tak opowiedziec co się stało?
Rozumiem ,że pana/i zdaniem kon został odebrany niesłusznie?
No to trzeba oddac sprawę do sądu. Walczyc z czyms takim o ile jest pan.i przekonana o niesłuszenj decyzji fundacji.

kermit

Advanced Member

• Moderator
  • 10092 postów
A to można tak po prostu komuś odebrać własność ?
Bardzo prosze o wyjaśnienie!!
Moderator nie odpowiada na zażalenia w związku z otrzymanymi karami. Bierz odpowiedzialność za swoje wpisy.

Faza

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
znałam kiedys pewnego inspektora z Tozu, gosc nigdy nie miał skrupułów , jak uwazal ,że zwierzakowi dzieje się krzywda raz dwa załatwiał zabranie zwierzat. Poprostu podjezdzał na komendę Policji , prosił o obstawę i wchodził legitymujc się jakims tam papierkiem. Zdarzyło mu się pare razy dokonac interwencji bez wyraznych podstaw ale... do dnia dzisiejszego tak działa. No najwyżej pare rozpraw przegra ale w większosci trafia w 10-tkę. U mnie kiedys były dwa konie odebrane interwencyjnie własnie przez niego. Miał tu w 100% rację i sad rejonowy skazał własciciela koni jakąs karą i zaborem zwierzat. Facet się odwoływał a ja...cholercia tez byłam ciągana przed oblicza sądu. Najgorsze dla mnie było to ,że ciągle musiałam brac urlopy lub inne dnie wolne z pracy bo rozprawy były dosc daleko od mojego miejsca zamieszkania.

met

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2571 postów
  • Miejsce zamieszkaniaprawie jak krakow
mysle, ze chodzilo o odebranie konia z adopcji raczej
postaram sie dowiedziec cos wiecej - takie histeryczne posty na forach raczej wiele nie wyjasniaja
1% podatku zbieramy dla Komitetu Pomocy dla Zwierząt: nr KRS 0000015352 - cel szczególny "Szkapa"

amba

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1108 postów
a ja mam pytanie troszkę boczne: czy inspektor TOZ-u ma jakies wykształcenie kierunkowe (weterynarz, zootechnik)? Bo oczywiście, przypadki eweidentne, to każdy zobaczy, ale w niektorych, to dobrze by było, zeby ktos sie znał, bo bywa, że TOZ przyjeżdża oglądac starego konia, ktory akurat tak sie starzeje, że chudnie...

Cytat

takie histeryczne posty na forach raczej wiele nie wyjasniaja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych