Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Oder

30 odpowiedzi w tym temacie

calinkarose

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
Chcialabym zebyście mi powiedzieli mi co sądzicie o nie żyjącym już ogierze Oder :cool:
konie chodzące konkursy, ich zdjęcia.
Calinka

Querido

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWielkopolska
Sporo świetnych skoczków zostawił.. Tak na szybko przychodzą mi do głowy: Ozer, Odmęt, Akcent..

fonglucik

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1144 postów
Bardzo dobry ogier .pprzekazywał skoczność.i tak naprawdę ja nie widziałam konia który by nie chciał skakać.nawet na NN dawał sobie radę. I to jest własnie taki typ ogiera którego cenię.Sam Oder -Traken prosto z Rosji-był piekny,drobny i skoczny.Jak znajde jego rodowód i nie ten po tatusiu czy mamusi .Rozpisałam go kiedys bardzo mocno ,bo Oder był spokrewniony z naszymi konmi tr. po przez opatije i chyba orgietke.ale sprawdzę. Jak niewiele jest takich ogierów które tak silnie przekazują swoje cechy użytkowe.(nie przekazywał masci,dzieci przeważnie z urody szły po matce.ale za to inteligencja po tatusiu :cool: )

Aurela

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Miejsce zamieszkaniaRybnik
ja znam jednego z synów Ogara W, samego Odera nie widziałam na oczy ale ten jest podobno sobowtórem ojca (może znajdę jakieś foty), jest wałachem (był wnętrem), nieduży skoczny konik :cool:

jest fota w galerii ŚK ale nie wolno kopiować

http://www.swiatkoni...?p=11&idgal=830 zdjęcie nr 17

a tu zdjęcie 11
http://www.swiatkoni...?p=11&idgal=701

calinkarose

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
ja mam kobyłke po Oderze :)) z głową to ona nie ma dorze :P
nie moge znaleść nigdzie w internecie zdjęć Odera :/ :cool:
macie może jakieś zdjęcia ?
Calinka

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
miałam przyjemność widzieć Odera na własne oczy. Koń zachwycający, lekki w ruchu, po prostu cacko. Traken rosyjskiego pochodzenia {Espadron -Opiegatka}.

ms_konik

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Miejsce zamieszkaniamazowieckie
Jest jeden ogier uznany po Oderze-Lord Oder.
Można o nim poczytać...trzeba wejść na http://www.trakeny.pl, dalej w ogiery preferowane do krycia i kliknąć na Lorda.
Słyszałam, że dzieci Odera nie zawsze mają równo pod sufitem.
Samego Odera widziałam jak jeździł na nim G.Kubiak i w pamięci utkwiła mi sytuacja jak przed wjazdem na parkur Oder się wspiął i rąbnął do tyłu, Pan jeździec potem sobie leżał na trawce i udawał że wypoczywa na łonie natury a konio jak szalony zwiedzał parkur :cool: .
Rzeczywiście Oder przykuwał uwagę urodą i soczystymi skokami.

fonglucik

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1144 postów

ms_konik napisał:

Pan jeździec potem sobie leżał na trawce i udawał że wypoczywa na łonie natury a konio jak szalony zwiedzał parkur .
:cool: :P
ms_konik, Te wielkie konie muszą być nienormalne.Normalne konie niezrobiły by tego co dokonują geniusze.Kazdy geniusz ma pod sufitem lekko lub bardziej nastukane.Wtedy kiedy Kubiak jezdił na nim to była jazda tz ułańska.Poczatki. popatrzms_konik, jaki moądry konio sam poszedł pokonać parkur,a niech jezdziec odpocznie nałonie natury, Ha jeszcze wrazliwy i wyrozumiały.

sygnaliczny

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKielce
Oder to był bardzo fajny konik. Tu macie linka do str z jego zdjęciem i pochodzeniem. Są tam też jego potomkowie :cool: :P :) Miłego czytania :)

http://www.trakehner...php?ID=5&ID_p=1

Aurela

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2506 postów
Dżizyz o Lordzie zapomniałam, no tego też znam (stoją w tej samej stajni) Ogar podał się urodą na tatusia a Lord ma chyba po nim tak zjechane, bo do łatwych koni nie należy :) ale faktem jest że skoczne oba i urodziwe skubańce :P

tu dużo o samym Lordzie i jest parę fotek w galerii

http://www.trakehner...php?ID=5&ID_p=1

edit :heh ta sama stronka :cool:

ms_konik

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
Edzia69-Matka Odera nazywa się Opieczatka, po prostu źle przetłumaczone było...
Sprawdzałam w rosyjskiej Księdze Stadnej :cool: , której jesteśmy szczęśliwymi pasiadaczami :P .

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin

ms_konik napisał:

Edzia69-Matka Odera nazywa się Opieczatka, po prostu źle przetłumaczone było...
Sprawdzałam w rosyjskiej Księdze Stadnej :cool: , której jesteśmy szczęśliwymi pasiadaczami :P .
kurcze no prawdziwi z Was szczęściarze faktycznie, zazdroszczę, mam księgi ale niestety :) tylko polskie .
A nazwę matki oczywiście w "swoich " księgach poprawię!
z tymi nazwami nazwami to często sie pomyłki zdarzają. W/g Niemców matka polskiej hodowli trakena Patrona to PALATKA, a u nas ta klacz figuruje jako PALETKA

Omlecik

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6688 postów

Aurela napisał:

Dżizyz o Lordzie zapomniałam, no tego też znam (stoją w tej samej stajni)
Już nie stoją po Ogar od dłuższego czasu bawi w Holandii :P

Zresztą Ogar też łatwego charakterku nie miał. Nie zapomnę jak mnie użarł w plecy :cool:

Jest tez Lord Oder II (a III narazie dorasta, i ponoć będzie najgorszy z całej wesołej trójki), który jest 1000 razy gorszy od pierwszego. Wystarczyło pojechać na zawody do Stodół w zeszły wekend, żeby zobaczyć jego akrobację. Juz o tym, że wspiął się w koniowozie, tak, że tylko cudem nie wsadził szłap w kraty w oknach, nie wspomnę :)

florcia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1645 postów
  • Miejsce zamieszkaniawielkopolska
taka wzmianka po Oderze boją sie konie rowow i są najczesciej kare lub ciemnogniade
trzeba wlozyc duzo pracy w konia ale sie oplaca :cool:
Skakał jak "nigdy" "zrzucał" jak zawsze

ms_konik

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
Jeszcze Palatkę to zrozumiem, bo zagranicznaki Ł nie znają :) , ale Paletki to juz nie :cool: .
Ale inna sprawa, że takie błędy to masakra- bardzo dużo czasu zajęło nam rozszyfrowanie pochodzenia naszego ogiera, z konsultacjami w SK Dowatora(Białoruś) włącznie :) .
Omlecik-no słyszałam o tych Lordzikach pana T.,że są maksymalnie fantazyjne :P, a tego kasztana(II chyba) widziałam, hihihi,wesoło to wyglądało.

Aurela

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2506 postów
Omlecik, no co ty, przecież Lordy to moje ulubione bestje, ja nigdy nie doświadczyłam od nich niczego złego, takie moje bobaski :cool: a Tofik to mniamuśny kasztanek (raz tylko chciał mnie użrać, ale w porównaniu z moim Rudzielcem to aniołki)... Może jak ja bym z chłopakami na zawody jeździła...

Omlecik

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6688 postów
Aurela, skoro już nawet mister Skrzyp stwierdził, ze trzeba tofiarza wyskastrowac, to pomyśl sobie co z niego za bestia się zrobiła :cool: Myśmy stali, i modlili się, żeby się na betonie nie rozjechał, bo by było i po nim i po jeźdźcu. On na swoim podwórku to aniołek, ale na zawodach wstępuję w niego jakiś demon. Jak idziesz koło niego to widzisz tylko te k***ki w oczach, które mierzą jak cię trafić. A kryć chciał wszystko co się rusza, obojętne czy koń, pies czy człowiek - na plecy można wszystkiemu wskoczyc :P Po zawodach wszyscy - bez wyjątków - mieli go serdecznie dość. a jak wrócił do domu, to znowu stał się miłym i sypatycznym Tofikiem :)
W porównaniu z nim siwy Lord to istna ostoja spokoju :)
I am Jose Jalapeno...on the stick

Aurela

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2506 postów
e tam... to daj znać na których zawodach będzie znowu to przyjadę się przekonać :cool:

fonglucik

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1144 postów
Wpadłam na pomysł zeby pokryć swoja fonglucice tym Lordem Oderem :razz: dzwoniłam tam gdzie stacjonuje i cisza .no tak już kombinuje czym i ciagle myslę ,myslę i zima mnie zastanie :mrgreen:

calinkarose

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
w sumie moja kobyłka niczego nie boi sie skakać... jest dokładna..jak sie puknie raz to potem skacze na przeszkodą pół metra :mrgreen: rowów sie nie boi... ale boi sie wszystkiego innego...
i jako klacz bardzo lubi kryć xD ogierzy sie do innych koni :razz: i kopie przednimi nogami ;p
w jeździe jest trudna x/ nie ukrywam mam z nią 3 światy ;p ale ważne że skacze czysto :grin: i lubi to robić :mrgreen:
Calinka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych