Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

kurs hipoterapeutyczny

26 odpowiedzi w tym temacie

Wigor

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

njuschaa napisał:

S P R A W D Z I A N U M I E J Ę T N O Ś C I J E Ź D Z I E C K I C H
kwalifikacyjny na kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością
hipoterapia

Umiejętności jeździeckie sprawdzane i oceniane są przez komisję egzaminacyjną:

1. Budowa, zastosowanie i dopasowanie poszczególnych elementów rządów końskich i sprzętu jeździeckiego.
2. Lonżowanie konia.
3. Jazda na oklep we wszystkich chodach.
4. Ujeżdżenie na poziomie kl. L
5. Pokonanie w kłusie sześciu koziołków (cavaletti) o wys. 30 cm ocenie podlega równowaga jeźdźca, podążanie z ciałem za ruchem konia, poprawność użycia pomocy.
6. Bezpieczne obchodzenie się z koniem w stajni, na ujeżdżalni

W przypadku nie zdania egzaminu w pierwszym terminie istnieje możliwość egzaminu poprawkowego w terminie późniejszym (pod koniec części teoretycznej kursu) za zgodą osoby przystępującej.

Instruktorzy rekreacji konnej ze specjalnością jeździectwo oraz trenerzy sportu jeździectwa są zwolnieni z egzaminu jeździeckiego. Należy dostarczyć oryginał legitymacji w dniu egzaminu.

mam pytanie. czy na egzaminie z jazdy konnej odpytują z budowy konia, ogłowia, siodła? czy wiecie może gdzie odbywają się zajęcia z kursu hipoterapii w Krakowie?

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Wigor, u nas nie pytali,ale to wychodziło w praktyce,bo gdy proszono o przyniesieniu jakiejś części rzędu to trzeba było wiedzieć,co wziąć,ale generalnie odpytywania z tego nie było,to powinni w większości wszyscy znać ;)
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

Wigor

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Obiś napisał:

Wigor, u nas nie pytali,ale to wychodziło w praktyce,bo gdy proszono o przyniesieniu jakiejś części rzędu to trzeba było wiedzieć,co wziąć,ale generalnie odpytywania z tego nie było,to powinni w większości wszyscy znać :)

dzięki. a wiesz może gdzie odbywają się zajęcia w Krakowie? czy wiesz może czy jest możliwość odrobienia części praktyk wolontariatem z hipoterapii? chodzi mi o to że równocześnie z kursem będę chodziła na studia i nie wiem czy wyrobię się z zaliczeniem wszystkich godzin praktyk i dlatego myślałam że może ten wolontariat włączy się już w te praktyki. czy jest to możliwe?

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Wigor, hmmm...myślę,że wolontariat by Ci wliczyli w praktyki,pod warunkiem,że ktoś Ci się pod tym podpisze,jeśli chodzi o ilość godzin,to sie nie przejmuj,rzadko jaka stajnia każe wyrabiać całość, podpisują,że były odbyte wszystkie godziny a w rzeczywistości nie były :) , także to myślę do dogadania jak najbardziej, a gdzie w Krakowie jest taka możliwość to niestety nie mam pojęcia... a studiujesz dziennie czy zaocznie?

Wigor

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Obiś napisał:

Wigor, hmmm...myślę,że wolontariat by Ci wliczyli w praktyki,pod warunkiem,że ktoś Ci się pod tym podpisze,jeśli chodzi o ilość godzin,to sie nie przejmuj,rzadko jaka stajnia każe wyrabiać całość, podpisują,że były odbyte wszystkie godziny a w rzeczywistości nie były :) , także to myślę do dogadania jak najbardziej, a gdzie w Krakowie jest taka możliwość to niestety nie mam pojęcia... a studiujesz dziennie czy zaocznie?

studiuję dzienne. jestem na 1 roku. to się cieszę, bo myślałam że bardzo się trzymają liczby godzin. szczególnie że gdzieś czytałam że trzeba zaliczyć wszystkie godziny aby dopuścili mnie do egzaminu końcowego. a wiesz może ile jest do zaliczenia godzin praktyk?

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Wigor, szczerze,to nie pamiętam, ale sporo tego było,dlatego ludzie nie "wyrabiali" całej ilości,bo nie dawali rady-nie godzili tego z pracą czy właśnie np studiami. Z tym,że naprawdę nie było osoby,której by się o praktyki czepiali,ważne,żeby Ci ktoś ten papierek podpisał,że praktyki odbyłaś i tyle :) . Ja przesunęłam studia o rok, ze względu na ten kurs,ale u mnie to było związane też z przeprowadzką na ten rok, podjęciem pracy itd itp,więc problem był bardziej złożony i nie miałabym szans tego pogodzić,ale jak studiujesz dziennie to nie ma problemu :)

Wigor

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
dzięki:) podejdę jeszcze do Fundacji podowiadywać się o szczegóły.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych