Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Siodło do dżigitu

14 odpowiedzi w tym temacie

hAlDir17

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
  • Miejsce zamieszkaniapojezierze drawskie
Witam, jest to chyba mój pierwszy post na tym podforum o ile nie na całym forum. Od razu mówię że kaskaderem nie jestem. Interesuje mnie siodło do dżigitu, ile może kosztować gdzie mozna takie dostać i czy siodło dziś używane do dżigitu dużo różni się od kozackiego jarczaku?

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa

hAlDir17 napisał:

Witam, jest to chyba mój pierwszy post na tym podforum o ile nie na całym forum.
A zatem serdecznie witamy

hAlDir17 napisał:

Od razu mówię że kaskaderem nie jestem.
Wszystko przed Tobą ;)

hAlDir17 napisał:

i czy siodło dziś używane do dżigitu dużo różni się od kozackiego jarczaku?
siodło do dżygitu to dwie ławki, most, uchwyty, poducha i tyle pętli, pasków, uchwycików itp ile Ci potrzeba, także rózni się tyle ile je sama poróżnisz
:roll:

hAlDir17 napisał:

ile może kosztować gdzie mozna takie dostać
w sklepie raczej nie kupisz, trzeba robic na zamówienie. Koszt w zależności od patentów jakie tam pomontujesz, czyli od Twojej wyobraźni i faktycznych potrzeb ale mniej więcej musisz liczyc 1500 zł[/code]
Obok człowieka koń jest najszlachetniejszą istotą na ziemi.

hAlDir17

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
ok wielkie dzięki za wyjaśnienia. Takie siodła widziałem tylko na zdjeciach no i na Zingaro ale szczegółów w tym tępie nie dało sie dostrzec. A czy istnieje mozliwosc przerobienia angielskiego siodła żeby sie nadawało do dżigitu? jeżeli tak to co trzeba zmienic, wyrzucic domontować? Na razie pytam sie tylko z ciekawosci ale kto wie czy tego nie spróbuje, tylko nie wiem od czego zacząć zeby sobie krzywdy nie zrobic:D

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

hAlDir17 napisał:

ale kto wie czy tego nie spróbuje, tylko nie wiem od czego zacząć zeby sobie krzywdy nie zrobic
zdecydowanie zaczął bym od znalezienia kogoś kto się na tym zna i pocwiczenia wyłącznie pod jego okiem. Nie radziłbym próbowac samemu dżygitu. Zdecydowanie odradzam. Jak u kogoś takiego powiczysz na jego siodłach to wtedy będziaesz wiedziala czy Ci się to podoba i czy chcesz się w to bawic i wtedy ewentualnie możesz uszy sobie siodlo. Taka jest moja rada.
Pozdrawiam
Obok człowieka koń jest najszlachetniejszą istotą na ziemi.

hAlDir17

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
Aha, rozumiem dzięki za radę. A są może jacyś ludzie jeżdżący dżigit z zachodniopomorskim, najlepiej na pojezierzu drawskim?? (sorry bo to juz off topic)

Tomek Łoza

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
mozesz zaczac np. od kulbaki wz.36

hAlDir17

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
Mam już siodło western, co prawda nie moje ale mogę go używać. Dodatkowo moge uczyć sie na koniu któremu zdażało się chodzić takie lokalne pokazy, a poza tym jest ujeżdżony w stylu western (nie wiem dlaczego piszecie do mnie jak do kobiety, bo nią nie jestem :smile: )

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
ze mnie żaden kaskader, ale mam link do producenta takich siodeł
http://www.viator-we...n.waw.pl/a.html

KBeata

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
mam swoje siodło do sprzedania. Było dużo używane jest jednak całe i zdrowe tylko poduszka trochę się poprzecierała ale może cię zainteresuje. Jeżeli chcesz prześlę ci zdjęcia.

hAlDir17

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
Nie wiem czy będzie mnie stać, za dużo wydatków ostatnio ale obejrzeć chciałbym haldir17@wp.pl

stanisz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 85 postów
Stary temat ale może sie komuś przyda. Ja osobiście używam kulbaki wojskowej polskiej 36. Ale ostatnio spotkałem bardzo ciekwae siodło prawdopodobnie jedyne na swiecie bo jego wykonawca po prostu zrobił jedno sam dla siebie:) Postaram sie o fotki ale nie obiecuje. Siodło było wszyte w czaprak na ławkach aluminiowych więc lekkie, z bardzo niskim środkiem ciężkości. Siodło miało 3 popręgi 2 dolne normalne a jedno przez całe siodło. Właściciel nawet przy mnie na popuszczonym popręgu zrobił zwis i siodełko ani drgneło. Ale ceni sobie ok 4 tyś :evil: ale za to jest bardzo wygodne na rajdy

przedswit

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów
  • Miejsce zamieszkaniamalopolska
znam goscia ktory robi super siodla do takiej zabawy :wink: ma kilka wzorow . :wink:

ewkaaa200

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 280 postów
Mam nadzieję że kiedyś wstawisz zdjęcia tych cudeniek :wink:
Witamy na forum :wink:

przedswit

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów