Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Siodło rajdowe

99 odpowiedzi w tym temacie

Zarazek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
Mam pytania odnośnie siodełka rajdowego :twisted:. Wyczytałam, że one
mają te ławki takie długie z tyłu, żeby rozkładały ciężar
jeźdźca na większa powierzchnię. A z drugiej strony znajoma mi
powiedziała, że to bzdura, bo te ławki tłuką konia po nerkach a
nie odciążają. Więc sama już nie wiem jak to jest...

Mój konik ma 153cm w kłębie, a obecne nasze siodełko to 17,5
Stubben. Niby skokowa, ale wcale tak nie wygląda... więc
uniwersalne :wink:. Na długie trasy się średnio nadaje, więc
myślałam o rajdówce Pfiffa, ale robią tylko 18... Więc nie wiem

czy to będzie pasować.

Daję zdjęcia, żeby było widać jak konio wygląda w siodełku.
To jest w mojej starej 17,5. Więc nie jestem pewna czy 18 nie
będzie za wielka... Możecie doradzić? Będę wdzięczna :*

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów

Zarazek napisał:

bo te ławki tłuką konia po nerkach a
nie odciążają
Gdyby tak było, takie siodła nie miałyby racji bytu w sportowych rajdach konnych, nie stosowałoby sie również siodeł o podobnym rozkładzie ciężaru w jeździe western, dalej wszystkie konie wojskowe w zamierzchłych czasach miałyby problemy z grzbietem...

Zarazek napisał:

myślałam o rajdówce Pfiffa
to przestań myśleć o Pfiffie i poszukaj używanego Daw Maga (Max), lub siodła podobnej klasy. Pfiff rozpadnie Ci się po 3 , no może po 6 miesiącach... Cena tego siodła mówi sama za siebie :-/ Mam doświadczenie ze sprzętem tej marki i nigdy nikomu go nie polecę... Skóra jakości mniej niż marnej, wszystkie szycia "na sztukę" , poduszki źle wypełnione, etc. Jednym słowem koszmar totalny i dla konia i dla jeźdźca...
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana :D

Zarazek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
Widzialam tego Daw-Maga, super jest... :wink:. Skoro tak mówisz, to wole poczekać dlużej i kupić cos lepszego :twisted: i właśnie zalezy mi na tym, żeby było siodelko używane i juz "rozjeżdżone". Ale myslisz, że 18 nie będzie za długa na mojego koniczka?

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów
Często jeździłam w Maxie szczerze sobie to siodło chwalę. Pomimo, że tyłek przyzwyczajony do Kiefferków - Max to na prawdę dobre, wygodne siodło. Poza funkcją siodła rajdowego - dzięki swojej wszechstronności umożliwia też i skoki i ćwiczenia ujeżdżeniowe :twisted:
Co do wielkości na konia - pojęcia nie mam... takie zdjęcia niewiele mówią niestety
Najlepiej po prostu przymierzyć

Na marginesie piękny zwierz (jedynej słusznej maści hihi :wink:)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana :D

sumka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1025 postów
  • Miejsce zamieszkaniaBytom
Ja uzywam rajdówek Daw- Maga w pracy i nie narzekam- wygodne, no może troche cięzkie. W terenie sprawdzaja sie znakomicie a w końcu spedzmy w siodłach po pare godzin kilka dni z rzędu
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Zarazek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
Hmmm, a nie masz może 'na zbyciu' takiej rajdówki jednej :twisted: ??

paula;)

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3805 postów
  • Miejsce zamieszkaniaze wsi
sumka, ja być moze będę miała takie siodło dla klaczy pensjonatowej, ale nie bardzo je chcę... Ciężkie jak cholera, a wrzucenie go na klacz 172cm jest dosyć trudne... Jeszcze zobaczę, ale raczej je zostawię właścicielowi do jego drugiej 5-letniej dopiero zajeżdżanej klaczy. Chodzi mi głównie o to, że potrzebowałabym tego siodła dla półkrwi araba,a w 18-calówce "może być mu niewygodnie" delikatnie mówiąc. Właśnie sie zastanawiam czy oddać ta rajdówkę i poprosic go o kupno jakiegoś uniwersalnego bezterlicowego, czy zatrzymać to i dokupić sobie taką bezterlicówke dla 'araba'... Czy ktoś mi poradzi?
"Istnieje taki typ dziewczyny, która - choć niezdolna do posprzątania własnego pokoju, nawet pod groźbą noża, będzie walczyć o przywilej spędzenia całego dnia na wygarnianiu gnoju ze stajni"
Terry Pratchett "Muzyka Duszy"

Zarazek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
czyli ten Daw Mag jest ciężki? Myślałam, że rajdówki są leciutkie...

paula;)

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3805 postów

Zarazek napisał:

czyli ten Daw Mag jest ciężki? Myślałam, że rajdówki są leciutkie...
Nie wiem, czy to jest do końca Daw Mag, ale najprawdopodobniej tak, bo jest identyczny jak ten ze zdjęć. Oficjalnie jest to siodło trekkingowe, ale to chyba to samo co rajdówka. Waży 'troszkę', a jak ma sie je włożyć na kobyłę 172 w kłębie przy swoim 160 to odczuwa sie różnicę między zwykłym siodłem, a tym...
"Istnieje taki typ dziewczyny, która - choć niezdolna do posprzątania własnego pokoju, nawet pod groźbą noża, będzie walczyć o przywilej spędzenia całego dnia na wygarnianiu gnoju ze stajni"

montana

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 799 postów
Ogólnie siodła Daw Maga są chyba dość cięzkie, mój Hubert, też jest cięzszy od innych wszechstronnych siodeł.

czy jest jakas różnica pomiędzy ta rajdowką Max Daw Maga a podobną Pleszewa ?

http://www.hippoland...siodlo_max.html

http://www.allegro.pl/item409051004_sio ... enter.html

A moze takie z Pleszewa ktoś użytkuje ?
http://www.tropik.pl...roducts_id/3073

Zarazek, jak bedziesz kupować Daw Maga, to nie kupuj 18tki, po co ? kup sobie mniejsze, wyglada ze będzie lepsze i dla Ciebie i dla konia.
"Zły duch nie ośmiela sie wstapic do namiotu,w ktorym znajduje sie koń czystej krwi." KORAN

paula;)

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3805 postów

montana napisał:

A moze takie z Pleszewa ktoś użytkuje ?
My nie...

iza90

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
Bardzo dobrej jakości są siodła firmy Podium. Bardzo lekkie, wygodne dla konia.

Zarazek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
Masz moze jakas fotke takiego siodełka :wink: ??
Pierwszy raz słysze o takiej firmie :mrgreen: .

iza90

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
http://www.jezdzieckidomwysylkowy.pl/cg ... egoryID=45

viQ

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 52 postów
Ja użytkowałem siodło takie jak:

Jeśli jest ktoś zainteresowany to chętnie sprzedam. Rozmiar 18''

zdjęcia mogę wysłac na maila. Więcej informacji w.salamaga@interia.pl

DeJotka

Dupotłuk pospolity w stanie zawieszenia.

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Miejsce zamieszkaniaz domu xD
W kwestii siodeł rajdowych zdecydowanie polecam Daw-Mag'a.Szerokie,wygodne,świetnej jakości i nawet po dłuugiej jeździe tyłek nie boli.

Mucha

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Miejsce zamieszkania...
ja mam rajdówke pfifa i jestem z niej bardzo zadowolona.kon nigdy nie mial obtarć, a i mi sie wygodniej jeździ niz w innych siodłach :mrgreen: podobno te siodła są wygodniejsze dla konia bo równomiernie rozkładaja ciężar jeźdźca :???:
konto nieaktywne

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPodlesie wysokie
A uzywa ktos z was rajdowki firmy Podium??? Podobno sa strasznie wygodna dla jezdzca jak i dla konia. Cena moze troche przerazajaca ale czego czlowiek nie zrobi dla wygody szczegulnie ze sezonie 6 godzin w siodle dziennnie to norma...

Cobrinha

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
Też polecam z pełnym przekonaniem siodło rajdowe Max z Daw-Maga - sama mam takie i bardzo sobie chwalę... zarówno jakoś jak i komfort wielogodzinnej jazdy bez zastrzeżeń

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
A ile takie siodło kosztuje mniej więcej?Samo.Bez osprzetu typu puslika,strzemiona itd.
Prawda najbardziej boli oszustów...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych