Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Siodło rajdowe

99 odpowiedzi w tym temacie

gangrena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
no tak ;) to zaiste każdy kilogram jest istotny :mrgreen:
ja mam sporą klacz SP na dodatek :mrgreen:
60 km pod rząd to ładniutko, ja w tym roku planuję dłuższą wyprawę ale zobvaczymy co z tego będzie.
Nora&Ola drem team - http://no-team.blogspot.com/
Moja mała manufaktura - http://aleksandra-szyje.blogspot.com/

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPodlesie wysokie
No ja tez planuje dluzszo i to nawet nie troche ;) Bo az nad morze a ode mnie z domu tto jest jakies 300km w jedna strone i sie troche boje czy ten moj arabek uciagnie mnie, siodlo i sakwy z ekwipunkiem;/;/ Ale pozyjemy zobaczymy :mrgreen: :mrgreen:

A moze tak razem sie gdzies dalej wybierzemy ;) ???

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
Dzięki Gangreno.Ja jednak pomyslę o siodle wojskowym wz.36.Koń arab w gre nie wchodzi.Raczej coś mocniejszego.Ja sam ważę 80 kg z siodłem spokojnie będzie 100 kg jak nie lepiej.
Prawda najbardziej boli oszustów...

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
Wierz mi ze Arab da rade bez problemu ;) One maja calkiem duza tolerancje wagi jezdzca nie to co naprzyklad angliki, no ale arabki niestety sa niziutkie;/ Ale ja i tak wole te male wygodne araby od tych duzych koni innych ras :mrgreen:

iza90

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
Anglik w siodle Podium:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Świetna sprawa nawet do rekreacji :mrgreen: Klacz, która większość życia ganiała w tereny z głową w górze, w Podiumie zaczęła wąchać glebę ;) Świetne siodło. Zobaczymy, czy się nie odkocham po 80 km na wiosnę XD
Polecam, a kupując używane (nawet import z Niemiec) można sporo zaoszczędzić. Nówki bym chyba nigdy nie mogła kupić.

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
Billi-44 no fakt ciut niskie jak dla mnie.Ale cóź tam zawsze bliżej gleby :mrgreen: Ja bym celował w coś jako na podłożu młp,wlkp.

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
Iza90 tak z ciekawosci zapytam, ile dalas za uzywke ??? jesli to oczywiscie nie jest jakas tajemnica :mrgreen: No i czy byla z calym osprzetem tj. popreg,pusliska,strzemiona czy samo gole siodlo??? I wreszcie ile wazdy to siodlo ze strzemionami i popregiem?? ;) :D

Michal ile mierzysz wzrostu??? Bo ja mam okolo 190cm i smigam na arabie az milo :D Fakt moze nie wygladam na nim jak na postawnym WLKP czy ramowym slazaku ale w zyciu nie zamienia araba na innego konia. Arab to jest wlasnie to :oops:

Pozdrawiam i zycze Szczesliwego Nowego Roku i spelnienia WSZYSTKICH Marzen

gangrena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Billi-44, 190 cm i arabek - no to wesoło to musi wyglądać ;)
a ja mam 164 cm i śmigam na kobyłce ok. 170 cm. wszyscy się zawsze patrzą zaskoczeni jak na nią wsiadam :mrgreen: bez krzesełek, schodków itp.
Nora&Ola drem team - http://no-team.blogspot.com/
Moja mała manufaktura - http://aleksandra-szyje.blogspot.com/

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
Billi-44 to podziwiam.Ja mam trochę mniej 186 cm.No jesli Ty śmigasz przy swoich wymiarach to pewnie ja teź mógłbym :mrgreen:

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
Fakt.. wyglada to troche komicznie ale mi to jakos nie przeszkadza :mrgreen: i Arabkowi chyba tez nie bo jakos jeszcze nie protestowal nawet po dlugim terenie.
Ty na kobulke 170cm to jeszcze nic, widzialem na wlasne oczy jak 6-7 letnia dziewczynka wdrapuje sie na konia ktory mogl miec 170-175cm wzrostu i podolala, zuch dziewczyna :D;)
Potem sie okazalo ze mala cwiczy woltyzerke ale to juz inna sprawa ;D

a no i proponuej sie najpierw przejechac na kilku fajnie zrobionych arabkach a wtedy przestanieic e zwracac uwage na ich wzrost a zaczniecie zwracac na cala reszte, a troche tego jest ;) i nie mowie tu o tym ze sie Piekne ;PP

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
Mi wzrost akurat odpowiada.Natomiast jesli chodzi o urodę.Bukiet orientalny jak najbardziej.Pysk szczupaczy zdecydowanie nie :mrgreen: Ale to moje zdanie.

iza90

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
Za siodło dałam 2000 zł (albo 100zł więcej, nie pamiętam dokładnie). Siodło gołe, bez żadnego osprzętu. Siodła z osprzętem zwykłym (skórzane puśliska, metalowe strzemiona, neoprenowy popręg) nie ważyłam :oops: Ale waży dużo mniej niż zwykłe angielskie bez osprzętu. Spokojnie można nieść w jednej ręce, podrzucać, itp., jest leciutkie.
Doskonale dopasowuje się do różnych koni - od wąskich grzbietów z wystającym kłębem po szerokie "kuleczki". Zdecydowanie polecam do młodych koni, u których mięśnie grzbietu dość szybko się nabudowują.
Ja arabki lubię, ale jako rodzica lub dziadka :mrgreen: Czyste araby są strasznie elektryczne, niskiego kalibru, a małopolak po arabie często zachowuje tą czułość, dynamikę, twardość, ale jest wyższy, nie tak płochliwy. Teraz rośnie mi rajdowiec do pierwszych startów na 2011. Prawie 50% araba (do III pokolenia 25%), niesamowity koń, niesamowity charakter. Zobaczymy, czy się sprawdzi ;)
Nie wyobrażam sobie, żeby małopolak nie miał araba lub shagyi niedaleko w rodowodzie. Chociaż mój Mileks ma bardzo daleko, a chodzi rajdy :D

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
Michal, po ierwsze nie wszystkie araby maja pyszczki jak konik morski... niedaleko mnie w stajni jest arab (zreszta bardzo fajny) ktory mimo iz ma mala glowe ma garbowaty nos, teraz poprostu pauje moda na takie glowy i juz a jesli by poszykac araba typowo do sportu a nie do pokazow to napewno znalazlo by sie kilka egzemplazy z nie szczupaczymi pyskami.

Iza90, arab wcale nie jest plochliwy, nie mam pojecia dlaczego powszechnie panuje taka opinia na temat tych koni, plochliwy to jest anglik i w dodatku nie obliczalny(ale tez nie mozna uogulniac) a arab to sila spokoju, kon inteligetny ktory przy nieumiejetnym prowadzeniu moze sie stac tak cwany ze bedzie robic z wlascicielem co tylko zechce, ale jak sie juz blizej pozna takiego konia to mozna go czytac jak ksiazke i nawet jesli ma zamiar cos wywinac to jestesmy wstanie zareagowac 15 razy zanim on zrobi to co zamierza. wiadomo ze sa konia o roznych charakterach i agnlik moze byc bardzo spokojny ale tak samo moze byc ze arab bedzie mial nierowno pod sufitem.

a no i jeszcze jedno pytanie, na jakim ebayu kupilas te siodlo??? No i czy cezko bylo je znalesc bo ja za chiny nie moge wyszukac zadnych siodelek podiuma;/;/;/ I szlag mnie trafia;/ A w dodatku te siodla jako nowe ostatnio podrozaly, z rownych 3000 na ponad 3500 mowie tu o modelu long pending(chyba)

Dzieki za odpowiedz i zycze szczesliwego nowego roku :mrgreen:

sebastian bilecki

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
Sebastian , chyba Cię wycałuję (ale będzie czad) nareszcie jakaś pokrewna dusza, która nie uważa, że arab to skończony oszołom. Moja koleżanka startuje w rajdach wyłącznie na arabach i do tego ogierach, a chłopaki są jak kochane mądre przytulanki. Mojej choć już nie młodej kobyle, też nic nie brakuje i jak na araba jest spora ,155 w kłębie i całkiem mocnej budowy. :razz: ;)
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
No to mozemy sie wycalowac nawzajem :razz: ;) Bo mnie juz tez zaczynaja denerwowac osoby ktore mysla ze arab zachowuje sie jak stereotypowy folblut po torach(bez obrazy dla tych osob).

Niedowiarka proponuje przejechac sie kilka razy na dobrze poukladanych arabach i wtedy zobacza czym rozni sie kon czystej krwi od koni innych ras.

No i mam nadzieje ze z czasem opinia dotyczaca tej rasy zmieni sie na lepsze, bo wlasnie przez ta opinie ludzie boja sie kupowac araby... niestety

pozdrawiam Sebastian Bilecki

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
Hamer a ty przypadkiem nie starujesz w rajdach??? Bo z checia bym jakies male conieco podlapal od doswiadczonego jezdzca :razz: Bo samo czytanie na ten temat nie wystarcza czasami trzeba by pogadac z kims kto wie jak to jestw praktyce ;)
A moze twoja kolezanka podzielila by sie wrazeniami z rajdow??? Do jakich konkursow zagrane sa jej konie?? jesli mozna wiedziec

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
Zajrzyj na pw. :razz:
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
Dzieki za odp na PW. Calkiem ladny ten ogier twojej znajomej :razz:

Pozdrwiam

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
Pewnie tak Billi-44, że nie każdy.jednak to jedna z cech charakterytsycznych tej rasy koni.Poza tym sa tą oceny subiektywne.jednem się podobją, drugiemu nie.I tyle.Mi akuart to nie pasuje.Choć oczywiście cieszę się, żę są inne kształty pysków.

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
Jejku... szczupaczy pysk wcale nie jest cecha charakterystyczna tej rasy..., fakt wspolczesne araby sa tak hodowane aby mialy jak najbardziej szczupaczy pysk, ale pierwotnie wcale nie bylo tak ze 90% arabow mialo glowki jak kniki morskie.
Saklawi mialy ksztalt glowy bardziej zblizony do tego ktory mozemy ogladac dzisiaj
Kuhajlany mialy wlasnie bardziej garbaty nos i troche wieksza glowe
Munighi mialy glowy zblizone do tych jakie maja dzisiaj folbluty, czyli o bardziej prostym profilu
Proponuje najpierw trche poczytac aby potem moglo sie twierdzic ze arabu to tylko wypicowane koniki na pokaz z pyszczkami jak smoczki...

Pozdrawiam sebastian Bilecki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych