Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Siodło rajdowe

99 odpowiedzi w tym temacie

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów
sumka, większość siodeł rajdowych to siodłą dość ciężkie. Wynika to z ich budowy - większa, szersza, bardziej zabudowana terlica, oraz dłuższe poduszki muszą ważyć. Odstępstwem od tej reguły są siodła syntetyczne, ale te znów nie nadaja siedo intensywnego użytkowania - takiego jak u Was na przykład.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana :D

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
Dzięki za wszystkie odpwoiedzi. Ale kurcze to co wybrać? ;)
Prawda najbardziej boli oszustów...

iza90

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
Podium :)

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPodlesie wysokie
Gaga, a wcale ze nie:PPP fakt tradycujne siodla rajdowe sa ciezkawe ale za to syntetyki jak najbardziej nadaja sie do rajdow..... czlowka poslskich rajdowcow jezdzi w siodlach syntetycznych firmy Podium i bardzo je sobie chwala wlasnie min za to ze sa super lekkie( waza okolo 4kg). Jedyny minus to chyba cena, od 3500zl w gore.....

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów

Billi-44 napisał:

Jedyny minus to chyba cena, od 3500zl w gore.....
3 500 zł za siodło sportowe, to chyba nie jest wygórowana cena? Moja ujeżdżeniówka kosztowała prawie 2 razy tyle...
Ale ogólnie w sporcie narzeka się na "żywotność" syntetycznych siodeł ...
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana :D

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
Podium? A jakiś link do ich strony? Mozna prosić? 4000 tys za siodełko...Fiuu...ładnie.

iza90

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
http://www.jezdzieck.../?CategoryID=45

Billi-44

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPodlesie wysokie
tak jak pisze Gaga, dla zwyklego rekreanta 4000zl za siodlo to spore pieniadze ale za siodlo sportowe to jednak srednio duzo.... ale napewno nie malo;/ niestety do takiego siodelka trzeba by dokupic jeszcze reszte osprzetu ktora takze nie jest tania.... no ale czego nie robi sie dla swojej i konia wygody. a tak swoja droga to Podium daje dozywotnia gwarancje na tyrlice siodla wiec to chyba dosc solidna firma;)

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
No dożywotnio to raczej nikt nie jeżdzić nie będzie...Moda,trendy, technologia teź się zmienia.Ale siodełko ładne.

Nesta

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPomorze
Czy ktoś zna i jeździł na siodle rajdowym Top Reiter ?

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
Daw-mag rajdowy oznaczony max nie jest ciężki. A czy ktoś ma praktyczne doświadczenie z siodłami siodlarza rajdowymi? A może jednak siodło westowe choć cięższe jest lepsze od rajdowych? Chodzi mi głównie o siodło do turystyki konnej.

Cobrinha

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
Michał, oj jest ciężki porównując z większością siodeł - wiem z własnego doświadczenia :mrgreen: ale siodło bardzo przyjemne do jazdy w teren.

Faza

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
znajoma która trzyma u mnie konika ma daw maga max, ja zas mam siodełkorajdowe siodlarza. Oba sa baaardzo podobne w budowie, maja mniejwiecej ten sam ciężar. Ja nie przepadam za swoim , zas kolezanka jezdzi tylko i wyłacznie na swojej rajdóweczce i jest zadowolona, i ciagle ja wychwala. Co do ciązaru westówek, mam orginał westówki (sprowadzany) cięzkie to jak "cholera" niedawno wiec kupiłam westówkę winteca. Mega wygodna, duuużo lżejsza (ok 4 do 5 kg) co do twałosci - tu jeszcze nic nie mogę powiedziec bo mam ją zaledwie miesiąc.

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
Super :mrgreen: Dziękuje bardzo Drogie Panie za opnię. Czyli jednak west mimo ciężaru wygodniejsza. To juź mi duzo daje. Dzięki :wink:

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
Marzę o takim! http://www.facebook....&type=1 nie koniecznie w tym kolorku... :)
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

aw-wa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 83 postów
ja wole niebieski :P ale jednak kolor jest gdzieś dalej przede wszystkim zdrowie konia i mojego tyłka ;)

Czy jakieś inne siodła poza PODIUM polecacie?

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
siodła endurance i trekkingowe, podany jest również kontakt: +39 328 2346404 Antonio Sardo for any request in English, please call +393450688364, tks! E-mail info@setzisaddles.com Strona internetowa http://www.setzisaddles.com

https://www.facebook...162971883786090
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

aw-wa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 83 postów
http://tattiniriding.co.uk/item/34341 co myślicie?

MaJoa

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
Siodło na pewno jest robione na wzór rajdowego i pewno na grzbiecie wygodne, tylko ciekawe jak bardzo wytrzymałe? Fajne a widziałam podobne na allegro i tak się nosiłam z zakupem.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
każde siodło jest dobre pod warunkiem że jest w zasięgu cenowym kupca ..
arkady66

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych