Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

wydzielone z "nowe pomysły"

60 odpowiedzi w tym temacie

leniu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzczucin
i tak dawno nie bylo wpisow a tu Cavalier bardzo aktywnie sie wypowiada wszedzie- jezeli to nie tajemnica - to jaki Ty masz kontakt z konmi?? Jak dlugi jest Twoj staz ?? bo Twoje wypowiedzi czasami zadziwiaja mnie...

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
oczywiście że nie tajemnica i chętnie odpowiem ale możesz wcześniej mi powiedzieć co konkretnie w moich wypowiedziach Cię zadziwia ?
Obok człowieka koń jest najszlachetniejszą istotą na ziemi.

leniu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
zaadziwia mnie myslenie, ze to wcale nie jest tak trudno dojsc do czegosc wielkiego- wypracowac do perfekcji pewne rzeczy ktore w rzeczywistości nie są az tak latwe jak sie wydaja. Chciec to nie zawsze jest moc, wymagasz od kaskaderow polskich niewiadomo czego, a nie zastanawiales sie dlaczego polacy dopiero za granica zaczynaja byc slawni? nie chodzi tu tylko o kaskaderstwo, ani o polskie realia. Krytykujesz caly czas a jestem ciekaw czy Tobie jest tak latwo dojsc do czego bys chcial dojsc. Wiesz, ktos kto jezdzi na koniach nawet i wiele lat nie oznacza, ze wie jak to naprawde jest... Od jakich stron poznales konie? nie sugeruje, ze ja jestem niewiadomo jakim specem, tylko pytam jakim Ty jestes??

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

eMKo napisał:

Ja chciałabym oglądać pokazy po prostu dobre.
Dograne w najmniejszych szczegółach, rzędu, stroju, muzyki, pasków powkładanych w szlówki, zadbanego sprzętu, wszystko musi grać jak w najlepszym teatralnym przedstawieniu. Konie kładące się od razu a nie zastanawiające się, wspięcia wysokie i ustane, a nie dygnięcia do góry, dżigit w dobrym tempie, dopieszczony a nie z paluchami do odstrzału, konie zadbane w kondycji, i przede wszystkim chciałabym widzieć ludzi dobrze jeżdżących konno, nie jeżdżących tylko kaskaderkę, ale dobrze wyszkolonych jeźdźców, którzy oprócz robienia "sztuczek" na koniach lub z nimi, mogą o sobie powiedzieć, że mają solidne podstawy jeździeckie i umieją jeździć konno.
Na to wszystko jest potrzebna niewyobrażalna kasa. Nie da sie dobrze jeździć konno, robic ładnego dżygitu czy wpuścić paski w szlufki bez dużej kasy. Niestety :)

A co do twoich wątpliwości leniu, to juz gdzieś na forum wspominałem o swoim poziomie. Jest niski. Jestem kiepskim jeźdźcem i jeszcze gorszym kaskaderem - jeśli to chciałeś usłyszeć. Nie uważam za stosowne i nawet mi się nie chce aby wdawać się tu w szczegóły i wyjaśniać ten stan rzeczy, więc umówmy się po prostu że tak jest i już.
Oczywiście nie wydaje mi się aby wnosiło to cokolwiek do sprawy i abym przez to miał byc mniej wymagający w stosunku do ludzi którzy zajmują się tym zawodowo i mają do dyspozycji konie i warunki 24 godziny na dobę, jako że z tego, z tym i tym żyją.

leniu napisał:

zaadziwia mnie myslenie, ze to wcale nie jest tak trudno dojsc do czegosc wielkiego
Czy trudno jest dojść do czegoś wielkiego ? Tak, myślę, ze cholernie trudno bo wymaga to wielkiego zawzięcia, uporu, samodyscypliny i ciężkiej pracy. Czy jest to nieosiągalne? To pytanie retoryczne.

leniu napisał:

Chciec to nie zawsze jest moc
jestem innego zdania

leniu napisał:

wymagasz od kaskaderow polskich niewiadomo czego
Nie. Wymagam tylko perfekcji. Myślę, ze skoro i tak nie robią nic nowego tylko cały czas klepią to samo to przez tyle lat mogliby chociaż zacząć robic to solidnie :P

leniu napisał:

a nie zastanawiales sie dlaczego polacy dopiero za granica zaczynaja byc slawni?
nadal piszesz o kaskaderach?

leniu napisał:

Krytykujesz caly czas
1. mam takie prawo
2. mam do tego powody

leniu napisał:

Od jakich stron poznales konie?
nie rozumiem pytania

eMKo

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Miejsce zamieszkaniaokolice warszawy
Do tego co piszę nie potrzeba zastraszającej kasy, potrzeba charakteru, systematyczności, samokrytyki, pokory, chęci uczenia się, słuchania innych i przede wszystkim nie myślenia JA JESTEM NAJLEPSZY BO jeżdżę dżigit u umiem położyć koni. Bo tak naprawdę to nie jest taka wielka sztuka. sztuką jest dobrze jeździć dżigit nie siłowo ale technicznie, sztuką jest położyć konia a nie rąbnąć nim o ziemię na łopatkę. tylko, że większości naszych kaskaderów jest wszystko jedno.

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów
pewnie przeoczyłaś, ze do swojej wypowiedzi dodałem emotkę " :P "i umyślnie dodałem przykład z paskiem w szlówce aby podkreslic zartobliwosc swojego wpisu.
Całkowicie się zgadzam z tym co piszesz. Zarówno z pierwszą jak i drugą wypowiedzią

eMKo

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
to miło, dziękuje.

leniu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
nie chcialem uslyszec jakim jestes kaskaderem - ale skoro juz o tym mowisz... to dlaczego nie jestes lepszym?? nie chcesz byc?? skoro chciec to moc... ja bym chcial zyc na super poziomie niemaczac sie za bardzo :P no niestety tego niedostane bo musze wiekszosc zycia ciezko pracowac zeby cos kolwiek dostac i to jeszcze jak bede mial farta w zyciu.

Nie pisze tylko o kaskaderach tylko ogolnie o ludziach ktorzy chca czegos, latwiej im sie dorobic za granica....

I wlasnie wydaje mi sie, ze gdybys mial stycznosc z konmi 24 na dobe i zyja z nimi i pracuja to poaptrzylbys na to z innej strony- podobnie myslalem, ze mozna wszystko. Ale kiedy poznalem jak to dziala tak naprawde to nie jest tak calkiem latwo. Konie mozna poznac od wielu stron- sa konie pracujace, sa sportowe, sa rzeźne są na handel sa rekreacyjne, hodowlane. Zalezy z jakimi pracujesz i w jakich warunkach tak klaruje Ci sie poglad na temat zycia z nimi.

Szczerze mowiac, widzialem tylko jednych kaskaderow z Niepolomic - Ułanów no i faktycznie nie dali popisu, reszty nie znam tak jak Ty bo jak widac po opisach jezdzisz na imprezy, ale ja tez staram sie robic pokazy, mamy swoja grupe i kazde negatywne slowa wypowiedziane w polskich kaskaderow odnosze do siebie i swoich znajomych.

eMKo napisala bardzo fajnie- nalezy najpierw zadbac o podstawy, zgranie itp a nie wymagac nie wiadomo jakich popisow...

Jezeli ciagle krytkujesz to jest cos co Cie zadowoli??

Kaśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów

leniu napisał:

Jezeli ciagle krytkujesz to jest cos co Cie zadowoli??
Znając już zdanie Cavaliera, to wyłącznie Bartabas osobiście i Luraschi osobiście :)
Przepraszam, ale samo mi się cisnęło i nie mogłam się powstrzymać :)
Wiesz leniu, juz nie raz odbywały się na tym forum dyskusje na temat poziomu polskich grup, stopnia wyszkolenia jeźdźców i koni, sprzętu jakim dysponują, programów które prezentują, kosztów związanych z tym czy z tamtym... i co z tego? Wszyscy wiemy jak jest, wszyscy wiemy co można zmienić, poprawić i wszyscy wiemy co jest dla kogo wykonalne, a co nie (tu mam na myśli inwestycje).
My wiemy. Cavalier upiera się przy swoim. Nie chce mi się powtarzać, że zgadzam się co do konieczności pracy nad poziomem wyszkolenia itd, itp...
Ale wszyscy wiemy, że nie tylko dobry poziom wyszkolenia zrobi fajne show. Do tego potrzebna jest oprawa. Owszem, jeśli nie ma oprawy, to niech chociaż poziom przygotowania będzie solidny, ale to jest u nas błędne koło. Jak trenujesz i doskonalisz umiejętności (przede wszystkim jeździeckie, ale też sprawność własną i wyszkolenie koni), to nie masz czasu na nic innego, więc nie zarabiasz na codzień, więc nie masz kasy na konia i podstawowy sprzęt. Chcesz mieć konia (minimum jednego) i podstawowy sprzęt - musisz zarabiać, czyli pracujesz gdzieś zarobkowo, a treningi muszą zejść na drugi plan. My wiemy, Cavalier jakoś nie. I tu się z Tobą zgadzam leniu:

leniu napisał:

Cavalier bardzo aktywnie sie wypowiada wszedzie- jezeli to nie tajemnica - to jaki Ty masz kontakt z konmi?? Jak dlugi jest Twoj staz ?? bo Twoje wypowiedzi czasami zadziwiaja mnie...
Niektóre Twoje wypowiedzi Cavalier brzmią tak, jakbyś w życiu nie miał nic wspólnego z pokazami zawodowo, a był tylko wiecznie marudzącym widzem... :P
Veni Vidi Vici

leniu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
jak juz pisalem jestem czlonkiem pewnej grupy pokazowej i jestem otwarty na pomysly- co prawda pomysl z plonacymi szczalami i efektami z ogniem jest git i mi sie podoba i bede dazyl, zeby to wykorzystac - moze nie w tym sezonie ale w nastepnym. No ale serio jeden Twoj wymazony pokaz z tymi golymi konmi to troche przesada - nie wiem czy to wogule jest mozliwe do zrealizowania, zeby jeden czlowiek potrafil kierowac z daleka 4 konmi, zeby kladly sie itp itd No ale ok to jest Twoja wyobraznia :P Ale oprocz tego moze jakies takie ciekawe a mozliwe do zrealizowania rzeczy? ktore by nie potrzebowaly dwoch lat treningu 3 h dziennie??

A oprocz krytyki czlowiek potrzebuje tez troche pochwal. Bo to motywuje bardziej niz same negatywy....

także czekam na "nowe pomysly" i moze gdzies za kilka lat- jak jakis wspanialy czlowiek pomoze nam sie rozpromowac - bedziesz mogl powiedziec - ja ten numer wymyslilem :) hehe Pozdrawiam :)

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów
ale pierniczycie kocopały, aż się słuchac nie chce. kasa, kasa, kasa, do roboty się brac a nie na mannę z nieba tylko liczyć. Gówno nie kasa potrzebna żeby coś sobą reprezentować.

Kaśka napisał:

Znając już zdanie Cavaliera, to wyłącznie Bartabas osobiście i Luraschi osobiście
pisałem nie raz o Sitku, Hermanie i innych i nie będe się powtarzał. Myślę, że nawet u nas można by było niezłą grupe stworzyć z tych co juz są tylko charakterki nie pasują. Każdy chce byc Panem i szefować - niektórzy wiedzą o czym piszę.

Kaśka napisał:

musisz zarabiać, czyli pracujesz gdzieś zarobkowo, a treningi muszą zejść na drugi plan. My wiemy, Cavalier jakoś nie
nie no jasne - polski kaskader - od 8 do 16 na poczcie, potem obiadek i moze wieczorem jakiś mini trening, o ile sił wystarczy

Kaśka napisał:

Niektóre Twoje wypowiedzi Cavalier brzmią tak, jakbyś w życiu nie miał nic wspólnego z pokazami zawodowo, a był tylko wiecznie marudzącym widzem... :P
rzecz w tym że poznałem doskonale temat "od kuchni" i to w nie jednym miejscu i własnie dlatego mam takie opinie. Bo znam podejście niektórych i wiem czemu jest taka miernota.

Cytat

pokaz z tymi golymi konmi to troche przesada - nie wiem czy to wogule jest mozliwe do zrealizowania, zeby jeden czlowiek potrafil kierowac z daleka 4 konmi, zeby kladly sie itp itd No ale ok to jest Twoja wyobraznia
przesada? nie wykonalne? weź Ty się czlowieku zastanów co wypisujesz. Widziałeś kiedys jakieś pokazy, chocby w telewizji? znani sa ci ludzie którzy się tym profesjonalnie zajmują? wisz co, nie chce mi się tutaj klepać Ci szeregu nazwisk ale wpisz sobie w youtube nazwisko Pignon to może Cię oświeci. Moja wyobraźnia. Brak słów.

leniu napisał:

A oprocz krytyki czlowiek potrzebuje tez troche pochwal.
na pochwały trzeba sobie zapracować. Tak własnie u nas jest, ze za byle pokaz głaszcze się po dupciach i mów że jest super a jak ktoś zaczyna krytykowac to się nie zna i w ogóle czego wymaga. Ja na pewno nie będę chwalił miernoty i niedoróbstwa. jak zobaczę dobry pokaz to nie będę szczędził pochwał.

leniu napisał:

także czekam na "nowe pomysly"
No czekaj. Wszyscy czekajmy, na pewno coś się zmieni

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów
i sorki ze się uniosłem

Kaśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów

cavalier napisał:

Myślę, że nawet u nas można by było niezłą grupe stworzyć z tych co juz są tylko charakterki nie pasują. Każdy chce byc Panem i szefować - niektórzy wiedzą o czym piszę.
Jeśli ktoś kieruje grupą i firmuje to swoim nazwiskiem, to trudno, żeby nie szefował :) No i wymaga...a tak się składa, że nie każdy chce wykonywać polecenia, tudzież jest za cienki w uszach i nie daje rady.

cavalier napisał:

nie no jasne - polski kaskader - od 8 do 16 na poczcie, potem obiadek i moze wieczorem jakiś mini trening, o ile sił wystarczy
wyrzuciłabym słowa mówiące o obiadku, tylko trening po pracy bym zostawiła i tak - najczęściej tak to właśnie wygląda (i jeszcze słowo "mini" też bym usunęła).

cavalier napisał:

kasa, kasa, kasa, do roboty się brac a nie na mannę z nieba tylko liczyć. Gówno nie kasa potrzebna żeby coś sobą reprezentować.
Nikt nie mówi o mannie z nieba, tylko o realiach. Przeczytaj jeszcze raz uważniej. Robi się to, co jest możliwe. Co nie znaczy, że w ramach tych możliwości nie należy dawać z siebie wszystkiego. Nie wiem, czemu tak się oburzyłeś. :P
Veni Vidi Vici

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

Kaśka napisał:

Jeśli ktoś kieruje grupą i firmuje to swoim nazwiskiem, to trudno, żeby nie szefował :) No i wymaga...a tak się składa, że nie każdy chce wykonywać polecenia,
no właśnie, tylko u nas każdy chciałby kierowac grupą. akurat teraz nie pisze o A.S. :P

Kaśka napisał:

i tak - najczęściej tak to właśnie wygląda
No to z tej mąki chleba nie będzie bo jedyne co wyjdzie to i kaskader żaden i urzędnik kiepski. Tak to można się bawić hobbystycznie i dla przyjemności.

Kaśka napisał:

Nie wiem, czemu tak się oburzyłeś. :)
ja tez nie wiem, czasem tak mam :)

leniu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
hehe no coz - czasami ciezko dojsc do porozumienia. Moze jakby Ci nasi o ktorych pisales:

cavalier napisał:

pisałem nie raz o Sitku, Hermanie i innych i nie będe się powtarzał. Myślę, że nawet u nas można by było niezłą grupe stworzyć z tych co juz są tylko charakterki nie pasują.
mieli inny charakter niz TY to faktycznie moze dalo by rade :)

Pozdrawiam, co zlego to nie ja :P

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

leniu napisał:

mieli inny charakter niz TY to faktycznie moze dalo by rade :P
1. uważasz że Sitek i Hermann mają taki charakter jak ja?
2. A Twoim zdaniem jaki ja mam charakter?

leniu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
niewiem... TY mowisz, ze trudno im sie jest dogadac to jak z Toba trudno sie dogadac....
Ja psychologiem nie jestem, tak mi sie napisalo.... hehe Ale to nie jest temat na forum, mozesz w sumie wykasowac ostatnie wypowiedzi :P Pozdrawiam

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

leniu napisał:

a psychologiem nie jestem
No nie wiem, po kilku postach poznałes mój chrakter

leniu napisał:

TY mowisz, ze trudno im sie jest dogadac to jak z Toba trudno sie dogadac....
Po pierwsze nie znasz mnie więc się na mój temat nie wypowiadaj. jeśli brak przyklasku do tego co mówisz od razu podciągasz pod trudność z dogadaniem się to Twój problem. wiem że najlepiej byśmy się dogadali jak Ty bys powiedział swoje ja bym cię poparł i bylo by git. Niestety tak nie bedzie bo nie mam 15 lat żeby potakiwac wszystkiemu co usłyszę. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i własną opinię i niestety czasem może ona byc różna od Twojej. Jesli Ci to przeszkadza to potup trochę nóżką i pokrzycz sobie ale nie wciskaj mi tu ciemnoty ze znasz mój charakter i ze nie można się ze mną dogadać.
Co do tego co napisałem o trudnościach w dogadaniu się poszczególnych ludzi to lepiej zebyś też nie zabierał głosu bo nie znasz tematu. Jak poznasz trochę więcej kaskaderów (z tymi czołowymi włącznie), zapoznasz się z historią polskiej kaskaderki konnej (poczynając od PRK)przerobisz trochę pokazów, filmów etc to będziesz wiedział o czym pisałem.
Kasowac wypowiedzi nie zamierzam, jak się coś pisze to się bierze za to odpowiedzialność, moge co najwyżej zamknąć watek i jeśli dalej bedzie on w tonie prostych pyskówek to tak zrobię.

eMKo

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
Ale Czy na tym forum zamierzacie rozmawiać na temat charakterów kaskaderów? To nie ma sensu. Jacy są każdy kto ich zna wie. Świry w tym bądź innym znaczeniu. Albo to ktoś toleruje albo nie. Oni już mają za sobą pracę w jednym dobrym składzie. sami wybrali kariery solowe, a cierpi na tym najbardziej widz.

cavalier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 636 postów

eMKo napisał:

sami wybrali kariery solowe, a cierpi na tym najbardziej widz.
inna sprawa, że w pojedynkę tez można zrobić niezły show (i to bez posiadania fortuny).
Czego najlepszym przykładem jest choćby Pignon o którym to "leniu" nie słyszał i dlatego tresura kilku wolnych koni pozostaje u niego w sferze wyobraźni

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych