Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Stajnie w okolicach Bielska

36 odpowiedzi w tym temacie

Nata_

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Niedawno postanowiłam, że zmieniam stajnie...to już przemyślana decyzja. Żle się tam czuje. Nie dlatego, że kiepsko mi idzie, czy coś (chociaż idzie mi kiepsko), tylko po prostu zaczęła mnie wkurzać ogólnie. Szukam stajni, gdzie nie trzeba mieć swojego konia, żeby jeździć i gdzie jest instruktor (niekoniecznie jakiś olimpijczyk), który dobrze uczy i uczy jak jeździć ,,z koniem", a nie ,,na koniu". Fajnie by było gdyby była kryta ujeżdżalnia (ale wydaje mi się, że chyba brak). Zależy mi też na tym, żeby był chociaż jeden grzeczny koń i ogólnie żeby konie były w miarę do opanowania. (Nie przeszkadza mi, kiedy koń nie reaguje na łydke, ale przeciwnie, kiedy za bardzo idzie do przodu.) Mogą być też stajnie trochę poza Bielskiem. Mam nadzieję, że jesteście w stanie mi pomóc.
Moją miłość sprzedali na allegro...

Patiszonekk

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
Chyba nie ten temat. ;) Pensjonaty

Artanis

Kulawy jeździec na kulawym koniu ;)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
Nata_, ale o które bielsko ci dokładnie chodzi? Jeśli chodzi o bielsko biała to ja mogę pomóc..
A gdzie jeździsz teraz jeśli można spytać?

Attonek z twojego avatara czasem nie stoi w Mazańcowicach? Tam jeździsz?
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Mieliśmy dość ciągłego zawieszania w działaniu tego forum.

Nata_

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Bielsko-Biała Teraz jeżdżę w Mazańcowicach k/kościoła

Nata_

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
A ty tam jeździsz?? Atton jest z tamtąd, ale go chcą sprzedać ;(

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
Niee.. ja nie jeżdze w mazańcowicach, ale wiele znajomych tam jeździ i właściwie z portalu NK wiem, że Atton tam stoi..

A co do stajni w Bielsku białej, to hmn.. pozwól że wymienie co jest w bielsku, a ty sobie w sumie bedzieswz mogła wybrać..

No to tak:
w samy m Bielsku:
"Olimp" w Lipniku (tam za kościołem) wiem że kiedyś mozna tam było jeździć, ale teraz nie wiem czy nie utworzyli pensjonatu samego..

"Karino" na osiedlu beskickim (tam nieopodal lotniska), jest tam jakaś rekreacja.. nie najgorzej

"Kasztanka" NIE POLECAM

Okolice:
"Koziańskie Wierchy" na granicy Kóz i Bujakowa, to jak ktoś chce w weescie pojeździć, ale w klasyku też można

W Haucnowie cos podobno otworzyli

KJ "Czanki" Międzyrzecze, ale chyba trzeba miec dużo kasy i albo dzierżawa, albo swój koń.
W Międzyrzeczu jest chyba jeszcze coś..

W Górkach Wielkich kiedyś jeszcze było spoko, ale się skończyło..

"Ranczo w dolinie" Janowice

Jawiszowice http://www.msmwestern.pl/

No i w Mazańcowicach podobno jeszcze coś jest oprócz tej gdzie jeździsz..

Pisz jak Cię któraś zainteresuje, to postaram się coś wiecej o niej napisać..
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Nata_

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Najbardziej mnie interesuje karino chyba z tych podanych. Można się tam nauczyć dobrze jeździć? A ta druga w mazańcowicach?

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
hmn.. nie wiem jak tam teraz z instruktorką, bo chyba przeniosła sie ze swoimi końmi do własnej stajni..
Własciwie właścicielka stajni też jako tako uczy i też chyba ma uprawnienia.. szczerze to dawno tam nie byłam.. (właściwie jak w prawie kazdej stajni w bb), ale ośrodek istnieje, można tam spokojnie jeździć bez swojego konia, godzina kosztuje chyba 25 zł, można w tereny jeździć.. nie ma krytej ujeżdzalni..
o! znalazłam wizytówkę..
Mieści sie dokładnie na ul. Orzeszkowej 46a
i telefon, zadzwonisz sobie i sie dowiesz ;)
(o 33) 811 00 91
0 506 404 843

Co do drugiej w mazańcowicach to tylko słyszałam, że coś jest, ale nie sprawdzone, wiec moze jej nie byc..

Nata_

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Dzięx. A o kobryniu słyszałaś coś??

Nata_

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Jeszcze podobno koło lotniska coś jest???

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
kobryń jest za żywcem, bardzo dobra do polecenia stajnia, jeździłam tam pare razy i jest hala..

koło lotniska to jest właśnie to "karino" i jeszcze taka stajnia przy strusiach..
Ale tam są tylko prywatne konie...

Piorun:*

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
BOlix :grin: :shock: :???:

DeJotka

Dupotłuk pospolity w stanie zawieszenia.

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Miejsce zamieszkaniaz domu xD
Ranczo na Widoku w Kętach - 18 km od Bielska.
Fajna nieduża stajnia z dobrą atmosferą.Naprawdę polecam.
Dobrze uczący instruktorzy, koni mało,ale dla każdego i kryta ujeżdżalnia.
www.ranczonawidoku.pl

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów

Pioru napisał:

BOlix

Przepraszam a w bolixie to można sobie tak przyjść i pojeździć, czy trzeba mieć własnego konia, lub dzierżawionego?

Agata_:)

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 76 postów
  • Miejsce zamieszkaniaTychy
w Bolixie raczej nie pojeździsz sobie na ich koniach...Przynajmniej nie słyszałam o takiej możliwości...trzeba mieć swojego
Dołączona grafika

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
Agata_:grin:, no własnie, dlatego dziwie się, że koleżanka wyżej wymienia własnie Bolix..

sweety

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
Jest jeszcze w Bielsku pare miejsc :D w Miedzyrzeczu sa 3stajnie: Czanki, stajnia Marka i stajnia Beaty niestety w Czankach nie pojedzisz,u Marka jest tylko pensjonat choc czasami sporadycznie uczy na 1 koniu,a u Beatki to tylko pensjonat. Jest jeszcze stajnia w Wapienicy u Ryszki,aczkolwiek mi by sie nie chcialo truptac po kamieniach przy ulicy i to taka chyba marniutka rekreacja z tego co widze z drogi jadac samochodem. W Lipniku jest juz tylko pensjont aczkolwiek jest jeden kon do jazdy (choc nie jestem do konca pewna). Kasztanka-absolutnie sie tam nie wybieraj, przy strusiach nie prowadza jazd,a u Beaty w Karino no to przedewszystkim teren chyba bo miejsca do jazdy godnego brak :D pszepraszam za ten surowy osad ale zal mi tych koni co laza caly czas po kamieniach :D

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów

sweety napisał:

Jest jeszcze stajnia w Wapienicy u Ryszki,

Jezu.. kiedyś kumpel na motorze mnie tam zabrał..
Jak tylko zobaczyłam konie na pastwisku (same kości) to nawet z motoru nie złaziłam :D

W Karino jest jeszcze jakiś tam plac do jazdy.. ale co do koni, to nie mam pojęcia jakie tam są..
Bo instruktorka się ze swoimi wyniosła (a jeździli też na nich), Karo nie żyje i tylko chyba Czajka tam stoi.. I jeszcze jakieś prywatne.. więc nie wiem czy jest na czym teraz tam jeździć :/
sweety, może się bardziej orientujesz?

No w Kozach jest jeszcze "Leśna" u Zbyszka.. on miał kiedyś konie w centrum Kóz, ale teraz sie na granicę z Bujakowem przeniusł i ma własny pensjonat i chyba jednego konia na którym można jeździć u niego jak się z nim umówi..

sweety

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
ooooo a to co mu sie stalo :D ?

DeJotka

Dupotłuk pospolity w stanie zawieszenia.

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Miejsce zamieszkaniaz domu xD
Leśna z tego co mi wiadomo rekreacji nie prowadzi a poza tym się sypie...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych