Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

JAKA PODŁOGA W STAJNI?

156 odpowiedzi w tym temacie

ascona_cabrio

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejsce zamieszkaniapolska
Witam wszystkich. Nosimy się z mężem z zamiarem budowy swojej stajni. Prawie wszystkie rzeczy są już uzgodnione, ale mam mały dylemat co do podłogi w stajni. W sieci znalazłam firmę, która sprzedaje wylewkę podłogową dla zwierząt. Powiem, że całkiem nieźle się to prezentuje.

http://www.wylewkapo...dlazwierzat.pl/

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję, pozdrawiam, Kasia.

Louisa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 486 postów
  • Miejsce zamieszkaniapomorskie
Ja mam w stajni podłogę dębową i taką polecam - chociaż przy dużej stajni chyba za drogo to wyjdzie
Na jej grzbiecie szczęście, w jej brzuchu skarb...

Mrówka1326976926

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Miejsce zamieszkaniaI tu i tam :)
A czy myśleliście o kostce brukowej? Chyba też zdaje całkiem nieźle egzamin jako podłoga do stajni.. :grin:

Gibon16

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • Miejsce zamieszkaniabiała
kostka brukowa tylko żależy też jaki rodzaj bo nie które sie na pewno nie nadają

unifine

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów
  • Miejsce zamieszkaniaokolica
miałam dębową z klocków i mam jeszcze częściowo - ale wymieniam w boksach na beton ze spadem i odpływem.

Pomimo impregnacji dąb nie wytrzymał i zaczęły się kołki rozpadać - może masa moich koni też swoje robi - w każdym razie na ganek polecam klocki dębowe - wyglądają zajefajnie tylko z utrzymaniem czystości problem - od czasu do czasu warto ją robnumi trocinami zasypać i wymieść.
Największe szczęście na świecie - na końskim siedzieć grzbiecie

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10020 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
ascona_cabrio, a poznałaś może cenę wylewki? kupiłabym wiadro na podłogę do przyczepy, ale na stronie nie ma cennika.

ascona_cabrio

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejsce zamieszkaniapolska
wylewka podłogowa dla zwierząt jest tańsza niż kostka dębowa. Jak się dowiadywałam cena zależy od ilości zamawianych kompletów.
Proszę nie zarzucać mi, że umieszczam tu jakąś reklamę!! Forum jest po to stworzone, by poradzić się, zapytać doświadczonych kolegów. I właśnie to czynię, dzięki za pomoc i czekam na więcej. pozdrawiam !! kaśka

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10020 postów
no tak
ale kostkę można dać i już masz podłogę a wylać wylewkę trzeba na coś.

Mrówka1326976926

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Miejsce zamieszkaniaI tu i tam :)

edzia 69 napisał:

ale kostkę można dać i już masz podłogę a wylać wylewkę trzeba na coś.

Dokładnie, a koszty chyba nie są strasznie drogie, a za resztę co było przeznaczone na podłogę można kupić coś więcej dla kopyciaków, które będę szczęśliwe :wink:

A co do tej podłogi to ja bym nie była przekonana, bo powierzchnia wygląda na śliską, a konie w hacelach czy podkowach mogą zostawiać na niej po prostu dziury :grin:

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10020 postów
no włsnie ciekawe co przy hacelach

niemamarty

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Miejsce zamieszkaniaTam, gdzie dużo koni
Mogę wznowić ?
Jestem w trakcie budowania drewnianej stajni angielskiej. Konstrukcja już stoi i zastanawiam się nad podłogą w boksach. Cieśla zaproponował mi drewniane drążki o wysokości ok.15-20cm wkopane w ziemię. Jeżeli już na to się zdecydujemy to prawdopodobnie będą to drążki drzew czereśniowych. Co o tym sądzicie ?
"Zza chmur wychodzi słońce, gdy na świat przychodzi nowe życie..." M.CH.

KarolaJn13

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • Miejsce zamieszkaniapoznan
fajna podłoga, wytrzymała.,ale trudna do czyszczenia....

Michał1986

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Miejsce zamieszkaniaZalesie
Ja w swojej stajni zastosowałem wymyślony przezemnie patent. Wybrałem 30cm czarnej ziemi i w to miejsce wsypałem żółty piach. Sprawdza się całkiem nieżle. I mojej klaczy też sie chyba podoba.

Florianka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów
  • Miejsce zamieszkaniaBeskidy
Pomysł na kostkę w boksach to chyba nie najlepsze rozwiązanie, powiem wręcz,że poroniony pomysł - żadna amortyzacja dla końskich nóg, zimno, choćbyś nie wiem, ile słomy sypała.
W swojej stajni mam podłogę modrzewiową (modrzew jest wytrzymały, elastyczny,od 4 lat deski oprócz koloru zachowały swoje walory); 4 cm szerokie dechy, bardzo łatwo je utrzymać w czystości, oczywiście po spodem wylewka betonowa i odpowiedni odpływ. Czereśniowe dechy? :lol: Są dość miękkie, więc powinny się spisać. Te drążki, jak piszesz, u nas na południu - "dyle", są bardzo popularne,ale utrzymanie ich w czystości to niezła robota,żeby wybrać ew. nieczystości ze spodu wszystko trzeba wynieść, a taka dechę wystarczy odwrócić do góry nogami.
A, i nie rozumiem jak można impregnować podłogę dla zwierząt. Wydaje mi się,że amoniak wchodzi w reakcje chemiczne z impregnatami, znacznie lepiej co parę lat podłogę wymienić :cool:
" w deszczu poczuć wonną wilgoć sierści koni..."

LSW

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Miejsce zamieszkaniaŚwidnik

Michał1986 napisał:

Ja w swojej stajni zastosowałem wymyślony przezemnie patent. Wybrałem 30cm czarnej ziemi i w to miejsce wsypałem żółty piach. Sprawdza się całkiem nieżle. I mojej klaczy też sie chyba podoba.
superpatent. najlepszy
bez ironii :shock:

Misiu12

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Miejsce zamieszkaniazachodniopomorskie

Mrówka napisał:

A czy myśleliście o kostce brukowej? Chyba też zdaje całkiem nieźle egzamin jako podłoga do stajni.. :shock:

Nie sprawdza się. Jest wyboista, konik sobie już raz nogę skręcił, więc podłoga od razu została zmieniona. Nie polecam!
"Żadna godzina życia nie została zmarnowana, gdy się ją spędziło w siodle"

skaner-a

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • Miejsce zamieszkaniaGniezno
:shock: ale masz doradców hahaha
Rancho Palomino & Black

zolu.

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
  • Miejsce zamieszkaniakoniec świata.
A co sadzicie o samej wylewce betonowej ? W stajni gdzie jeżdżę jest właśnie taka i w korytarzu w i boksach i chyba sprawuje się dobrze. Te bale bardzo fajny pomysł, ale u mnie nie ma mowy o zrobieniu takiego podłoża niestety.
' Nie możesz trenować konia krzykiem i oczekiwać, że posłucha szeptu '

skaner-a

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • Miejsce zamieszkaniaGniezno
beton i tylko beton a reszta to szajs
Rancho Palomino & Black

niemamarty

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Miejsce zamieszkaniaTam, gdzie dużo koni
skaner-a, scheisse ? Dlaczego tylko beton ? :shock:
"Zza chmur wychodzi słońce, gdy na świat przychodzi nowe życie..." M.CH.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych