Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

insruktor hipoterapii a instruktor rekreacji

11 odpowiedzi w tym temacie

Kajotek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
Witam, mam pytanie. Nie doszukałam się nigdzie informacji czy żeby zrobić instruktora hipoterapii trzeba mieć uprawnienia instruktora rekreacji??? Pozdrawiam :mrgreen:

Elastico

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
nie trzeba. znajoma nie ma instruktora rekreacji, a obecnie jest w polowie kursu hipoterapii.
pozdrawiam
Kto dosiadł konia, ten dosiadł wiatr...

Kajotek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
Bardzo dziękuję za odpowiedź :mrgreen:

Sandra B.

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Witam, mam odwrotne pytanie. Czy posiadając już uprawnienia hipoterapeuty jestem również instruktorem jazdy konnej (w rekreacji?)
Dziękuje za odpowiedz :shock:

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Sandra B., nie jesteś, to zupełnie inne kursy dające zupełnie inne uprawnienia :shock:
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

Sandra B.

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
okej, dziękuje bardzo;)

michalina85

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • Miejsce zamieszkaniaNibylandia
Czy można te kursy robić w pakiecie, czyli jednocześnie tak żeby było taniej. No i gdzie najlepiej i najtaniej. Mieszkam niedaleko Wrocławia. Z góry dzięki. Jestem tu po raz pierwszy. Przeczytałam wiele wypowiedzi i czuje się zaszczycona, że moge dołączyć do tak kulturalnego, życzliwego i przede wszystkim fachowego grona Przyjaciół Koni ;-)
Czy zakocham się w KONIACH? :)

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
michalina85, hmm "w pakiecie" to raczej nie masz szans zrobić, bo to zupełnie inne kursy, ale część ogólną (która robi się przed obydwoma kursami) zrobisz tylko raz i tylko raz za nia zapłacisz,więc to zawsze coś,bo to ok 700zł kolejny raz w kieszeni :arrow: . Od siebie mogę dodać,że jak dla mnie zdecydowanie lepszy jest kurs w trybie stacjonarnym niz weekendowym, hipoterapie robiłam w weekendowym, strasznie rozwleczone w czasie to było, przez dojazdy,noclegi również koszty nie były małe...natomiast drugi kurs-inst.rek.jezdziectwa robiłam w trybie stacjonarnym i jestem z niego baaardzo zadowolona, za równo w kwestii tego ile trwał jak i całego kursu, mogłabym go zrobić jeszcze raz, bo był po prostu świetny ;-)

michalina85

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • Miejsce zamieszkaniaNibylandia
Dzięki ale dopisz jeszcze gdzie te kursy robiłaś i może mały komentarz, wogóle dziwne, że nie ma tu reklam, linków do kj z całej Polski:)
Czy zakocham się w KONIACH? :)

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
ja robiłam hipo w Poznaniu,tzn niby w Poznaniu, bo teorii większość była w Poznaniu, praktyk część na Woli, więc dalej poznań i część w Szewcach-tak też egzaminy. W sumie sama nie wiem co mam o tym kursie napisać,bo nie podobało mi się przede wszystkim to,że był tak rozciągnięty w czasie, zorganizowany nie najgorzej,ale bez rewelacji,wystane konie na praktykach i tego typu sprawy się zdarzały... drugi kurs robiłam w Gładyszowie a w sumie w Regietowie, stacjonarnie i tu mogę polecić w 101%, jestem z niego zadowolona. Nie dość,że zorganizowany dobrze-dostaliśmy konie tylko dla siebie, sami się nimi zajmowaliśmy, nikt się nie wpychał,mieliśmy praktycznie zawsze 2 jazdy/treningi dziennie, ujeżdżenie i skoki do tego elementy ścieżki huculskiej dla chętnych itp, co do koni to byłam jedyna osobą mającą hucuła i to nie z przymusu a wyboru, reszta miała duże konie. Ogólnie miło wspominam ten kurs, bardzo fajna atmosfera, w przeciwieństwie do hipo tu się czegoś dowiedziałam, skorzystałam z tego bardziej niz tylko w kwestii dostania papierka ;-)

edit:literówki

iwka2509

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPrzydworzyce
Jak już napisano oba kursy dają inne uprawnienia i nie sa z soba powiązane - jedynie jak masz juz uprawnienia na instruktora rekreacji to przy kursie na hipoterapeute jest się zwolnionym z egzaminu praktycznego z jazdy (ale sam egzamin jest naprawde łatwy - łatwiejszy niż brązowa odznaka...zatem kazdy średnio pojetny po 1-2 roku jazdy zda go z zamknietymi oczami...).

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
iwka2509, chyba,że ktoś totalnie nie radzi sobie na oklep, wtedy egzamin może nie być taki banalny dla niego :cry: Chociaż ja też uważam,że jest baaardzo prosty.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych